Мова про вино: інтерв'ю з Гіоргі Іукурідзе, співвласником компанії Shabo

Команда найвідомішої виноробні України увійшла в новий рік з новими планами та сподіваннями

Гіоргі — представник грузинської династії виноробів, що понад 40 років живе в Україні, 18 з яких не тільки створює одне з найкращих вин, а й активно популяризує його в усьому світі. На сьогодні експорт компанії охоплює понад 20 країн, її продукція була представлена на сотні міжнародних виставок, конкурсів і сліпих дегустацій. Вина Shabo зібрали понад 500 нагород, і з приводу першого 20-річчя компанії у найближчому майбутньому можна буде писати антологію українського виноробства, в якій Shabo посідатиме почесне перше місце. Власні виноградники Shabo знаходяться на одній географічній широті з французькою Бургундією — у селищі Шабо, між Дністровським лиманом і Чорним морем. Це стародавній виноробний регіон України, адже лозу тут вирощували греки ще з античних віків, а пізніше, за часів Османської імперії, — турки.

З Гіоргі ми планували зустрітися буквально на пів години, а спілкувалися майже дві. Зрештою, навіть мій диктофон збунтував. Гіоргі із захопленням розповідає про магію вина, але перш за все я ставлю запитання про плани Shabo на 2022 рік. «Якщо хочеш розсмішити Бога, розкажи йому про свої плани», — жартує Гіоргі на початку нашого діалогу.

Гіоргі Іукурідзе Абсолютною новиною для України буде вино під назвою The Original Collection урожаю 2020 року. Ми створили асортимент із десяти позицій сухого та натурального природно-напівсолодкого вина. Для останнього застосовуємо сучасну технологію штучного заморожування, щоб виробити в зібраних гронах природний цукор. Тож це вино абсолютно здорове та корисне для споживання (звісно, у розумних дозах). Крім того, ми дуже пишаємося тим, що створили ексклюзивну колекцію Iukuridze Family Wine Heritage. Вперше в Україні з’явилися власні Великі вина.

Можна сказати, ми є свідками історичного моменту, адже до появи вашої колекції Великих вин Україна ще не досягала таких висот у виноробстві?

Саме так. Над колекцією Iukuridze Family Wine Heritage ми працювали протягом 18 років. Мій батько, Важа Гіоргійович, понад усе мріяв виготовляти в Україні Великі вина, які вважаються вершиною для кожного винороба у світі. Сьогодні ми досягли мети. Перлинами родинної колекції стали вина найкращих врожаїв, років і купажів. Вона містить не тільки червоні, а й ігристі, і білі. Наприклад, вінтажне Grand Cuvée 12-річної витримки або вино з нашого унікального білого сорту «тельті-курук».

«Тельті-курук» — автохтонний сорт винограду, ваша візитівка та мій улюблений сторітелінг про Shabo…

 Так, це рідкісний білий сорт винограду, який з’явився на цих землях понад 500 років назад. Ми маємо понад 40 гектарів кореневласного «тельті-курук», і станом на сьогодні його не знайти в жодному іншому місці планети. Саме із цього винограду було створене перше в Україні вино «Контрольованого найменування за походженням», що є аналогом французької класифікації Appellation d`Оrigine contrôlée. Всі роки ми спостерігали за розвитком потенціалу цього вина — і от, як результат, це біле вино є складовою колекції Iukuridze Family Wine Heritage.

Великі вина — це інвестиції, котрі з роками дорожчають. Якщо інвестувати в колекцію вина, його треба зберігати у належних умовах? 

У Центрі культури вина Shabo ми започаткували аналог банківських скриньок, де пляшки зберігаються у відповідних умовах температури, вологості, світла. Їх можна орендувати та закладати вино. Скриньки різного розміру: найменша розрахована на 36 пляшок. Великі вина коштують від 150 євро, але з часом їхні питні властивості, як і всього вина цієї категорії у світі, набувають ще більш відмінних якостей, а відтак значно зростають у ціні щороку. Ми плануємо не лише консультувати власників скриньок щодо найкращих позицій, а й створювати приватні етикетки для родин. Наприклад, можна звернутися до спеціаліста з геральдики та отримати колекцію Великих вин із власним гербом. За потреби ми будемо робити доставку вина власникам.

