SAVE THE DATE: ELLE ACTIVE FORUM ВПЕРВЫЕ ПРОЙДЕТ...

ТРИ МОДНЫХ ОБРАЗА НАДИ ДОРОФЕЕВОЙ С...

50 ОТТЕНКОВ БЕЖЕВОГО, МНОГОСЛОЙНОСТЬ И...

ДОЖДАЛИСЬ: КЭТИ ПЕРРИ ВЫХОДИТ ЗАМУЖ ЗА ОРЛАНДО...

КАК ТИНА КАРОЛЬ ВЫГЛЯДИТ БЕЗ МАКИЯЖА? 

5 способів стати еко-френдлі

Чітко і по пунктах розповідаємо, як почати думати про майбутнє вже зараз

Теги:

Новий рік – це саме точка відліку, після якої ми обіцяємо собі нарешті записатись на заняття танцями, відмовитись від фаст-фуду, піти на курси іноземної мови або ж просто змінити життя. Нам морально легше змінювати свої звички у понеділок, 1 числа місяця чи з початку нового року. Якщо такий список справ у вас уже є, пропонуємо додати до нього ще й екологію. Для цього необов’язково ставати волонтером і їздити світом, рятуючи планету від глобального потепління. Достатньо лише внести незначні корективи у свої щоденні звички. Для вас це буде маленький крок, а для світу – величезний стрибок.

1. Відмовтесь нарешті від поліетиленових пакетів, котрі вам так люб’язно пропонують на касах супермаркетів. Пора обзавестись матерчатою сумкою для шопінгу, таку можна знайти і у бюджетних магазинах, і навіть у дизайнерів.

Якщо ви щодня купуєте каву «з собою», то чому б не використовувати для цього власну термочашку? Так звані тумблери, керамічні чашки з кришками – це економія паперу та пластику. А ще в деяких кав’ярнях пропонують знижку на каву в таких випадках.

2. Додайте у свій раціон більше сирих продуктів. По-перше, фрукти і овочі без термальної обробки – це корисно для здоров’я. А по-друге, ви будете використовувати менше електроенергії чи газу, а це ще й економія.

3. Ходіть пішки або пересідайте на велосипед у теплу пору. Якщо друге виглядає не так вже й реально у великому місті, то піші прогулянки – це суцільний плюс, як для екології, так і для вашого здоров’я. Встановіть собі правило: один день в тиждень без автомобіля і громадського транспорту. Це не так вже й складно!

4. Чи багато ваших знайомих утилізують батарейки у спеціальних місцях? Скільки разів ви викидали батарейки просто у сміттєвий бак? Насправді ж, одна пальчикова батарейка забруднює важкими металами біля 20 квадратних метрів землі, ці хімічні елементи також потрапляють у ріки і водоймища, з котрих ви отримуєте питну воду.

Оскільки в Україні мережа правильної утилізації батарейок, м’яко кажучи, нерозвинута, найкращим рішенням є акумулятори з багаторазовою зарядкою. Наприклад, компанія Panasonic випустила батарейки eneloop, котрі прослужать вам більше 5 років (за цей термін люди в середньому використовують 2 100 звичайних батарейок). Окрім економії коштів і зручності, все ж найбільшим плюсом eneloop є збереження екології, такі багаторазові батарейки повинні бути у кожному домі.

5. Користуйтесь комунальними послугами раціонально, незважаючи на те, є у вашому домі лічильники чи ні. Вимикайте воду, поки чистите зуби чи намилюєтесь у душі, зрештою приймайте душ разом із партнером! Також слід обмежити себе у прийомі ванни. Це, звичайно ж, допомагає розслабитись після стресового дня, але водночас такий релакс шкодить не лише вашому бюджету, а й екології загалом.