Оголошено переможців 51-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість»

Від ґран-прі до найкращого студентського фільму

У столиці України завершився 51-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», що тривав з 1 по 7 грудня 2022 року. За цей час глядачі змогли подивитися 78 кінострічок із 37 країн у 12 конкурсних і позаконкурсних програмах. 

Кінофестиваль Молодість

3 грудня у кінотеатрі «Жовтень» відбулася урочиста церемонія нагородження переможців 51-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Журі оголосило найкращі фільми Міжнародного конкурсу, а гості церемонії переглянули трейлери стрічок-переможців. 

Оцінювало фільми конкурсної програми міжнародне журі на чолі з директоркою «Берлінале» Маріетт Різенбек з Німеччини, до якої долучилися директор Українського інституту Володимир Шейко, продюсер Олексій Терентьєв і кураторка Торонтського фестивалю Дорота Лех зі Сполучених Штатів Америки. Вони переглядали три конкурсні секції: студентську, короткометражну та повнометражну.

Кінофестиваль Молодість

Ґран-прі 51-ї «Молодості» отримала стрічка «Памфір» українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Це фільм про колишнього контрабандиста, який приїздить у рідне село незадовго до святкування Маланки і через збіг обставин змушений повернутися до свого нелегального промислу.

Найкращим повнометражним фільмом Міжнародного конкурсу стала картина «Джойленд» пакистанського режисера Саїма Садіка. Її герой — танцюрист, вихований у консервативній родині, потрапляє до квір-спільноти і переосмислює власну чуттєвість і сексуальність.

Найкращий короткометражний фільм Міжнародного конкурсу — «Усі ворони світу» гонконзької режисерки Ї Тан. Це історія про химерну вечірку, на якій юна головна героїня потрапляє в компанію старших чоловіків. Вони дозволяють собі непристойні жарти й поводяться зверхньо, але серед них є один чоловік, який так само не вписується у це дивне товариство.

Найкращим студентським фільмом Міжнародного конкурсу стала картина «З любов’ю, тато» чеської режисерки Діани Кам Ван Нґуєн. Це гібридна документальна робота з листами від ув’язненого батька, які авторка знайшла вже згодом і вирішила на їхній основі художньо пережити досвід спілкування, якого їй бракувало.

Спеціальні відзнаки міжнародного журі отримали ще три стрічки. У короткометражній секції — «Альма і Паз» мексиканської режисерки Кріс Ґріс, а в повнометражній — «Клітка і мрія» бразильського режисера Валеріо Фонсека і «Маленьке тіло» італійської режисерки Лаури Самані.

Також художній керівник фестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі відзначив нагородою за внесок у розвиток кінематографу голову журі Міжнародного конкурсу Маріетт Різенбек. Маріетт Різенбек — виконавча директорка Берлінського міжнародного кінофестивалю, раніше працювала на посаді виконавчої директорки німецької державної компанії German Films, що опікується просуванням німецького кіно за кордоном. 

Кінофестиваль Молодість

Андрій Халпахчі також оголосив дати проведення 52-ї «Молодості» — фестиваль проходитиме 21-28 жовтня 2023 року.

Нагадаємо, що на церемонії відкриття відбулося вручення нагород переможцям Національного конкурсу, який пройшов у межах Гамбурзького фестивалю восени. Спеціальну відзнаку міжнародного журі отримала короткометражна стрічка «Діма, Дмітрій, Дмитро. Слава героям» режисера Клеменса Пула.

Найкращим короткометражним фільмом Національного конкурсу 51-го КМКФ «Молодість» стала картина Нікона Романченка Leopolis Night — ігрова історія, що нагадує документування однієї ночі у Львові, розділеної між акторкою місцевого театру та хлопцем, роль якого виконав сам режисер.

Найкращим повнометражним фільмом Національного конкурсу стала «Стоп-Земля» Катерини Горностай — гібридна драма про життя київських підлітків, герої якої проходять усі характерні для свого віку практики: підважену майбутнім випуском зі школи дружбу, напружені розмови з батьками, підготовку до іспитів і, звісно, ніяковість першої закоханості.

За перемогу в Національному конкурсі Катерина Горностай отримала нагороду від давнього партнера фестивалю «Молодість» — оператора державних лотерей «М.С.Л.» у розмірі 100 тисяч гривень. Микита Бондарєв, радник генерального директора зі стратегічних комунікацій компанії, так прокоментував підтримку «Молодості» в один з найважчих років у історії незалежної України.

«Мистецтво, в тому числі кіномистецтво, — це завжди про висловлювання. Росіяни намагаються позбавити нас у тому числі й цього права. Вони сотні років намагаються змусити весь світ, і нас також, повірити, що нам нема що сказати світу. Тому підтримка фестивалю, який уже давно є одним з найпотужніших культурних брендів країни, — це не менш важливо, ніж допомога армії. Бо на фронті виборюють зараз наше право на власну самобутність. І право цю самобутність показувати».

Кінофестиваль Молодість

Після урочистої церемонії нагородження гості переглянули фільм, який здобув ґран-прі, — «Памфір». В останній день фестивалю, 7 грудня, глядачі мали змогу подивитися фільми, що перемогли у всіх секціях Міжнародного конкурсу, короткометражній секції Національного конкурсу, а також короткометражні роботи Міжнародного та Національного конкурсів, що нагороджені спеціальними відзнаками журі. 


Реклама

Популярні матеріали

Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


Анджеліна Джолі вперше за три роки вийшла на червону доріжку в...


Чорна п’ятниця: які знижки пропонують українські модні бренди...


Читайте також
Популярні матеріали