ВIКЕЛЬ: "ЧЕРЕЗ ШКІЛЬНІ ОБРАЗИ Я ВИРОСЛА...

ЧАС НА СЕБЕ: ЩО МОЖНА ВСТИГНУТИ ЗА 39 ХВИЛИН...

ОЛИВКОВОЕ МАСЛО ДЛЯ ЛИЦА: КАК ПРИМЕНЯТЬ В...

КАК ПОХУДЕТЬ ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ: ПРАВИЛА И МЕНЮ ОТ...

ГОРМОН СЧАСТЬЯ: 12 ПРОДУКТОВ ПРОТИВ ДЕПРЕССИИ...

Покарання за порушення правил карантину та надбавка до 200% до зарплати лікарям: знайомимося із законом про запобігання поширенню коронавірусу

Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт на позачерговому засіданні 

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Рейтинг статьи / 0
5 5 8

Передбачається, що медпрацівникам, які задіяні на роботах з ліквідації коронавірусу в Україні, доплачуватимуть до 200% зарплати. Також будуть здійснені доплати окремим категоріям працівників, які забезпечують основні сфери життєдіяльності. 

Законом також встановлюється відповідальність за порушення санітарних норм під час поширення коронавірусної інфекції. Зокрема, для осіб, які можуть бути інфіковані COVID-19, за самовільне залишення місця обсервації (карантину) передбачена адміністративна відповідальність — штраф у розмірі від 1000 до 2000 неоподаткованих мінімумів громадян (17-34 тисяч гривень), для посадових осіб — від 2000 до 10000 неоподаткованих мінімумів громадян (34-170 тисяч гривень).

коронавірус

За порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням буде підвищено кримінальну відповідальності — арешт до 6 місяців, обмеження або позбавлення волі до 3 років. Якщо унаслідок цих дій померли люди — позбавлення волі від 5 до 8 років.

Крім того, буде спрощено процедуру державних закупівель товарів для боротьби із коронавірусом. Зокрема буде звільнено від сплати ввізного мита та ПДВ лікарські засоби, медичні вироби та медичне обладнання, призначені для запобігання виникнення і поширення COVID-19. Ціни на товари медичного призначення та соціально значущі товари контролюватиме Кабінет Міністрів України.

Також у документі зазначається, що відпустка за свій рахунок не буде врахована у загальний строк, який передбачається законодавством щодо таких відпусток на рік. 

Окремо у законопроєкті йдеться і про електронні декларації: термін їх подання буде подовжено до 1 червня 2020 року. Документ також дозволяє роботодавцям дозволити своїм працівникам працювати вдома. 

коронавірус

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони.

Ознайомитися із основними міфами стосовно коронавірусу можна тут

Вiкель: "Через шкільні образи я виросла колючкою, але після зустрічі з коханим я стала набагато добрішою і м’якшою"

Ганна Різатдінова розкрила секрети успiху в спортi i koханнi

Час на себе: що можна встигнути за 39 хвилин

10 фильмов, которые помогут отвлечься на карантине

Без паніки: як відрізнити симптоми коронавірусу та грипу?

Продукты, которые укрепят ваш иммунитет во время коронавируса