Фільм «Будинок зі скалок» про українських дітей на Донбасі потрапив у шорт-лист «Оскара-2023»

Кінострічка, знята під час російсько-української війни

 

Дансько-українсько-шведський фільм «Будинок зі скалок», який розповідає про життя дітей з особливого дитячого будинку на сході України, потрапив до шорт-листа «Оскара-2023».

Картина вже отримала головну нагороду на фестивалі кіно про права людини Jeden svět у Празі, здобула приз у номінації «Найкраща режисерська робота» міжнародного документального конкурсу 44-го кінофестивалю Sundance та завоювала одразу дві нагороди на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival, що автоматично дало фільму змогу потрапити до шорт-листа «Оскара-2023».

21 грудня Американська кіноакадемія оголосила шорт-лист «Оскара-2023» та підтвердила участь стрічки «Будинок зі скалок» у боротьбі в категорії «Найкращий документальний фільм».

Режисером документального фільму виступив Сімон Леренг Вільмонт. Стрічка розповідає про те, як на тлі війни на сході Україні невелика група соціальних працівників та працівниць перебуває в дитячому будинку поблизу лінії фронту та створює безпечний простір для дітей. Фільм створювали в копродукції чотирьох країн: Швеції, Фінляндії, Данії та України. Зйомки документальної стрічки тривали понад два роки на Донбасі.

95-та церемонія вручення кінопремії «Оскар» відбудеться 22 березня 2023 року в театрі «Долбі» в Лос-Анджелесі.


Реклама

Популярные материалы

Як це було: підсумки тижнів чоловічої моди сезону осінь-зима...


Секрети етикету Єлизавети II, які допомагали їй закінчувати нудну...


Instagram-тренд: леопардові образи, які допоможуть у постачанні...


Читайте також
Популярні матеріали