Якщо накрило: 5 безкоштовних чатботів і мобільних додатків, які надають психологічну допомогу

Опора та спокій у буремному сьогоденні

Зараз ми всі відчуваємо сильну тривогу через війну й незмогу довгостроково планувати майбутнє. На наш стан впливають обстріли рідних міст, раптові відключення світла, новини, емоційні дописи-тригери у соцмережах. Зберігати душевний спокій у таких нестабільних обставинах дійсно складно. 

ELLE.UA підготував добірку корисних чатботів і додатків з психологічною підтримкою, які допоможуть миттєво знайти опору під час панічної атаки або приступу сильної тривоги. 

Чатбот Faino Psy Bot

Цей бот розроблений професійними психологами, які працюють у кризових ситуаціях багато років, для того, щоб допомогти подолати стрес. Для початку він пропонує обрати мову: українську, білоруську, російську, англійську чи німецьку. Потім — оцінити рівень стресу за поданою шкалою. Якщо рівень стресу «зашкалює», бот пропонує декілька вправ для відновлення опори, а потім — для зниження стресу, аж поки не відчуєте себе в нормі. 

Чатбот «Друг. Перша допомога»

Цей бот першої психологічної допомоги створений за підтримки клініки Charite (Берлін, Німеччина) та GIZ в рамках гуманітарного проекту «Соломія», а також UNICEF на основі сучасних протоколів і науково-доведених досліджень. За словами розробників, «Друг» може стати у нагоді, якщо стресова ситуація відбулася нещодавно, а можливості звернутися до психолога або попрохати близьку людини про розмову немає.  

Чатбот ставить запитання, підтримує, за потреби пропонує вправи на заспокоєння і пояснює, як впоратися зі стресовою ситуацією. Як бонус, «Друг» може переадресувати вас на платформу «Розкажи мені» для подальшої консультації з фахівцем.

Чатбот «Спільно для вчителів» у Telegram і у Viber

Цей чатбот створено ГО «Навчай для України» та UNICEF для оперативної допомоги вчителям у психологічній підтримці себе та учнів. Освітяни можуть отримати тут корисні посилання з підтримки власного ментального здоровʼя, навчальні практики для роботи з учнями, а також простір для нотаток про психологічний стан школярів. 

У «Спільно для вчителів» навіть зібрані усі навчальні ресурси для викладачів: онлайн-курси, статті від психологів, відео та пізнавальні вебінари, які допоможуть опанувати себе та навчитися оперативно діяти під час кризи на уроці.

Чатбот ГІ «Марш жінок»

Жіночий рух «Марш жінок» запустили чатбот цілодобової психологічної підтримки онлайн. Крім того, постраждалі від сексуального насильства можуть отримати прихисток у Львові та Чернівцях і гуманітарну підтримку. Щоб скористатись ним, потрібно перейти за посиланням і натиснути кнопку «Розпочати», а далі слідувати вказівкам.

Мобільний додаток DOOMKA

DOOMKA — безкоштовний мобільний додаток для психологічної допомоги, доступний на Google Play. У ньому багато цитат та афірмацій, які стануть у нагоді в складних життєвих ситуаціях. Також можна розвивати в собі стресостійкість в ігровій формі: є рівні і нагороди за досягнення.

І пам’ятайте: берегти своє психологічне здоров‘я — одне з головних завдань кожного в умовах війни.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Ювелірний дім SOVA презентує святкову колекцію прикрас, натхнену...


Читайте також
Популярні матеріали