Нові дослідження: люди, котрі роблять селфі, поділяються на 3 типи

І більшість з них зовсім не страждають нарцисизмом, як ви могли б подумати

Селфі дуже міцно вкоренилось у наші інстаграм-стрічки, настільки, що ми розділились на противників та адептів цього виду фотографії. Надихнувшись феноменом «селфі», дослідники з Університету Бригама Янґа, що у штаті Юта, США, опублікували наукову працю про фактори та причини, чому люди публікують автопортрети у соцмережах. Вони опитали 46 учасників дослідження та визначили 3 архетипи серед тих, хто робить селфі: комунікатори, автобіографи та «самопіарники».

Комунікатори

Перший тип любителів селфі використовує такі фото, як інструмент для комунікації з аудиторією або, як спосіб розпочати дискусію, обговорення у коментарях. Хорошим зразком такої комунікації стали нещодавні вибори у США – тоді низка американських зірок публікувала селфі з виборчих дільниць або у футболках з написами «Я проголосував». Таким чином селебрітіс стимулювали своїх підписників також голосувати або просто провокували висловлювати свою думку у коментарях. До першого типу Selfie-Takers можна зарахувати Леді Гагу чи Леонардо Ді Капріо, котрий у своєму інстаграмі звертає увагу на проблеми екології.

Автобіографи

Люди цього типу використовують селфі для «документування» власного життя, що і так зрозуміло з назви. Подорожі, нова робота чи бойфренд – байдуже! Аби сповістити новини зі свого життя вони використовують саме автопортрет. Серед любителів селфі другого типу можна згадати астронавта Скотта Келлі, котрий ділився фото протягом своєї подорожі у космосі або блогерку Кьяру Ферраньї, котра за допомогою селфі ділиться своїми луками чи щоденною діяльністю.

«Самопіарники»

Третій тип і найменш чисельний – це «самопіарники». Люди, котрі якраз і страждають нарцисизмом і свято переконані, що все їхнє життя повинно стати надбанням громадськості. «Документуючи своє життя, в тому числі і за допомогою селфі, такі люди прагнуть показати своє життя у кращому світлі, створити образ ідеальної та успішної людини», – коментує співавтор дослідження Харпер Андерсон. До третього типу легко можна зарахувати всю сім 'ю Кардашьянів, сестер Хадід, а також Тейлор Свіфт.   


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали