Вишукані подарунки від українських брендів, які сподобаються всім

Для дорослих і дітей, для колег та рідних, для нього й для неї

Традиційні кролевецькі рушники, херувими-обереги, свічки у вінтажі, кераміка, натхнена писаними кахлями та українськими різдвяними традиціями, ялинкові кулі за мотивами робіт Казимира Малевича — у святковому гіді ми зібрали ідеї символічних подарунків від українських брендів.

Рушники EmbroideredGem 

Історія кролевецьких рушників налічує кілька століть. Вони є символом Сіверщини — рідного для бренду EmbroideredGem регіону. Для них характерне поєднання білого і червоного кольорів та багата орнаментика. На кролевецьких рушниках можна побачити ромби, прямокутники, зигзаги, хрести, восьмикутні зірки «повна рожа» та дерево роду, символічно зображене на рушниках як трійчастий свічник. 

Напередодні Різдва дизайнерка бренду Наталя Кириченко перенесла кролевецькі «коди» на скатертини, рушники та серветки, щоб повернути їх у домівки сучасних українців.

Кераміка Gunia Project 

Центральним персонажем різдвяної колекції бренду став дракон — символ прийдешнього 2024 року. Його фігура натхнена Галицею — крилатим змієм, який зображений на кам’яній стіні Успенської церкви 17-го століття у селі Крилос Івано-Франківської області. Зображення дракона нанесені на знакові свічки бренду в керамічних формах та художні композиції на кераміці.

У сюжетах розписів також відтворені українські різдвяні традиції.  Наприклад, керамічний глек оповідає про водіння кози. Невіддільним атрибутом колядування також була зірка, оздоблена стрічками й китицями. Референсом для її дизайну на тарілці «Коляда» є архівне фото колядників з Донеччини 1905 року.

Ялинкові прикраси «Ґроно»

До свят львівський бренд випустив ялинкові кулі, натхнені творчістю українського художника Казимира Малевича. Колекція складається з восьми куль у двох подарункових наборах — «Супрематизм» та «Українське село». Кулі упаковані в чорну подарункову коробку, яку команда називає концептуальним відсиланням до «Чорного квадрата» художника. 

Завдяки цій колекції бренд хоче долучитися до культурної місії з повернення імені Малевича до України, якого вкрала Росія», та допомогти вписати його ім`я в українську історію мистецтва.

Книжка «Різдво та Маланка»

Різдво об’єднує цілі покоління, родини за святковим столом та спільною колядою, а Маланка — цілі села у вуличному карнавальному дійстві з масками та вигадливими костюмами на честь приходу нового року. Обидва свята мають глибоке коріння для українців, яке десятиліттями намагалася знищити радянська репресивна машина. Про заборони святкування, утиски та переслідування колядників і маланкарів журналісту Ukraїner Богдану Логвиненку, автору книжка «Різдво та Маланка» розповіли у селах Полтавщини, у Харкові, Львові та Вашківцях. Та всупереч цим заборонам чимало традицій збереглося. Завдяки тим, хто вчасно ховав у скринях маланкарські маски, оберігав ватаги від переслідувань, записував давні колядки та збирав колядників на своїх кухнях, попри ризики арештів та обшуків. Традиція не перервалася, її вивчають та відроджують. Так українці повсякчас перемагали у боротьбі за власну ідентичність. Перемагають і зараз.

Прикраси Nadiia World

Прикраси для дому «Херувими» та святкові бантики у червоному, рожевому,  жовтому, блакитному і срібному кольорах. Цих двох елементів цілком досить, щоб прикрасити ялинку. Зачаровані херувими стануть оберегами дому, а бантики створять особливу різдвяну атмосферу. 

Свічки у керамічних стаканах Kolomatska

Український концептуальний ювелірний бренд Kolomatska спеціально до зимових свят випустив капсульну колекцію свічок у керамічному стакані з розписом «Рибки». Дизайн натхнений візуальними кодами одного з самобутніх центрів Поділля і виконаний з дотриманням технологій гончарного ремесла кінця 18-го сторіччя: глина замочується на пів року, доводиться до потрібної консистенції,  потім виріб викручується на колі. Кожен такий стакан розписується вручну, що робить подарунок особливим.

Шкарпетки Feeelings

У своїх колекціях український бренд преміальних шкарпеток Feeelings використовує шовк та єгипетську мерсеризовану бавовну, а в дизайні робить ставку на яскраві кольори. Королівський червоний, волошковий, теракотовий, сапфіровий, фуксія, ваніль, шоколад та капучино — це лише невелика частина відтінків з палітри бренду. Ці яскраві шкарпетки здатні перетворити повсякденний образ у справжнє модне висловлювання. Окрім розмаїття кольорів, є два варіанти фактури: гладенькі або в рубчик. 

Шкарпетки Feeelings можуть стати вишуканим компліментом колезі чи подрузі, презентом на свято чи просто так. 

Срібний коник Tycho 

Український бренд Tycho виготовляє прикраси, покликані зміцнювати звʼязок поколінь і створювати тяглість традицій. У своїй новій колекції бренд представив кулони, що інспіровані давнім ремеслом сирної пластики.

«Я давно прагнула створити прикрасу з українською ідентичністю, але не хотіла брати щось таке очевидне, як герб чи прапор або звичні загальновідомі символи на кшталт колоска чи грона калини. Такого останнім часом з’явилося дуже багато, і повторюватися не хотілося. Тому, коли згадала про сирних коників, відчула, що це саме те, що я шукала», — розповідає засновниця бренду Вікторія Михайлюк.

Над дизайном коника паралельно працювали різні ювеліри в кількох містах. Бренд до останнього не міг обрати між більш автентичним та сучасним варіантом прикраси, тож зрештою втілив у життя обидва дизайни.

Декор KateLab brand

Український бренд KateLab випустив тематичну домашню капсулу, присвячену традиції святкування українського Різдва. Сервірувати стіл засновниця бренду Катерина Ковальчук пропонує лляним рушником з делікатною вишивкою, глиняними тарілками та дерев’яними ложками, а також мінімалістичними свічками у формі зірок, колосків пшениці та тризуба.

Благодійні прикраси Freedom & Humanity

Благодійний фонд допомоги військовим Freedom & Humanity, заснований українськими підприємцями в перші місяці повномасштабного вторгнення, представляє благодійну колекцію ювелірних прикрас «Уламки в серці». Кулони та брошки зроблені зі срібла, емалі та уламків російської ракети X-101, збитої силами протиповітряної оборони біля однієї з київських ТЕЦ.

«Ці символічні прикраси можуть стати чудовим подарунком для іноземних партнерів. Ювелірна брошка з уламків ворожої ракети — красномовний сувенір з України, який допоможе розповісти про нашу країну», — каже співзасновниця фонду Анна Білик.

Авторами колекції стали дизайнерка Настя Борко та ювелірки Світлана Лазоряк і Марія Лисак. Всі гроші з продажу цих прикрас підуть на посилення мобільних постів ППО: кулемети, прожектори, тепловізори та лазерні вказівники.

Свічки Candle Nova 

За народними звичаями, у Святвечір на столі обов’язково має горіти воскова свічка, яка уособлює життєдайну силу Вифлеємського вогню та символізує тепло, мир, злагоду і сподівання. Доповнити святкову оздобу дому і столу можна особливими свічками у вінтажних келихах і цукерницях з кришталю від Candle Nova. Їх можна знову заповнити воском — і свічка матиме нове життя. 

Автор: Роман Тимофєєв


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали