Скільки заробляє королівська сім'я?

І скільки вона коштує своїй країні

Світ слідкує за кожним кроком королівської сім’ї: чи все добре із самопочуттям королеви Єлизавети II, сукню якого бренду вдягнула Кейт Міддлтон та що за захід відвідав принц Вільям. Цікавить людей і діяльність принца Гаррі та Меган Маркл — тих, хто відмовився виконувати свої обов’язки.

Навколо королівської сім’ї безліч скандалів. Зокрема, про один з них розповість біографічна драма «Спенсер» із Крістен Стюарт у головній ролі — у фільмі наголосять на причині розлучення Діани із Чарльзом та згадають основні моменти життя принцеси. А з 2016 року на платформі Netflix користувачі переглядають серіал «Корона» — про перебіг подій у Сполученому Королівстві та залаштунки стосунків усієї сім’ї з моменту коронації Єлизавети II. 

Попри будь-які конфлікти, родина Віндзорів залишається брендом упродовж декількох століть. Вона використовує економіку країни для власних потреб, але так само вкладає в неї багато коштів. Дізнаймося, якою є ціна королівської сім’ї. 

Єлизавета II

Єлизавету II вважають найбагатшою в родині — її особистий статок складає приблизно 400-500 млн фунтів. Стільки коштує нерухомість, якою вона володіє, а також твори мистецтва, старовинні колекції та спадок від матері-королеви. Крім цього, Єлизавета II розпоряджається й іншими активами, які умовно можна поділити на дві частини.

«Суверенний грант», або ж фінансування від уряду

Володіння Великої Британії — майно, яке є історичною власністю країни, — щороку приносять в казну певну суму грошей. Найбільше можна отримати за оренду землі — чого тільки варті лондонські райони Сент-Джеймс та Вест-Енд, за які платять орендарі й забудовники, щоб вести бізнес. Уряд виділяє 25% доходів від володінь на «суверенний грант» — ці кошти Єлизавета II витрачає на подорожі, прийоми, утримання палаців та оплату послуг персоналу. Наприклад,  у 2020 році сума складала приблизно 88 млн фунтів. Раніше уряд виділяв тільки 15% усіх доходів, однак зараз підвищив на 10% — з умовою, що цю частку витрачатимуть на реконструкцію Букінгемського палацу. 

«Особистий гаманець»

Королева окремо отримує дохід від герцогства Ланкастерського. Кошти, які надходять за ці володіння, зазвичай витрачаються на утримання інших членів родини. За 2020 рік прибуток герцогства склав 22 млн фунтів.

Принц Чарльз 

Особистий статок принца Чарльза оцінюють у 400 млн фунтів. Крім того, він керує Корнуольським герцогством — аналогічно ситуації Єлизавети II з її маєтками, принц Чарльз не продає свої активи, але може на них заробляти. Щорічно володіння приносять 20-25 млн фунтів, які потім витрачаються на зарплату співробітникам, податки та благодійну діяльність, зокрема «Траст принца» — некомерційну організацію, що допомагає безробітній молоді. Також за ці гроші Чарльз повністю забезпечує себе та свою родину, хоч і отримує певну частку від «суверенного гранту» — 2020 року ця сума складала менш ніж 2 млн фунтів. 

Інші в королівській сім’ї

Основний дохід отримує Єлизавета II разом з Чарльзом — всі інші можуть тільки виконувати обов’язки королівської сім’ї (тобто категоричне «ні» офісній роботі та звичайній зарплаті) та користуватися своєю часткою здебільшого з «особистого гаманця» для задоволення всіх потреб. Але ніхто не відмовлявся від особистих статків. Зокрема, принци Гаррі та Вільям володіють колекцією прикрас принцеси Діани — вони ж і успадкували певну суму від мами та прабабусі Єлизавети. Крім того, Гаррі та Вільям отримували зарплату за військову службу, але ці гроші іноді віддавали на благодійність. 

Загалом активи всієї королівської сім’ї складають щонайменше 20 млрд фунтів — сюди входить Букінгемський палац, Корнуольське герцогство, Ланкастерське герцогство, Кенсінгтонський палац, Володіння Корони (тобто всі інші володіння Сполученого Королівства). Їх витрачати не можна. 

Скільки королівська сім’я вкладає в економіку країни?

За різними оцінками, сім’я Віндзорів щорічно вкладає в економіку Сполученого Королівства приблизно 2 млрд фунтів. Основний дохід приносить туризм. Важливу роль відіграє висвітлення Британії в ЗМІ (наприклад, у 2017 році воно складало приблизно 300 млн фунтів). Так само збільшуються доходи брендів, рекомендованих королівською сім’єю — 2015 року  G.H. Hurt & Sons, виробники ковдри для сповивання принцеси Шарлотти, зафіксували 100 000 відвідувань сайту після публікації фотографій новонародженої в ЗМІ. Схожа ситуація й у Кейт Міддлтон, адже продажі тих брендів одягу, яким вона надає перевагу, збільшуються після кожного виходу герцогині. Деякі бренди мають патент на право постачати свої товари для королівського двору — як-от куртки Barbour, віскі Johnnie Walker чи продукти Nestlé UK. Вважається, що така особлива відмітка збільшує доходи компанії на 10%, а загалом виручку всіх брендів оцінюють приблизно у 193 млн фунтів. 

У 2017 році компанія Brand Finance підрахувала, що королівська сім’я обійшлася Великій Британії у 292 млн фунтів. Водночас щорічно родина Віндзорів приносить 2 млрд фунтів доходу своїй країні — зокрема, після весілля Меган та Гаррі економіка зросла на 1,5 млрд фунтів. 

Королівська сім’я — це бренд. І вона як бренд успішно виконує свою роботу. Якими б великими не були витрати на сім’ю Віндзорів, ми продовжуватимемо за нею спостерігати. Водночас впливовість та економічна цінність всієї родини щоразу тільки зростатимуть. Так і працює наймасштабніша PR-кампанія Великої Британії.

Текст: Валерія Шебела


Реклама

Популярные материалы

10 причин, почему стоит быть осторожными с противозачаточными...


Как похудеть раз и навсегда: 7 правил от австрийского врача...


27 вещей, которые должны быть у каждой женщины к 27 годам...


Читайте также
Стиль жизни / Блог стиль жизни

Модный гид по подаркам на Новый год 2022

Популярные материалы