Готуємо смачне печиво на ялинку

Як чудово напередодні новорічних свят зібратися разом, щоб спекти печиво на ялинку та прикрасити його білою цукровою глазур’ю!

Українська фудблогерка Антоніна Латайко поділилася рецептом печива, яке стане чудовою прикрасою для новорічної ялинки.

Для тіста нам знадобиться:

100 г вершкового масла

80 г цукру

100 г коричневого цукру (меду чи патоки)

1,5 яйця (одне ціле та жовток, білок залишаємо для глазурі)

2,5 склянки борошна

прянощі (кориця, мускатний горіх, кардамон, ваніль, лимонний сік, лимонна цедра)

Готуємо печиво:

Масло обов’язково має бути м’яким, не забудьте заздалегідь дістати його з холодильника. Збиваємо його із цукром та ваніллю, додаємо яйце та жовток.

В окремій мисці змішуємо борошно та прянощі. Поступово всипаємо в масляну суміш, замішуємо тісто. Тісто не повинно бути занадто тугим, інакше його буде важко розкачувати, а печиво вийде твердим.

У печиві немає розпушувача, тому воно не кришиться і добре зберігає форму в процесі випікання, не ламається під час оздоблення. Але якщо ви підозрюєте, що до ялинки печиво не доживе, можна додати пів чайної ложки розпушувача, щоб воно було більш розсипчастим.

Відправляємо кульку з тіста у холодильник, загорнувши у харчову плівку.

Охолоджуємо не менш як годину, можна залишити на ніч, але тоді перед розкачуванням краще заздалегідь дістати, щоб тісто трохи нагрілося і з ним легше було працювати.

Розкачуємо тісто на трохи присипаній борошном поверхні, вирізаємо формами фігурки. Не забудьте зробити дірочки у печиві, щоб потім його можна було повісити на ялинку. Зробити це найзручніше за допомогою звичайної пластикової трубочки.

Випікаємо печиво на деку, застеленому пергаментним папером, до золотистого кольору. Чим тонше печиво, тим швидше воно зарум’яниться, не перетримайте.

Температура духовки — 180-200 градусів.

Прикрасити печиво можна за допомогою айсингу — білкової глазурі. Для неї знадобиться 1 білок і 150-200 г цукрової пудри (залежить від того, якої густоти ви хочете отримати глазур, чим більше пудри, тим густіше).

Пудру краще просіяти, щоб у ній у жодному разі не було грудочок.

Охолоджений білок збити з половиною чайної ложки винного каменю, це добре стабілізує глазур. Якщо його немає, використовуйте столову ложку лимонного соку або лимонну кислоту. Починайте збивати на невеликій швидкості міксера, поступово збільшуючи її, поки не досягнете консистенції стійких піків. Тепер можна додати цукрову пудру та ще раз збити.

Наносити візерунки зручно за допомогою спеціальної тонкої насадки та кулінарного мішка або просто з конвертика, який можна зробити самим зі звичайного паперу для випікання.

Спочатку наноситься контур, а потім заповнюється серединка, вирівнюється за допомогою зубочистки. Для заливання глазур можна зробити рідкішою, розбавивши її лимонним соком або столовою ложкою води. Тоді вона краще розтікається.

Айсинг повністю застигає щонайменше за кілька годин.


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали