Хто сказав, що благодійністю займаються тільки дорослі? До Щедрого Вівторка (1 грудня) ділимося історіями маленьких українців, які надихають на гарні справи. Вони розкажуть, як та чому почали допомагати іншим.
Марія, 10 років
Разом з мамою допомагає тваринам та волонтерить у притулку «Сіріус»
Моє волонтерство почалося півроку тому. Мене турбувало, як живуть тварини, які опинилися на вулиці, тому я попросила батьків відвезти мене до «Сіріусу», який ми часто проїджали дорогою на дачу. Поспілкувавшись з директором притулку, ми вирішили, що я спробую вигулювати собак. Спочатку було трохи боязно, але потім я побачила, як вони радіють, коли ми приходимо — і страх минув.
Справ у притулку багато. Тварин потрібно годувати, вигулювати, прибирати й просто давати їм свою любов. Це дуже відповідальне заняття, тож дітям обов`язково потрібно їздити у притулок з батьками. Завдяки волонтерству я стала більш відповідальною, ніж раніше, тож нещодавно ми вирішили взяти додому собаку, обов`язково із притулку.
Дітям, які теж хочуть волонтерити у притулку для тварин, хочу порадити спочатку подзвонити та домовитися про зустріч з директором чи волонтерами, запитати, яка допомога потрібна, що слід привезти. Також рекомендую взяти з собою змінний одяг та взуття, щоб не боятися забруднитися, а також власний повідець для зручності.
Олів`єро, 15 років
Разом із однокласниками допомагає благодійному фонду «Старенькі»
Усе почалося з ідеї та впевненості, що я хочу допомагати, бо мені це справді потрібно. Це був відносно тривалий процес, проте десь за рік я вже почав думати про втілення задуму. На свій дванадцятий день народження я відмовився від подарунків і святкування, щоб витратити цей бюджет на добру справу.
У школі я поділився ідеєю з однокласниками і разом ми зібрали гроші на п`ятдесят п`ять продуктових пакетів, які потім фонд «Старенькі» роздали тим, хто цього потребує. Я обрав саме цю організацію, адже тут все просто та зрозуміло, є впевненість, що робиш гарну справу та береш у цьому активну участь. Це краще ніж давати гроші комусь на вулиці.
Коли ми приїхали до територіального центру та побачили обличчя бабусь та дідусів, серця почали танути. Їхню радість складно передати словами, деякі навіть почали плакати, були розчулені і ми.
Щоб робити добрі справи, які будуть допомагати іншим, варто розпочати з себе. Треба усвідомити, що саме ти можеш стати джерелом тих променів щастя, які потім пам`ятатимеш все життя.
Варвара, 9 років
Готує та продає солодощі. Всі кошти віддає на благодійність
Я бачила, як тяжко хворим, людям без домівок, безпритульним тваринам, але не могла пожертвувати гроші на допомогу, бо я дитина і мені ще рано ходити на роботу і отримувати зарплату. Щоб знайти кошти на благодійність, разом з подругою ми почали готувати кейк-попси та продавати в школі. На виручені кошти ми з батьками купили продукти та приготували дуже багато бутербродів, куті та іншої їжі для людей, що опинилися на вулиці, а також привезли їм теплий одяг. Пізніше ми відвезли корм, ліки та килими в притулок для тварин.
Наступним кроком була допомога хлопцю, який хворів на рак. Я знаю, що це дуже погана хвороба, від неї померла моя бабуся. На свій день народження я попросила подарувати гроші, які віддала у благодійний фонд «Запорука» на лікування цього хлопця.
Дітям, які планують займатися благодійністю, я раджу спочатку звернутися до батьків. Мої одразу мене підтримали: купували продукти та готували їжу, знаходили номери телефонів і заклади, де перебували хворі люди та безпритульні тварини, купували ліки та збирали гроші разом зі мною. Дякую їм за підтримку!
Поліна, 9 років
Разом з мамою продають прочитані книги і віддають гроші на благодійність
Моя мама займається благодійністю майже все життя. Шість років тому вона вигадала Благодійну книгарню «ДієСлово», щоб мати змогу допомагати ще більше. Люди приносять прочитані книжки, а ми з волонтерами сортуємо їх, визначаємо ціни, потім ці книжки продаємо, а кошти передаємо на благодійність. Ми допомагали різним організаціям. Зараз допомагаємо благодійному фонду «Запорука» — збираємо гроші на проєкт «Дача». Це будинок, де діти, що хворіють на рак або проходять лікування, живуть разом зі своїми родинами.
Щоб збудувати такий центр, потрібно дуже багато коштів, і це не під силу зробити одній людині чи навіть одному благодійному фонду. Проте, якщо люди об’єднаються, вони зможуть зібрати необхідну суму і втілити ідею в життя.
Минулого року ми з командою волонтерів Благодійної книгарні «ДієСлово» на «Книжковому Арсеналі» зібрали вісімдесят тисяч гривень, які передали фонду. Мене надихає, що я можу багато читати, і мені не обов’язково зберігати всі прочитані книжки вдома, бо їх можна віддати до благодійної книгарні «ДієСлово».
Дітям, які хочуть зайнятися благодійністю, я раджу приєднуватися до нашої волонтерської команди, віддавати прочитані книжки чи купувати у нас нові. Або придумати щось своє — те, чим подобається займатися і що приносить користь іншим.
Юлія, 14 років
Благодійниця фонду «Запорука», допомагає дітям, які хворіють на рак
Мені було чотири роки, коли я захворіла. Під час лікування ми з родиною проживали у центрі «Дача». Тоді мені прийшло на допомогу багато людей. Ця підтримка дала сили одужати. Зі свого досвіду я зрозуміла, що маю допомагати іншим.
Згодом я приїхала провідати «Дачу». Коли побачила дітей, які перебували там на лікуванні, виникло бажання хоч якось їх підтримати. Спочатку я просто приїжджала до них, щоб розважити. Потім разом з моєю школою вдалося організувати благодійний ярмарок і взяти участь у спортивних марафонах. Всі гроші я передала благодійному фонду «Запорука». Мене дуже мотивує спілкування з дітьми, особливо їхні розповіді, як вони поїдуть додому та зустрінуться з близькими і друзями. Дуже хочеться сприяти здійсненню цих мрій.
Мама та бабуся також займаються благодійністю, тому завжди підтримують мої ідеї. Ми разом бігаємо на марафонах, збираємо кошти на лікування, передаємо подарунки та одяг у дитячі будинки. Волонтерство починається з бажання, і я точно можу сказати: добрі справи приносять радість не тільки у життя інших, але й у ваше.
День добрих справ Щедрий Вівторок святкується 1 грудня. Долучитися до нього просто — достатньо допомогти комусь часом, знаннями, талантами чи будь-яким іншим способом. Цього року за ініціативи благодійних фондів Zagoriy Foundation та «Запорука» Україна вперше святкує міжнародну дитячу подію #ЩедрийВівторокДіти. Більше про захід можна дізнатися за посиланням.
Текст: Євгенія Бастрикіна