Як витримати спортивний та життєвий марафон: 5 книг про силу волі

Гармонія у всьому

Сила волі — одна з тих якостей характеру, без якої не вижити у сучасному світі. Однак прагнення контролювати кожен аспект вашого життя може призвести до стресів, роздратованості та навіть агресії. Куди важливіше бути в гармонії зі своїми емоціями і насолоджуватися своїм самовідчуттям. Як саме це зробити? Тут вам допоможе добірка книжок про силу волі та життєвий баланс.

Бенджамін Гарді. «Не примушуй себе. Альтернатива силі волі»

Прагнення змінитися, досягти кращих результатів часто залишається лише на рівні думок. Ми звикли вважати, що причина цього в нестачі сили волі. Чим більше ми намагаємось змушувати себе менше залипати в смартфоні або кинути курити, тим більший спротив організму відчуваємо в собі. Не виконані обіцянки перед самим собою завжди викликають лише негативні емоції. То чи варто звинувачувати себе? Бенджамін Гарді радить змінити коло спілкування. Нове оточення змінить ваші погляди, дії та цінності. Що в результаті дає поштовх доводити справи до кінця.

«Кожна ідея у вашій голові походить із того, з чим ви мали справу. Те, ким ви стаєте, і те, що робите зі своїм життям, обмежується людьми довкола вас та якістю споживаної вами інформації. Сміття на вході дає сміття на виході».

Гел Елрод, Девід Озборн, Онорі Кордер. «Чудовий ранок мільйонерів. Як не проспати своє багатство»

Кожен ранок дійсно чудовий, якщо прокинутись на світанку і використати цей час з насолодою. Але де знайти силу волі та мотивацію? Автори цієї книги багаті і успішні люди, яких поєднує звичка прокидатися рано. Їхній інструмент багатства — це ранковий час для саморозвитку, планування та фізичної активності. Обіцянки відкласти найважливіші справи на потім не працюють, оскільки час як і гроші має властивість закінчуватися. Автори запевняють, що занадто пізно починати заощаджувати, вже розтративши зарплатню — як і пізно починати важливі справи опівдні.

«Використовуючи ранкові години на повну, ви ніби знімаєте із цілого дня вершки й пригощаєте себе самих, щоб пізніше інвестувати і отримати величезну віддачу».

Ольга Корнюшина. «37 буддійських штук. Як пережити бентежні часи»

Стати сильнішою завдяки буддизму? Можливо. Книга зовсім не про релігію. Це історія, у якій авторка ділиться власним розумінням певних буддійських практик, що спроможні змінити психологічний, фізичний стан та зробити нас сильнішими духом. Як стати спокійнішими, не триматися за минуле та рухатися вперед з новими вміннями, звичками та досягненнями? Про це й говорить Ольга Корнюшина. Авторка певна: «Щоб бути дорогоцінним, життя не має бути ідеальним». Також в книзі є практичні вправи, щоб максимально відчути практику буддизму на собі.

«Щоб створювати сприятливі умови, дуже важливо визнавати власні реакції та помічати, у яких місцях наша свідомість ясна і відкрита, а де ми напружені й легко впадаємо в неспокій. Висловлюся мовою нейробіології: щоб мати доступ до ділянки мозку, яка відповідає за самоусвідомлення і допомагає зцілюватися від тривожних станів, нам потрібні безпека, спокій та впевненість».

Скотт Джурек, Стів Фрідман. «Їж і біжи. Неймовірна історія вегана-ультрамарафонця»

Життя вегана, ультрамарафонця Скотта Джурека — показник неймовірної сили волі. Його історія про внутрішню силу та шлях до себе. «Мирися з болем. Біжи доки можеш бігти», — рецепт сили духу. Біг заради внутрішнього спокою змінив життя ультрамарафонця. Насолода від викликів і подолання труднощів загартувало його волю. Перешкоди і рух — це і є наше життя, яке потребує наполегливості задля досягнення найбільших вершин. Також автор говорить про правильне харчування та ділиться веганськими рецептами корисних страв.

«Щоб стати чемпіоном, треба вірити у власну здатність долати суперників. Але водночас потрібно усвідомлювати, що перемога вимагає цілковитої відданості — найменший брак зосередженості або наполегливості, а також єдиний хибний крок може призвести до поразки, ба навіть гірше».

Венді Вуд. «Хороші звички, погані звички. Наука позитивних змін»

Якість життя цілком і повністю залежить від наших звичок. Ми часто діємо не замислюючись. Будь-яка звичка ініційована мозком відбувається автоматично з мінімальним контролем свідомості. Як позбутися поганих звичок і здобути хороші? В чому загадка сили волі та як не втрачати азарт до запланованих справ? Питання потребує значно глибшого роз`яснення. Що й зробила Венді Вуд на основі чисельних досліджень з цієї теми. Часто ми хочемо змін і формуємо наміри та не завжди починаємо діяти — це є наш особистий вибір. А от як досягти самозміни та контролювати звички читайте в книзі.

«Виявляючи силу волі, ми активно залучаємо розумове зусилля і енергію. Рішення й сила волі спираються на те, що ми називаємо виконавчо-контрольними функціями розуму — продуманими пізнавальними процесами, покликаними відбирати і контролювати дії».


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Модні новинки від українських брендів


Читайте також
Популярні матеріали