Українці мають безліч стереотипів щодо власного вина. Варто позбавити читачів цих вигадок. На вашу думку, чому варто пити українське?

 По-перше, в нашій країні унікальні теруари, а саме ґрунти, на яких росте виноградна лоза. Таких теруарів не мають інші виноробні регіони. По-друге, це співвідношення ціни та якості. Ви замислювалися про витрати на логістику, що їх несуть світові винороби для постачання вина в Україну? Краще випити українського вина, а не іноземного, яке при закупівлі у винороба коштує 30 євроцентів, але коли потрапить на полиці українських супермаркетів, коштує так само, як набагато якісніше вино українського виробництва у середньому ціновому сегменті. По-третє, вживаємо українське — розвиваємо нову галузь перспективного вітчизняного господарства, з великим майбутнім. Ми вивчаємо світовий досвід, аналізуємо, запроваджуємо найкращі технології. Україна розвиває виноробство швидшими темпами, ніж країни чи регіони, де історично вином займалися протягом століть. Ми творимо історію нового винного смаку Європи, ми безпосередні учасники цього процесу.  

Де саме в Європі мешкають поціновувачі made in Ukraine?

Вино Telti-Kuruk, Cabernet, Saperavi від Shabo — у наявності в трьох ресторанах Парижа, відзначених гідом Michelin, і в лондонському Hide. Зараз ми плідно співпрацюємо з Міністерством закордонних справ, яке має програму підтримки іміджу виноробства України, вибудовуємо айдентику, щоб гідно представляти наше вино у світі. Учасники The Travellers Club в Лондоні, відомого ще з 1819 року, за сприяння Посольства України в Британії продегустували вина Shabo, тож тепер хочуть і надалі знайомитися з українськими винами. Shabo представлені у бізнес-класі літаків авіакомпанії Turkish Airlines. 

 Де можна знайти найбільший асортимент Shabo?

Найбільша пропозиція — у фірмовому магазині при виробництві, в селі Шабо та онлайн на сайті shaboshop.com.ua. Тут у наявності ексклюзивні позиції нашої компанії, які ви не зустрінете більше ніде. Зараз ми розробили колекцію під назвою Special Edition з новим дизайном етикетки, де головним графічним елементом стала ластівка. Ця продукція доступна лише в Шабо, у фірмовому магазині, та онлайн на нашому сайті — так само, як Ice Wine від Shabo.

Я пам’ятаю, що вже за кілька місяців до Нового року не могла придбати рожеве ігристе високої гами.

Vaja Grand Cru Brut Rose дійсно найпопулярніше в Україні. Я теж пошановувач цього ігристого. Воно максимально структуроване, з відмінним смаком і післясмаком, збалансоване та свіже. Але не журіться — вже цього року будемо насолоджуватися цим вином урожаю 2018-го.

Будь ласка, розкажіть про перемогу на престижному британському Decanter World Wine Awards. 

Тридцятиліття незалежності України наша компанія зустріла професійною перемогою: дві відзнаки у 95 балів зі 100 можливих отримали за вина Chardonnay Shabo Grande Reserve 2015 і Cabernet Shabo Grande Reserve 2017. Таких результатів на цьому змаганні українські виробники ще ніколи не отримували. 

Команда Shabo вже досягла мети вашого тата, а яка ж ваша особиста мета?

Мрію одного разу побачити Shabo в топ-50 виноробень світу.

 

 


Реклама

Популярные материалы

5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Відродження України: як розвиватиметься українська культура...


Найважливіші продукти на сніданок, якщо обід та вечеря не...


Читайте також
Популярні матеріали