Актори театру ДАХ презентували аудіоальбом за віршами Стуса

На всіх музичних цифрових платформах з’явився  аудіоальбом  «Стус. Перехожий»

Уже понад рік на сцені театру ДАХ показують камерну оперу «Стус. Перехожий». Троє молодих акторів: Софія Баскакова, Володимир Руденко, Ігор Димов, — під кураторством драматурга КЛІМа обрали 12 поезій Стуса, які найбільше їм зрезонували. У текстах виділили ключові слова, які стали своєрідними меседжами про вибір людини, силу духу, терпіння та любов. Під час репетицій в імпровізаціях знайшли музичний ключ до оформлення кожної поезії. 

«Якщо людина почує альбом, побачить спектакль - отримає дотик через серце, а це найближчий шлях до пізнання», — вважає художній керівник проєкту Владислав Троїцький. «Хоча команда і опрацювала тексти Стуса, виокремила певні тези, слова, однак все одно чути, що це Стус. Його ні з ким не сплутаєш. Він заклав формування смислів. Ритмічні ходи виконавців тільки підсилюють його поезію».

«Стус —  це глибина. Ми хотіли, щоб його слово почули сотні тисяч людей, яких не вмістить наша маленька зала. Тому аудіоальбом — можливість відкрити для когось вперше поезію Стуса, а для когось осмислити думки видатного українця», — розповіла солістка Софія Баскакова. 

Такий аудіо формат — важливий для тих, хто цінує час. Переконаний композитор Володимир Руденко: «Ми намагаємося лише дати можливість слову Стуса бути доступним  24 год на 7 у всіх можливих форматах».

Актор Ігор Димов зауважує: «Не потрібно боятися слухати поезію і читати Стуса. Це не про “болить”, а про “перезавантаження”. Про те, коли є відчуття самоти, нерозуміння, куди рухатись. Приходиш до нас в театр Дах, і відкриваєш серце. Хто ж не зможе прийти — для них і зробили цей альбом. Щоб Стус завжди був із вами в діалозі». 

Провідником у світ Стуса став голос Софії Баскакової, лаконічний інструментальний склад: фортепіано (Володимир Руденко), контрабас (Ігор Димов) творять атмосферу, що огортає та не відпускає до останнього слова, останньої ноти.

Альбом «Стус: Перехожий» можна почути за посиланням.

 


Реклама

Популярные материалы

7 причин использовать сквалан в уходе за кожей лица, губ и головы...


Тонкая талия Кендалл Дженнер и стройные ноги Беллы Хадид: секреты...


10 причин, почему стоит быть осторожными с противозачаточными...


Читайте также
Популярные материалы