ТЕКСТ: КАТЕРИНА РУДЕНКО: «В ЦІЛОМУ ЦИФРОВІ...

КЛУБ ПУТЕШЕСТВЕННИКОВ: МИШЕЛЬ АНДРАДЕ В...

TV, ЩО ПАСУЄ ВАШОМУ СТИЛЮ ЖИТТЯ! ІДЕАЛЬНИЙ...

ЯК ЗНІМАТИ СУПЕРВІДЕО НА СМАРТФОН: ВІДЧУЙ СЕБЕ...

КУЛЬТГИД: КУДА ПОЙТИ В КИЕВЕ, ИЮЛЬ 2021

Як прийняти невизначеність: 12 правил від Джордана Пітерсона

Варто знати

Фото: Instagram: @_hollyt

Рейтинг статьи / 0
3 5 6

Коли наші дії дають нам очікуваний результат, ми щасливі. Проте будь-який порядок життєвих обставин не є досконалим. Чи кожен ваш день іде за планом? Звичайно, що ні: деякі ситуації є непідконтрольними, що часто викликає думки про невизначеність. Надмірний контроль того, що контролювати практично неможливо, накладає небезпечні обмеження на всі психологічні й соціальні зміни. Тож для пристосування до постійно змінюваного світу варто вийти за межі порядку та пізнати хаос.

«‎Усе не зачеплене новим застоюється, а життя без цікавості — інстинкту, що підштовхує нас до невідомого, — було б надто неповноцінною формою існування. Нове теж захоплює, приваблює та збуджує, якщо тільки його обсяг не призводить до нестерпного підриву й розхитування нашого теперішнього стану».

“За межами порядку. Ще 12 правил життя” Джордан Пітерсон

Порядок і хаос рівноцінно важливі, про що й говорить у своїй книжці «‎За межами порядку. Ще 12 правил життя»‎ Джордан Пітерсон. Автор насамперед радить прийняти невизначеність та обґрунтовує глобальні питання, підкріплені психологічною практикою, філософією та відвертими прикладами з власного життя. Тож наступні 12 правил підкажуть, як із користю для себе уникнути надлишку безпеки та контролю.

Не легковажте соціальними відносинами

Навчайтесь, робіть кар`єру, шукайте друзів, підтримуйте близькі сімейні стосунки,  ставте цілі та досягайте їх. Людина має жити в соціальному світі та спілкуватися з іншими для упорядкування власних думок. Зберегти ментальне здоров`я можливо не лише завдяки цілісності власної свідомості, а й завдяки тому, що оточення постійно нагадує людині, як думати, говорити та діяти. І тут варто зауважити, що треба бути дисциплінованими, дотримуватись правил та соціальних норм, інтегруватися в міжособистісний світ, але бути зосередженими на власних судженнях, які допустимі для вашого сумління.

«‎У світі незліченно багато проблем і, гіпотетично, незліченно багато потенційних розв’язань, але відносно небагато розв’язань можуть спрацювати практично, психологічно та соціально водночас»‎.

Хто ви є і ким можете бути?

Проблеми з дисципліною, вірою, уявою та відданістю часто заважають реалізувати власні сподівання та мрії. Ким ви могли б бути, якби були всім, чим можете бути? Спостерігайте за власними успіхами й невдачами та сповна користуйтесь нагодами, які пропонує життя. Новий досвід пробуджує приспаний потенціал та відкриває безліч можливостей.

Говоріть про дрібниці

Сотня буденних дрібниць, які дратують щодня, спроможна зробити життя мізерним, а шлюб приреченим. Не вдавайте щастя, коли щось негаразд. Завжди можна домовитись про прийнятне розв`язання ситуації, навіть якщо це призведе до сварки. Після сварки має бути примирення, а от тягар роздратованості зійде нанівець. Коли щось хронічно дратує, про це варто подбати.

«‎Життя — це те, що повторюється, а те, що повторюється, варто налаштувати як годиться»‎.

@_hollyt@_hollyt

Будьте відповідальними

Найвдаліший спосіб надати життю сенс — це взяти на себе відповідальність. Складність досягнення мети породжує результат: складне є необхідним. Людині потрібні сенси, а проблемам — рішення. Якщо хочете бути корисним у будь-якій спільноті —  зробіть те, що не роблять інші, та впевнено несіть відповідальність за свої дії.

Не робіть того, що викликає відразу

Якщо вам доручають марну чи навіть шкідливу справу, то ваш здоровий глузд буде протестувати й ви навряд чи будете вмотивовані виконувати це доручення. Людину деморалізує вимога зробити щось дурне й огидне для її особистості. Тож не спрямовуйте свій корабель на мілину і дійте з огляду на власні цінності.

