Зберігайте спокій: 5 книжок про екстрену самодопомогу

Вони навчать слухати свій організм та відновлюватись швидше

Нестача сну, затяжний стрес, неможливість якісно відпочити — через це ми швидко стомлюємося, вигораємо та хворіємо. Разом із національною книжковою платформою Yakaboo пропонуємо вам книжки, які навчать слухати свій організм та відновлюватись швидше.

«Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я», Дарка Озерна

Відверті розмови про психічне здоров’я — все ще табу для багатьох. Велика частина нашого суспільства все ще сповідує застарілі стереотипи про те, що таке норма і як у цю норму повернутись. Відома лікарка та блогерка Дарка Озерна у своїй книзі дає не лише базову інформацію про психічне здоров’я із посиланнями на медичні протоколи, а й певну систему орієнтирів. Тобто: які існують стереотипи, які виникають проблеми, що їх спричиняє та які їхні можливі наслідки. Завершується книжка розглядом історичної травми як чинника, що впливає на колективне психічне здоров’я.

«Енергетичний менеджмент: практичний посібник з керування власною енергією», Алла Заяць

Багато хто з нас звик не тільки не шкодувати себе, а й вважає, що вигорання — ознака добре зробленої роботи. Втім, виявляється, що таке енергетичне спустошення надовго залишає людину непродуктивною та нещасною. Авторка цієї книжки пропонує практичні поради та інструменти, що допоможуть знизити рівень стресу, підвищити продуктивність та поліпшити якість свого життя. Вона зрозуміло й доступно пояснює, як правильно розподіляти свою енергію — від роботи до відпочинку, від стосунків з близькими до реалізації свого покликання.

«Секрети нейропластичності. Як мозок адаптується до нових викликів», Девід Іглмен

Думка про те, що ми не використовуємо повністю можливості мозку, не нова. Та як підвищити його ефективність? Перед вами — цікава та практична інструкція до вашого мозку. Тепер ви легше пристосуєтеся до змін, будете краще навчатися, швидше опановувати іноземні мови та зможете запобігти віковим змінам. Усе це на захопливих результатах досліджень та прикладах з практики автора, одного з найславетніших нейробіологів сучасності. І ви нарешті збагнете, чому в Арнольда Шварценеґґера досі дуже сильний австрійський акцент, а акторка українського походження Міла Куніс говорить англійською як носійка мови?

«Емоційні гойдалки війни», Володимир Станчишин

Повномасштабна війна змінила наші реакції та емоції, адже страх, тривога, гнів, сум та почуття провини, роблять з нас зовсім інших людей. У нас (та й у більшості людей у світі) просто немає зразків того, як поводитися в екстремальних умовах. Психотерапевт Володимир Станчишин стверджує: будь-яка емоційна реакція є нормальною відповіддю на ненормальні обставини війни. Ми маємо право відчувати лють, маємо право хотіти помсти, ми можемо вмикати чорно-біле мислення і не відчувати при цьому провини. Наше завдання наразі — навчитися справлятися на своєму особистісному рівні, жити, аби перемогти в цій війні. І книжка дає корисні інсайти щодо того, як це зробити.

«Психологічна травма та шлях до видужання. Наслідки насильства — від знущань у сім`ї до політичного терору», Джудит Герман

Не кожне випробування — це травма. Але якщо травма є, ми повинні вміти її розпізнати та орієнтуватися у тому, чого від неї очікувати та де шукати допомогу. Цю книгу створено як результат кількох десятиліть досліджень та клінічної роботи з жертвами сексуального насильства і насильства в сім’ї, а також з ветеранами бойових дій та жертвами політичного терору. Дієвою допомогою у подоланні травми, стверджує авторка, є відновлення зв’язків між публічним та приватним просторами, між індивідом та громадою, між чоловіками та жінками. Зараз така книжка потрібна і тим, хто шукає шлях до зцілення, і тим, хто з ними поруч.


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Wednesday Brings Health and Convenience Together with Its Greens...


Guzema Fine Jewelry презентує святковий діамантовий дроп


Читайте також
Популярні матеріали