Чому смак вина залежить від форми бокалу: дегустація від бренду Riedel

Відповіді на всі запитання

Близько 60 років тому Клаус Рідель, представник 9 покоління династії Рідель, виявив, що на смак і аромат вина впливає форма келиха, в якому його подають. Riedel — бренд кришталевого та скляного посуду для напоїв з 265-річною історією над яким працює династія в 11-тому поколінні. Всесвітньо відомі сорти вин — Каберне, Піно Нуар, Шираз, Шардоне, Рислінг — мають свій власний сортовий келих в лінійці Riedel.

Проте, чи дійсно теорія сортових бокалів працює? Й один і той же сорт вина по різному смакує в залежності від келиха в якому його подають? Щоб перевірити цю ідею і довести особисто, бренд Riedel зібрав представників української преси, в MIRS Home, першому мультибрендовому магазині побутової техніки преміального сегмента, на незвичну дегустацію.

Незвичну, тому що дегустували не вино, а келихи. На заході були представлені сортові бокали для Піно Нуар, Шираз та Каберне й відповідне вино для них. Далі відбувалась магія: в залежності від звуження чи розширення чаші, від її об`єму та форми, усі гості заходу зійшлись в єдиній думці, що вино дійсно по різному розкриває свій букет.

Вино Каберне Совінйон з келиха для Піно Нуар здавалось більш водянистим, менш текстурним і більш танінним все тому, що за рахунок вузького горла келиха, потік направляється на піднебіння і передні зуби — ці зони відповідають за відчуття танінності, що дає неприємне сприйняття напою. Проте, дегустуючи Каберне з сортового келиха, аромат і смак був приємним. Це відмітили усі гості. Отже, теорія дійсно працює!

Лише французьке Каберне Совінйон найкраще смакує з келиха для Каберне? На дегустації було також представлене українське вино з сорту винограду Одеський чорний. Гостям було запропоновано, підібрати келих, серед презентованих раніше, з якого автохтонне вино смакує найкраще. Гості зійшлись на думці, що смак Одеського чорного найбільш повно розкривається з келиха для Каберне.

Костянтин Відоборенко, бренд-амбасадор Riedel в Україні й сомельє дегустації, прокоментував вибір гостей:

«Одеський чорний походить з двох класичних європейських сортів винограду — Алікант Буше та Каберне Совіньйон. Тому ваш вибір, ще раз підтверджує теорію сортових келихів. Адже Одеський чорний містить в собі «ДНК» сорту винограду Каберне Совінйон. Тому келих для Каберне в даному випадку проявив себе найкраще».

Цьогоріч спеціально до 30-річчя незалежності України Riedel випустив лімітовану модель декантерів для вина з українською символікою. Декантер виготовлено вручну за давньою венеціанською технологією. В посуд вплавлено два кольорових скла — жовте й блакитне, що символізує прапор України. В центрі чаші розміщено герб тризуб.

 


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали