5 способів стати еко-френдлі

Чітко і по пунктах розповідаємо, як почати думати про майбутнє вже зараз

Новий рік – це саме точка відліку, після якої ми обіцяємо собі нарешті записатись на заняття танцями, відмовитись від фаст-фуду, піти на курси іноземної мови або ж просто змінити життя. Нам морально легше змінювати свої звички у понеділок, 1 числа місяця чи з початку нового року. Якщо такий список справ у вас уже є, пропонуємо додати до нього ще й екологію. Для цього необов’язково ставати волонтером і їздити світом, рятуючи планету від глобального потепління. Достатньо лише внести незначні корективи у свої щоденні звички. Для вас це буде маленький крок, а для світу – величезний стрибок.

1. Відмовтесь нарешті від поліетиленових пакетів, котрі вам так люб’язно пропонують на касах супермаркетів. Пора обзавестись матерчатою сумкою для шопінгу, таку можна знайти і у бюджетних магазинах, і навіть у дизайнерів.

Якщо ви щодня купуєте каву «з собою», то чому б не використовувати для цього власну термочашку? Так звані тумблери, керамічні чашки з кришками – це економія паперу та пластику. А ще в деяких кав’ярнях пропонують знижку на каву в таких випадках.

2. Додайте у свій раціон більше сирих продуктів. По-перше, фрукти і овочі без термальної обробки – це корисно для здоров’я. А по-друге, ви будете використовувати менше електроенергії чи газу, а це ще й економія.

3. Ходіть пішки або пересідайте на велосипед у теплу пору. Якщо друге виглядає не так вже й реально у великому місті, то піші прогулянки – це суцільний плюс, як для екології, так і для вашого здоров’я. Встановіть собі правило: один день в тиждень без автомобіля і громадського транспорту. Це не так вже й складно!

4. Чи багато ваших знайомих утилізують батарейки у спеціальних місцях? Скільки разів ви викидали батарейки просто у сміттєвий бак? Насправді ж, одна пальчикова батарейка забруднює важкими металами біля 20 квадратних метрів землі, ці хімічні елементи також потрапляють у ріки і водоймища, з котрих ви отримуєте питну воду.

Оскільки в Україні мережа правильної утилізації батарейок, м’яко кажучи, нерозвинута, найкращим рішенням є акумулятори з багаторазовою зарядкою. Наприклад, компанія Panasonic випустила батарейки eneloop, котрі прослужать вам більше 5 років (за цей термін люди в середньому використовують 2 100 звичайних батарейок). Окрім економії коштів і зручності, все ж найбільшим плюсом eneloop є збереження екології, такі багаторазові батарейки повинні бути у кожному домі.

5. Користуйтесь комунальними послугами раціонально, незважаючи на те, є у вашому домі лічильники чи ні. Вимикайте воду, поки чистите зуби чи намилюєтесь у душі, зрештою приймайте душ разом із партнером! Також слід обмежити себе у прийомі ванни. Це, звичайно ж, допомагає розслабитись після стресового дня, але водночас такий релакс шкодить не лише вашому бюджету, а й екології загалом.


Реклама

Популярні матеріали

10 фільмів, які варто передивитися цієї осені


Одна сумка, яку полюбили всі модниці цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Читайте також
Популярні матеріали