Що готувати в лютому: 5 зігрівальних супів із сезонних продуктів

Прості та дивовижно смачні

Останній місяць зими не тішить розмаїттям сезонної городини, проте це не означає, що локальних продуктів у нас зовсім немає. 

Авторка кулінарного блогу «‎Котлетка»‎ й головна редакторка першого українського гастрономічного порталу SHUBA Маша Сердюк розповідає, які сезонні продукти доступні в Україні в лютому, а також ділиться рецептами гарячих супів із них. Бо коли ще їсти суп, як не холодної пори року?

Пряний морквяний суп

морква — 1 кг 

ріпчаста цибуля — 1 шт. 

бульйон – 1 л

корінь імбиру — невеликий шматочок 

олія — 2 ст. л.

приправа карі — 0,5 ч. л. 

сіль — до смаку

Овочі миємо, чистимо. Цибулю ріжемо великими кільцями, моркву тремо на крупній тертці, імбир — на дрібній. 

У каструлі нагріваємо олію, викладаємо цибулю з морквою. Додаємо імбир, трохи солі та приправу карі. Смажимо все разом, помішуючи, поки овочі не стануть м’якими. Вливаємо бульйон, доводимо до кипіння. Зменшуємо вогонь до мінімуму, накриваємо кришкою, варимо 15 хвилин. 

Готовий суп подрібнюємо блендером. Перед подачею прогріваємо й прикрашаємо суп вершками, насінням, дрібно рубаною зеленню.

Цибулевий суп

бульйон — 700 мл

ріпчаста цибуля — 4-5 шт.

біле сухе вино — 150 мл

вершкове масло — 50 г

олія — 1 ст. л.

часник — 2 зубчики

борошно — 1 ч. л. 

твердий сир — 100 г 

сіль, перець — до смаку

багет — 1 шт. 

Цибулю чистимо, ріжемо тонкими півкільцями. У каструлі з товстим дном розтоплюємо вершкове масло, додаємо олію і смажимо в цій суміші цибулю на маленькому вогні, постійно помішуючи. 

Коли цибуля стане м’якою й золотистою, додаємо пропущений через прес часник. Пасеруємо все ще кілька хвилин, помішуючи, після чого додаємо борошно. Добре перемішуємо, щоб борошно не схопилося грудочками.

Додаємо вино, сіль і перець. Перемішуємо, тушкуємо все разом хвилинку, після чого вливаємо бульйон і добре перемішуємо. Накриваємо суп кришкою і варимо на мінімальному вогні 30 хвилин. Тим часом ріжемо багет скибками, підсушуємо його в духовці, тостері або на сухій сковороді. Сир тремо на великій тертці. 

У жаростійкі форми розливаємо порційно суп, викладаємо зверху одну-дві скибочки багету, щедро посипаємо тертим сиром. Ставимо суп у нагріту до 200 градусів духовку хвилин на п’ять, поки сир не розплавиться. Подаємо суп одразу, поки він дуже гарячий.

Крем-суп із пастернаку 

пастернак — 2 шт. 

ріпчаста цибуля — 1 шт. 

бульйон — 1 л

біла консервована квасоля — 2 банки

олія — 2 ст. л. 

сіль, перець

сухарики

Цибулю й пастернак чистимо та дрібно ріжемо. В каструлі з товстим дном розігріваємо олію, смажимо овочі протягом 10 хвилин (вони мають стати м’якими). 

З квасолі зливаємо рідину, добре промиваємо. Додаємо квасолю в каструлю, заливаємо бульйоном. Доводимо до кипіння, потім зменшуємо вогонь, накриваємо кришкою та варимо 15 хвилин. 

Готовий суп подрібнюємо блендером. Куштуємо, за потреби доводимо до смаку сіллю й перцем. Подаємо гарячим із сухариками.

Буряковий крем-суп

буряк — 1-2 шт.

картопля — 2 шт.

вода або бульйон — 1 л

жирні вершки — 50 мл

сіль, перець

улюблені приправи 

Каструлю з водою або бульйоном ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. Буряк і картоплю миємо та чистимо. Ріжемо овочі кубиками так, щоб буряк був нарізаний удвічі дрібніше за картоплю — так овочі приготуються одночасно. 

Кладемо картоплю з буряком у воду і варимо до готовності.  Коли овочі стануть м’якими, частину рідини зливаємо в чашку (не виливаємо), частину залишаємо в каструлі та подрібнюємо все блендером разом із вершками. 

Якщо суп надто густий, розводимо його рідиною, в якій варилися овочі, або вершками. Солимо, перчимо, додаємо улюблені спеції, перемішуємо. Перед подачею прогріваємо на невеликому вогні.

Суп із синьою капустою

курячі стегенця — 2 шт.

синя капуста — 250 г 

картопля — 2 шт. 

морква — 1 шт.

цибуля — 1 шт.

помідор — 1 шт.

томатна паста — 2 ст. л.

олія — для смаження

лавровий лист — 1 шт. 

сіль, перець, зелень

У каструлю наливаємо воду, доводимо до кипіння, опускаємо курячі стегенця і зменшуємо вогонь майже до мінімуму. Варимо бульйон 1–1,5 години, періодично знімаючи піну. Бульйон не обов’язково має бути саме курячим — можна приготувати з яловичини, свинини або овочевий. 

Тим часом шаткуємо капусту, картоплю чистимо й ріжемо кубиками. Цибулю і моркву миємо, чистимо, ріжемо дрібненькими кубиками, смажимо в олії, поки не стануть м’якенькими. Коли курка буде готова, знімаємо м’ясо з кісток, додаємо до смажених овочів і обсмажуємо все разом. 

Помідор обдаємо окропом, знімаємо шкірку й ріжемо невеликими кубиками. Додаємо до засмажки разом із томатною пастою й тушкуємо все разом на повільному вогні, помішуючи, 5-7 хвилин.

У готовий бульйон додаємо капусту і картоплю, варимо 15-20 хвилин. Після цього додаємо піджарку з куркою, сіль, перець, лавровий лист і дрібно порубану зелень. Перед подачею можна додати сметану.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали