Єднаймося піснею: 5 січня у прокаті стартує історична драма «Щедрик»

Зруйновані людські долі на тлі війни

Історична драма «Щедрик», знята в копродукції Польщі та України, розповідає історію єднання культур трьох родин: українців, поляків та євреїв. Об’єднуючись перед обличчям зла та жорстокості, вони намагаються вижити, не полишаючи надій на мирне та спокійне майбуття. Українська мелодія «Щедрик» стає символом добра та світла для героїв стрічки.

Щедрик

«"Щедрик" — це елемент самоідентифікації, який допомагає зрозуміти "хто ти". Так, пісня "Щедрик" для маленької Ярослави — то пісня її родини, її коріння. У фільмі також звучатимуть польські та єврейські пісні, бо кожен народ має свою мову, свою пісню і своє право на існування», — ділиться режисерка фільму Олеся Моргунець-Ісаєнко.

Події фільму відбуваються в Івано-Франківську під час Другої світової війни, де на зміну каральній системі СРСР ненадовго приходить нацистський режим Третього рейху. Для відтворення історичної дійсності на екрані творці консультувалися з істориками та краєзнавцями. За словами режисерки, фільм — збірний образ реальних історій кінця 30-х — початку 40-х років ХХ століття.

«Події фільму розгортаються під час Другої світової війни. Але картина не про війну, а про життя звичайних людей під час військових дій та окупації. Наші герої не втрачають людяності та гідності, незважаючи на всі випробування долі. Фільм показує, що зміна тоталітарних режимів по суті нічого не змінює, а будь-які намагання силового розподілу територій завжди призводять до гуманітарної катастрофи. На жаль, багато українських родин з початком повномасштабного вторгення відчули це на собі. І хоча це кіно історичне, глядач знайде дуже багато паралелей із сьогоденням і зможе ще раз переконатися, що світло завжди перемагає темряву», — розповідає продюсер проєкту Тарас Босак.

Зйомки проєкту розпочалися наприкінці листопада 2019 року і тривали до лютого 2020-го, окремі сцени фільмували в серпні 2020-го з перервою на карантин.

Щедрик

«Війна — однаково жорстоке явище, незалежно від того коли та в чий дім стукає. Уже понад 9 місяців ми, українці, змагаємося за свою свободу і виборюємо право на щасливе майбутнє для наших дітей. Хочеться вірити, що події, відтворені у "Щедрику", лише підсилять наші прагнення», — розповідає директорка напрямку кінотеатральної дистрибуції FILM.UA Distribution Надія Коротушка.

У широкому прокаті в Україні «Щедрик» стартує 5 січня 2023 року. Раніше стрічку показували в межах національного туру «Кіно заради Перемоги!», а також всесвітнього благодійного марафону на підтримку України CinemAid Ukraine Charity Film Marathon. Зокрема, стрічку показали в Римі (Італія), Варшаві (Польща), Нью-Йорку (США), Брюсселі (Бельгія), Торонто (Канада), Сеулі (Республіка Корея), Ризі (Латвія). Обидві ініціативи були започатковані Державним агентством України з питань кіно спільно з партнерами.

Щедрик

Фільм створено компанією «Ама Віжн» у співпраці зі Stewopol за фінансової підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральну дистрибуцію фільму проводить FILM.UA Distribution та «Кіноманія».

Слідкуйте за новинами проєкту в соціальних мережах FILM.UA Distribution: Facebook та Instagram, а також на сторінці фільму у Facebook.


Реклама

Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Рецепт тертого пирога з ягодами: крок за кроком


8 формул для образів зі спідницею максі


Читайте також
Популярні матеріали