Відкиньте ідеологію

Справжній сенс життя треба шукати не в об`єктивному, а в суб`єктивному. Ідеологи намагаються подати свої ідеї як логічні та продумані. Нас вабить простота, легкість, ілюзія, але стережіться інтелектуалів, які нав`язують власні думки щодо тієї чи іншої сфери життя. Стережіться ідеології та беріть за основу власні поняття.

«‎У вас значно більше шансів чітко осягнути, що є що, хто є хто і в чому причина негараздів, якщо почнете з колоди у власному оці, а не зі скалки в оці вашого брата»‎.

@_hollyt

Працюйте старанно над однією справою

Спокуси тягнуть нас в усіх напрямках. Попри нашу усвідомлену волю ми марнуємо час у пошуках кращого життя чи можливостей. Наприклад, хочемо схуднути, але сидимо на дивані й марнуємо час, поїдаючи в розпачі шкідливу їжу. Проявіть внутрішню зібраність, оберіть з десяти задач одну найважливішу й виконайте її старанно. Добре окреслена справа та організованість позбавляють від розчарування. 

Встановіть зв`язок із красою

Навчіться робити у своєму житті щось по-справжньому гарно. Джордан Пітерсон радить зробити хоча б одну кімнату в себе вдома якнайгарнішою.  Це заохочує до вдячності та позбавляє від бездарної необхідності. Купіть красивий витвір мистецтва для контакту з прекрасним, грайте з дітьми, які вчать помічати красу в дрібницях та не зосереджуйтесь лише на буденності.

Запишіть спогади, які вас засмучують

Чи відпустило вас минуле? Зверніть увагу на те, що будь-яка неприємна ситуація підсвідомо викликає страх і напругу, коли ви щоразу згадуєте цей момент у теперішній час. А все через невміння відпускати ситуацію і свідомо визнавати свої промахи. Тому все, що турбує з минулого, треба зібрати докупи, переглянути втрачені можливості, пошкодувати про свої невдачі, поміркувати над помилками. Докладний опис допоможе провести аналіз подій і зробити правильні висновки. 

@_hollyt@_hollyt

Зберігайте романтичність стосунків

Кожна людина — це бездонна загадка навіть для найрідніших. Тож розкривайте свого обранця чи обраницю в новому світлі романтичних обставин, аби підтримати ті почуття, які звели вас разом. Передбачуваність стає буденністю. Влаштовуйте романтичні побачення, дивуйте коханих, вчіться домовлятися, пізнавайте одне одного при кожній нагоді. Спробуйте відновити той проблиск життя, який притягував вас раніше. За таких обставин стосунки залишаться щирими і ви будете зачаровані коханням.

«‎Якщо ви розповідатимете своєму партнерові правду й намагатиметесь поводитися так, аби мати змогу правдиво розповісти про свої вчинки, то вам буде на кого покластися в шторм, коли вашому кораблю загрожуватиме катастрофа. Це може бути буквально питанням життя і смерті. Щоб романтика в стосунках залишилася недоторканою, у них має панувати правда».

Не піддавайтесь обуренню, брехливості, зарозумілості

Іноді хаотичні обставини виявляються сильнішими за нас. Сумніви, докори сумління, глибока скорбота, розбиті мрії, зрада, старіння, майбутній кінець життя. Протистояти цьому досить складно, тому люди піддаються обуренню, брехливості та зарозумілості. Але це не значить, що ми не можемо бути добрими, суспільства — справедливими, а природний світ — сприятливим для нас. Не піддавайтесь спокусам та змініть гнів на вдячність та правду.  

mija_mija@mija_mija

Будьте вдячними, попри всі страждання

Відшукайте джерело впевненості у простих речах та будьте вдячними за їжу, воду, надані долею можливості. Страждання неминучі, але докладіть зусиль, аби знайти камінці для прокладення свого шляху через багнисту місцевість. Сміливе протистояння обмеженням життя дає психологічну мету, яка обмежує страждання. Припиніть свідомо брехати, дбайте про себе й інших та будьте вдячними за нагоду жити, попри всі страждання.

Авторка: Маргарита Борисенко

 

Реклама

Як знімати супервідео на смартфон: відчуй себе справжнім режисером! Частина 3

TV, що пасує вашому стилю життя! Ідеальний телевізор за версією редакціі

Текст: Катерина Руденко: «В цілому цифрові технології націлені, щоб поліпшити наше життя»

Красивая сказка с грустным концом: история Жаклин Кеннеди

В Париже состоится показ в память об Альбере Эльбазе

На съемках продолжения «Секса в большом городе» появились дочери Шарлотты и сын Миранды