ТЕСТ: ЧТО ВЫ ЗНАЕТЕ О СТАРЕНИИ КОЖИ?

ИРАКЛИ МАКАЦАРИЯ: «ЕСЛИ Я ЖИВУ С ЧЕЛОВЕКОМ, ДЛЯ...

ЧТО НОСЯТ САМЫЕ СТИЛЬНЫЕ ДЕВУШКИ ЛОНДОНА, ЧАСТЬ...

ВСЕ, ЧТО НУЖНО СОВРЕМЕННОЙ ЖЕНЩИНЕ В НОВОЙ...

«НА ПРОЕКТЕ ЕСТЬ СЕКС», — НИКИТА ДОБРЫНИН И ДАША...

Три чашки на тиждень: вчені назвали напій довгожителів

Після проведення семирічного дослідження

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine,

Рейтинг статьи / 0
5 5 20

Якщо хочете жити довше та не мати проблем із серцем і судинами — пийте чай. Таких висновків дійшли китайські вчені, які впродовж семи років спостерігали за 100 тисячами осіб віком від 16 до 74 років. Результати досліджень днями опублікував European Journal of Preventive Cardiology.

користь чаю

Учасників спостережень, які не мали проблем із серцем та не хворіли на онкологію, поділили на дві групи: ті, хто п`є чай менше ніж тричі на тиждень або взагалі не п`є та ті, хто п`є понад три рази на тиждень. 31,6% респондентів пили чай частіше ніж тричі на тиждень. Переважно це були чоловіки, які палять та часом вживають алкоголь. Серед любителів чаю 49% споживали зелений чай, 8% — чорний чай і 43% — ароматизований.

Під час аналізу ризику розвитку захворювань чи настання передчасної смерті науковці враховували стать, вік, регіон і місце проживання, рівень освіти, сімейну історію захворювань, куріння, вживання алкоголю, фізичну активність, харчування, індекс маси тіла та стан серцево-судинної системи.

вся правда про чай

Врахувавши всі фактори, вчені прийшли до висновків: у любителів чаю на 20% менші ризики захворіти на атеросклероз, ішемічну хворобу серця чи отримати інсульт, порівняно з тими, хто п`є чай менше трьох разів на тиждень.

вчені розповіли про користь чаю

Крім того, у любителів чаю ризик передчасної смерті був на 15% менший. Таким чином, очікувана тривалість життя після 50 років зросла на 1,26 року.

Тест: Что вы знаете о старении кожи?

Иракли Макацария: «Если я живу с человеком, для меня имеет большое значение вдыхать его аромат»

Всьому свій час: вчені назвали три етапи старіння людини