Рецепт хрусткої паляниці від українського шеф-кухаря

Смак, знайомий із дитинства кожному українцеві

Шеф, ведучий українського кулінарного YouTube Кріп Шоу, волонтер «Наша мета» Сергій Денисов поділився простим рецептом неймовірно смачної хрусткої паляниці.

Інгредієнти

Борошно пшеничне 900 г (90%)

Борошно цільнозернове 100 г (10%)

Закваска 180 г (20%)

Вода 805 мл 

Сіль 3%

Готуємо паляницю

Зараз я говоритиму прості речі, але це може здаватись складним, тому зберіться, прочитайте та починайте готувати ближче до вечора.

Етап 1-й

Добре змішуємо борошно та десь 720 мл води і залишаємо на 60 хв за кімнатної температури (22-24 °C). Це називається аутоліз (не плутати з ленд-лізом) — цікавий процес, завдяки йому хліб буде неперевершений: з гарним м’якишем та хрусткою скоринкою.

Тепер додаємо нашу закваску (хто не знає, то найпростіша це борошно/вода, але є вже готові у сухому чи рідкому вигляді, дозування у % зазвичай пишуть на маркуванні), добре вимішуємо та залишаємо на 30 хв.

Додаємо сіль 16 г та залишок холодної води, змішуємо та залишаємо ще на 30 хв.

Тепер залишаємо на 3 години.

Через 1.5 години дістаємо та складаємо: спочатку навпіл, після беремо край та знов навпіл і так «розтягуючи» складаємо 6 разів. Тільки не притискаємо усюди, тільки край. Перевертаємо та залишаємо далі  під рушником для ферментації на 1.5 години.

 

Етап 2-й

Розділяємо тісто на 2 частини. Робимо форму та скругляємо майбутній хліб, далі відпочиваємо 20 хвилин. У підпилений борошном кошик перекладаємо паляницю, залишаємо на 1 годину для вистоювання. Теперь кладемо на ніч до холодильника.

Етап 3-й 

Розігріваємо піч та хлібну форму до 240 °C. Робимо надріз на хлібі та перекладаємо на пергаменті для випікання у форму, накриваємо кришкою та випікаємо 30 хвилин. Далі залишаємо з відкритою кришкою на 20-30 хвилин. Охолоджуємо паляницю та насолоджуємося хлібом.


Реклама

Популярные материалы

Схуднути за 7 днів: ефективне та просте тренування


Чому йод важливий для жінок, та в яких продуктах він міститься...


Із чим носити найстильніші шорти цього літа


Читайте також
Популярні матеріали