Названо ім’я лауреата Нобелівської премії з літератури

Він пише про колоніалізм і біженців

Нобелівський комітет повідомив ім`я лауреата Нобелівської премії з літератури: головний приз в цьому році отримав Абдулразак Ґурна — британський письменник танзанійського походження. Почесну премію письменник отримав за «безкомпромісне і співчутливе осмислення наслідків колоніалізму і долі біженців у прірві між культурами і континентами».

У комітеті повідомляють, що його романи відрізняються не стереотипними описами і розповідають про культурне різноманіття Східної Африки, незнайоме більшості.  

Twitter: @NobelPrize

Абдулразак Ґурна народився на острові Занзібар в 1948 році. У віці 20 років він переїхав до Великобританії. Майбутній письменник закінчив Кентський університет, де захистив докторський ступінь. Зараз він очолює аспірантуру на кафедрі англійської мови.  Свою літературну діяльність Ґурна почав в 21 рік, а свій перший роман «Пам`ять про від`їзд» він написав у 1987 році. Всього письменник написав 10 книг, які здебільшого стосуються теми біженців, а романи «Рай» і «Біля моря» були номіновані на Букерівську премію. На українську мову твори письменника ще не перевели. 


Реклама

Популярные материалы

10 надежных способов борьбы с осенней хандрой


12 детокс-советов на все времена


Паста с авокадо за 20 минут: простой рецепт


Читайте также
Популярные материалы