«Французький цибулевий суп, мабуть, один з найпопулярніших супів у всьому світі. Готується він з дуже малої кількості основних інгредієнтів, але магія його смаку полягає в карамелізації цибулі. Її потрібно готувати повільно, не менше 40 хвилин. І звичайно, топ — чудовий тост із розплавленим сиром! Тут йшлося про оригінальний цибулевий суп, який ми вже готували. Але зараз пропонуємо варіант, що трохи відрізняється від класичного, а саме — цибулевий суп на бульйоні.
Хоч колись цибулевий суп вважався стравою бідняків, зараз його можна зустріти в меню більшості французьких ресторанів, в тому числі й зіркових. Не дивлячись, чи це класичний рецепт, чи трохи нетиповий, він став сприйматися всіма гурманами як вишукана страва», — розповідає Євген Клопотенко.
Як приготувати смачний цибулевий суп?
Зіркою супу є карамелізована цибуля. У нашому спрощеному рецепті ми не будемо готувати її на плиті довгий час, а викладемо у форму та запечемо в духовці.
Більш виразного смаку нашому супу надасть курячий бульйон, який ми зваримо окремо. Якщо ви плануєте готувати страву без використання м’яса, то зваріть овочевий бульйон. Тоді можна додати до овочів зі списку ще кілька: наприклад, корінь петрушки чи порей, — щоб бульйон вийшов насиченішим.
Радимо не нехтувати сиром брі — це підніме рівень смаку на щабель вище. Звісно, можна взяти якийсь інший сир, але саме брі смакуватиме найніжніше.
Інгредієнти:
Для цибулевого супу:
6-8 цибулин
50 г вершкового масла
2 ст. л. бальзамічного оцту
1 літр курячого бульйону (або овочевого)
3 скибочки білого хліба (для сухариків)
50 г сиру брі
сіль та перець до смаку
Для курячого бульйону:
2-3 курячі гомілки
1 невелика цибулина
½ морквини
100 г кореня селери або 1 стебло
1 лавровий лист
2 горошини духмяного перцю
1 л води
сіль до смаку
Цибулевий суп на бульйоні: покроковий рецепт
Спочатку приготуємо курячий бульйон. Для цього очистьте 1 невелику цибулину, ½ моркви та 100 г кореня селери. Замість кореня можна взяти 1 стебло селери. Наріжте овочі великими шматками та викладіть у каструлю разом із 2-3 курячими гомілками. Додайте дрібку солі, 1 лавровий лист, 2 горошини духмяного перцю та варіть 20 хвилин. Якщо хочете отримати овочевий бульйон, просто виключіть м’ясо. Поки бульйон готується, очистьте 6-8 цибулин, в залежності від розміру, та наріжте однаковими напівкільцями. Увімкніть духовку розігріватися до температури 180 градусів.
Нарізану цибулю викладіть у форму для запікання. Полийте 2 ст. л. бальзамічного оцту та влийте 1 склянку курячого чи овочевого бульйону. Наріжте 50 г вершкового масла на шматочки та викладіть зверху на цибулю. Посоліть та поперчіть до смаку.
Поставте форму із цибулею в розігріту до 180 градусів духовку на 40 хвилин. Цибуля має добре підрум’янитися. Тоді дістаньте форму з духовки та дайте трохи охолонути. Духовку поки не вимикайте.
Запечену цибулю перекладіть у сотейник. Залийте бульйоном, який залишився, поставте на вогонь. Варіть на середньому вогні 15 хвилин.
Тим часом зробіть сухарики. Для цього 3 скибочки білого хліба наріжте кубиками зі стороною приблизно 1-1,5 см та підсушіть. Це можна зробити на сухій пательні або в духовці. За бажанням скропіть кубики хліба оливковою олією та посипте будь-якими сухими травами. Так смак супу буде більш вишуканим.
Розлийте суп по тарілках чи порційних горщиках. Розріжте 50 г сиру брі на 4 шматочки, за кількістю порцій, та викладіть у кожну тарілку.
Зверху висипте сухарики. Поставте тарілки чи горщики у духовку з температурою 180 градусів ще на 3 хвилини, аби сир розплавився.