Виставки, які варто відвідати до кінця вересня

На будь-який смак

Попри всі складнощі та щоденну небезпеку, українське культурне життя не стоїть на паузі. Так, кінотеатри тішать гучними прем`єрами, театри повертаються з канікул з новими захопливими виставами, а українські художники, скульптори й не тільки запрошують усіх фанатів мистецтва на виставки на будь-який смак.

В «асортименті» на вересень — надзвичайно красива виставка від творців пригодницько-історичного екшену «Довбуш», на якій будуть представлені 25 костюмів з фільму та їхні ескізи, реквізит тощо, Український міжнародний фестиваль сучасного колажу, який оспівує цей сучасний вид мистецтва, смілива виставка українського скульптора Василя Корчового — автора триметрової скульптури «Впевнена», яка викликала бурхливу реакцію громадськості та спровокувала дискусію щодо «стандартів» краси, і не тільки.

Які ще виставки варто відвідати у вересні? Розповідаємо в нашому матеріалі.

Виставка від творців пригодницько-історичного екшену «Довбуш»

Де: Національна академія мистецтв України

Коли: 12 вересня — 10 жовтня

12 вересня у Національній академії мистецтв України за медіапідтримки ELLE Ukraine відкрилась інтерактивна виставка від творців пригодницько-історичного екшену «Довбуш». На ній представлена унікальна експозиція: 25 костюмів та їхні ескізи, реквізит, оригінальні розкадрування, фото/відео бекстейджу та безліч інших цікавинок зі знімального майданчика.

Загалом у стрічці можна побачити понад 1000 костюмів, на створення яких пішло 8 місяців кропіткої праці 117 майстрів з різних куточків України. Так, лиття та карбування виконували 6 різних майстерень у Києві, Львові та в Карпатах. А зі шкірою працювали відразу 4 майстерні.

Виставка студентських курсових робіт НАОМА

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»

Коли: 22 вересня — 8 жовтня

У Національному музеї «Київська картинна галерея» відкриється виставка курсових робіт студентів-дизайнерів Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури — «Київ знаковий». Цей навчально-експериментальний проєкт має на меті показати різноманітність бачень візуального обличчя столиці, креативність молодого покоління українських дизайнерів. Мріємо про життя без війни, вже сьогодні думаємо про його виклики. Заглядаємо у майбутнє після перемоги, уявляємо, яким може бути новий образ нашого міста. Кожен гість виставки під час візиту матиме можливість визначити найцікавіший, на його думку, проєкт.

«Історія стосунків» Пьотра Армяновського

Де: PinchukArtCentre

Коли: 30 червня — 1 жовтня

«Історія стосунків» — це прониклива хроніка спостережень художника за життям українського суспільства. Пьотр Армяновський досліджує динамічні міжособистісні зв’язки, відносини між різними соціальними групами, а також персональні та колективні взаємодії людей з організаціями, зокрема з державними установами. Виставка охоплює роки перед Революцією Гідності, коли країною активно ширилися соціальні рухи, російську окупацію частини території України від 2014 року та період повномасштабного вторгнення.

«Українська графіка кінця ХІХ — першої половини XX століття»

Де: NU ART Gallery

Коли: 6 вересня — 7 жовтня

В NU ART Gallery проходить виставка, присвячена українській графіці. В цій експозиції зібрані найкращі взірці української графіки кінця ХІХ — першої половини XX століття з фондів галереї. Серед авторів представлені: О. Архипенко, Й. Бокшай, С. Васильківський, О. Ганзен, О. Гауш, М. Глущенко, А. Ерделі, В. Зарубін, М. Жук, К. Костанді, П. Левченко, О. Новаківський, М. Пимоненко, Г.Світлицький, Р. Сельський та інші.

В 1910–1930 роках осередком розвитку українських графіків стали Париж, Мюнхен, Краків, Відень. Митці знайомилися з новітнім мистецтвом — багатогранними течіями модернізму, що набирав обертів. Заснування Української академії мистецтв у Києві стало важливим етапом для розвитку української графіки. Її знамениті викладачі (Г. Нарбут, М. Бойчук, Ф. Кричевський та ін.) заклали основи школи та виростили наступне покоління графіків XX століття. Попри те, що кожен художник шукав свій прояв у графіці, твори об’єднані тяжінням до українського коріння і пошуку самовираження через сучасні художні методи.

Український міжнародний фестиваль сучасного колажу

Де: Центр сучасного мистецтва М17

Коли: 15 вересня — 13 жовтня

CUTOUT COLLAGE ART PROJECT — перший в Україні артпроєкт про сучасний колаж. Проєкт відкриває світові швидкий, незвичайний, емоційно-інтуїтивний, нескінченний напрям у мистецтві — колаж. Це філософія зміни вже створеної кимось ідеальної реальності на власний незвичайний наратив. Проява невичерпної техніки, яка маніфестує нове, радикальне знання сьогодення та допомагає розширити сприйняття сучасного мистецтва. Другий фестиваль, присвячений темі «СВОБОДА», проходить просто зараз у Києві, в ЦСМ М17, та в Парижі, в галереї Le Bonheur dans l`instant.

Виставка «Неформатна краса» Василя Корчового

Де: Art Ukraine Gallery

Коли: 12 вересня — 7 листопада

У галереї Art Ukraine Gallery відкрилася виставка українського скульптора Василя Корчового — автора триметрової скульптури «Впевнена», яку тимчасово розмістили у Стрийському парку у Львові. Вона викликала бурхливу реакцію громадськості та спровокувала дискусію щодо «стандартів» краси. Окрім цього, невідомі зловмисники облили скульптуру мастилом та намагалися підпалити. Сам Василь Корчовий, коментуючи негативну реакцію частини спільноти на його скульптуру, процитував Конфуція: «У всьому є своя краса, але не кожен здатний її побачити».

Експозиція скульптора «Неформатна краса»  містить серію з 20 жіночих скульптур, виконаних з каменю та мармуру. Одним із цих витворів мистецтва є версія «Впевненої».


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали