Чи можна розповісти все про Київ: його історію, відомих людей, архітектуру, символи та вигадки?
Ми зібрали пʼять книжок про місто та його жителів — вони й допоможуть читачам поринути в невелику подорож столицею України.
«Хмари», Іван Нечуй-Левицький
Це повість про Київ середини ХІХ століття — коли в місті набувають популярності просвітні твори, утверджуються ідеї народництва, лунають заклики до навчання простого люду, а молоде студентство надягає українську свитку як символ гордості за свою культуру.
У центрі твору Івана Нечуя-Левицького — декілька поколінь київської інтелігенції. Одні — віддані прихильники тодішнього ладу, інші — готові плекати й поширювати науку, рідну культуру. Чи подолають ці ідеї опір царського самодержавства? Чи не затягнуть цих щирих поривань чорні хмари імперської системи, що вже нависли над тонкими променями українського пробудження?
«Столиций Київ: як воювала, творила і бешкетувала наша еліта 100 років тому», Тетяна Швидченко, Надія Харт та Діана Андрієвська
Ця книжка — спроба описати життя Києва сто років тому. Її герої — вояки та політики, митці та мисткині, літератори та письменниці. Скоропадський і Петлюра, Нарбут і Кричевський, Підмогильний і Зеров, Людмила Старицька-Черняхівська і Броніслава Ніжинська, а також інші зухвалі та величні персоналії того часу, які творили нову державу й нове мистецтво. Через їхні біографії розкривається головний герой, здатний обʼєднати навколо себе таких різних і геніальних людей, — Київ.
«Книжечка-мандрівочка. Київ», Ірина Цілик, Ірина Тараненко, Марта Лешак, Марія Воробйова
Описати Київ, його давню історію з часів сотворення Руси й до сьогодні, розповісти про всі його пам’ятки, цікавинки та яскравих киян, які в різні часи з любов’ю плекали дух столиці, захищали від ворогів і прославляли своїми добрими справами, — марна затія. І багатотомника не вистачить. Усе ж автори прислухалися до своїх сердець і склали абетку важливих символів Києва. Кожна літера — це ДНК міста, унікальна риса, без якої складно уявити столицю України.
«Химерний Київ. Легенди, лякачки та цікавинки», Тетяна Стрижевська
Книжка влаштовує подорож місцями Києва, повʼязаними з химерами та дивовижами. У ній переплелися будинки з чудернацькими деталями, таємничі історії, загадки й чудеса. Більшість міських легенд — лише вигадки й забобони, проте вони стають чудовою нагодою для прогулянки Києвом.
Оновлене видання містить маршрут містом, а за qr-кодом — мапи.
«Перші», Марія Олекса
Це світла історія про досвіди, які ніколи не повторяться, — про перші поцілунки та перше кохання, про безмежні мрії та плани на майбутнє. У книжці йдеться про Равлика та Вла, які зустрілися надто рано, щоб зрозуміти, ким вони можуть стати одне для одного.
Літній табір, помаранчевий светр, листи та прогулянки старим Києвом. 68 червня, їхнє літо не мало закінчитись ніколи. Герої дорослішають, ухвалюють важливі рішення, помиляються, ростуть, створюють нові місця та сенси, аби одного дня зрештою зрозуміти — куди (чи все ж за ким) вони бігли увесь час.