Ексклюзивно для ELLE.UA еколог, ексзавідувачка еколого-просвітницького відділу та відділу інформації Одеського зоопарку, член Всеукраїнської екологічної ліги Анна Білякова розповідає, як відсвяткувати Новий рік удома комфортно та безпечно для домашнього улюбленця.
Напевно, підготовка до Нового року у вашій родині вже почалася. Ви складаєте меню, підбираєте святкове вбрання, та й пошук подарунків для рідних і близьких іде повним ходом.
На додачу до всіх цих приємних турбот власникам домашніх тварин доведеться у передноворічній метушні подумати і про те, щоб організувати святкування без усіляких ризиків для улюбленця. Нехай Новий рік принесе лише радість кожному члену сім’ї.
Декілька нескладних правил, які вбережуть вашу тварину від проблем:
1. Дієта для тварини
Дієта для тварини — закон для всіх домочадців. Навіть у новорічні свята тварина продовжує дотримуватися правильного харчування. І нехай собі в цей період ми дозволимо кілька шматків тортика та келих вина, але хвостатому доведеться відмовити. Пам’ятайте, що собаці чи кішці протипоказані такі продукти, як шоколад, алкоголь, цитрусові, авокадо, кістки риби та птиці та багато іншого. Смажене, копчене, мариноване — це також не їжа для тварини. Та й від тютюнового диму її краще тримати якомога далі. Тому, якщо ви домовитеся із членами сім’ї та гостями про те, що пригощати собаку смаколиками зі столу не можна, навіть незважаючи на її жалібний погляд, то це убезпечить тварину від панкреатиту, гастриту чи отруєння, а вас — від потреби бігти до ветеринара з пухнастиком на руках посеред новорічної ночі.
2. Святкові прикраси
Святкові прикраси — не іграшки для тварин. Напередодні Нового року ми прагнемо перетворити наше житло на щось дуже казкове та затишне. Я й сама обожнюю влаштовувати набіги на магазини у пошуках гірлянд, ялинкових іграшок та серветок з новорічними малюнками. Але ваш пухнастий друг може також зацікавитися новим блискучим предметом у будинку. Логіка улюбленця проста: все, що симпатично блищить, має невеликий розмір і зручну форму для того, щоб це згризти, — відмінне частування. А якщо це ще й перебуває у зоні доступу, то все — виклик прийнятий. Звичайно, така знахідка призведе до низки небезпечних проблем для вашого хвостика. Тому важливо заздалегідь розташувати прикраси так, щоб улюбленець до них не дістав. Та й у ході самого святкування поглядайте одним оком, чим він зайнятий.
Лікар ветеринарної медицини Євгенія Литвин зазначає: «Найчастіші гості ветеринарної клініки в новорічну ніч або після неї — це кішки та собаки, які з’їли дощик з новорічної ялинки, а також поласували всіма стравами зі святкового столу. Саме з такими проблемами звертаються власники тварин у більшості випадків». Тому ці два пункти — основні, на які вам слід звернути увагу і врахувати завчасно.
3. Тварини не дуже люблять бурхливі вечірки
Навіть якщо зазвичай ваш хвостатий друг достатньо товариський та активний, усе ж таки святкувати всю ніч комфортно для нього не буде. У такому разі сприймайте його як малюка, який спочатку буде радий усім гостям і загальним веселощам, але потім втомиться і забажає спокою. Організуйте для нього якесь тихе місце, де він зможе сховатися та відпочивати.
Євгенія Литвин підкреслює, що на тлі стресу у тварин можуть виявлятися захворювання, до яких є схильність. Це може спричинити виникнення циститу, загострення хронічних хвороб та інших проблем, з якими не хочеться мати справу ні у звичайний день, ні на Новий рік. Отже, домовтеся з гостями про те, як спілкуватися з вашим улюбленцем, щоб він не злякався і не відчував дискомфорту від нав’язливих ігор або тісних обіймів. Ви найкраще знаєте свого пухнастика і те, як він може зреагувати на нові знайомства, на спілкування з дітьми. Тому у ваших силах захистити тварину від стресу навіть під гучний бій курантів. Бережіть своїх домашніх улюбленців, і разом радісно та чарівно зустрічайте Новий рік.