Користувачі соцмереж все частіше впадають у залежність від ідеальної зовнішності. І якщо раніше чоловіки та жінки зверталися до пластичних хірургів, щоб стати схожими на своїх зіркових кумирів, то зараз еталоном краси стали власні відфільтровані селфі.
За даними Американської академії пластичної хірургії, у 2017 році заради привабливих фото зовнішність змінили 42% пацієнтів. Цього року їх кількість зросла до 55%!
Учені із Бостонського університету б’ють на сполох: Instagram і Snapchat викривлюють поняття естетики. У медичному журналі JAMA Facial Plastic Surgery до одержимих ідеальними фото вперше застосовано термін «Snapchat дисморфія».
Дисморфія – це стан психічного розладу, при якому людина занадто критична до своєї зовнішності і серйозно турбується навіть через незначні дефекти на тілі.
Серед симптомів «Snapchat дисморфії»: бажання збільшити очі та губи та зробити тоншим ніс.
Проблема посилюється через доступність мобільних додатків. А в групу ризику найчастіше потрапляє молодь.
Учені наголошують: тенденція є досить тривожною, оскільки охочі змінити свою зовнішність часто прагнуть недосяжних результатів. А це означає, що людина в будь-якому випадку залишиться незадоволена собою.