Від Токіо до Йоганнесбурга: книжки, які обіцяють незабутню мандрівку

Читаємо і подорожуємо

«Емілі в Парижі» полюбили глядачі по всьому світу — це був чудовий спосіб опинитися у столиці моди, не встаючи з власного дивану. Видавництво Vivat підготувало для ELLE.UA добірку книг, які допоможуть поринути в атмосферу різних міст: Парижа, Лондона, Нью-Йорка, Токіо та Йоганнесбурга.

Еміко Джин. «Навіки Токіо»

Ідзумі Танака, або просто Іззі, — американська підлітка японського походження, яка спокійно жила в тихому каліфорнійському містечку, хоча насправді ніколи не почувала себе тут на 100% своєю. Одного дня вона дізнається, що насправді є японською принцесою. Для того щоб дізнатися більше про свою родину та батьківщину, дівчина вирушає у Японію. Іззі знайомиться з неймовірною країною та дізнається, що бути принцесою — це не зовсім те, що показують у фільмах. На неї чекають не лише вишукані сукні, діадеми та королівське життя, але і увага наполегливих медій, тисячолітні традиції, серйозні рішення і похмурий охоронець, в якого вона ще й закохується. Бути своєю серед чужих і чужою серед своїх — непросте випробування для юної дівчини. Ця захоплива історія перенесе нас у атмосферу Токіо та познайомить з японськими традиціями та культурою.

Сара Джіо. «З Лондона з любов’ю»

Історія від американської письменниці Сари Джіо переносить читача до затишного Лондона, де головна героїня успадковує від померлої матері квартиру та книгарню. Валентина нещодавно пережила непросте розлучення, тому вирішила докорінно змінити життя і вирушити із сонячної Каліфорнії до Британії, чужого та незрозумілого. Свого часу мама залишила Валентину та її батька і поїхала до Лондона, щоб здійснити свою мрію. Тепер уже доросла дівчина йде шляхом своєї матері. Вона у захваті від квартири зі стінами у пастельних тонах, затишної лавки, лондонського життя. Однак раптово Валентина дізнається, що книгарня на межі банкрутства. Дівчина намагається розібратися в тому, що можна зробити, щоб врятувати мамине дітище, і раптом розуміє, що насправді не знала, ким була її мама і чому вона покинула її ще в дитинстві. Нотатки в одній із книжок стають початком пошуків правди та шляхів порятунку крамниці. Дуже атмосферна книга для тих, хто любить книгарні та романтичні історії.

Келлі Гармс. «Запізніле життя Емі Байлер»

Книжка Келлі Гармс повністю передає дух Нью-Йорка, а ще вкотре доводить — життя після народження дітей існує. Життя матері-одиначки Емі Байлер триває в режимі «дім-діти-робота». Однак несподівано в її життя після трьох років розлуки повертається колишній чоловік, який пропонує подбати про дітей, а їй трохи розвіятися. Жінка пристає на пропозицію і вирушає з провінції до Нью-Йорка, міста, яке ніколи не спить, на конгрес бібліотекарів. Нью-Йоркське життя повністю захопило увагу Емі: вона нарешті дослуховується до себе, насолоджується прогулянками, відвідує галереї та мистецькі заходи, ходить на побачення і зрештою знайомиться з ідеальним чоловіком Деніелом. Чи зможе жінка змінити своє життя назавжди? Чи вплине Нью-Йорк на її майбутнє?

Кетрін Ранделл. «Підкорювачі дахів»

Жити в Парижі й ніколи не ступати на його землю. Це історія, яка перенесе читачів до столиці Франції, з її дахами і вуличками. Головна героїня Софі не знає, ким вона є: одного ранку однорічну дівчинку знайшли посеред Ла-Маншу у футлярі від віолончелі. Вона дивом врятувалася від кораблетрощі й відтоді живе разом з опікуном, незграбним, але дуже розумним Чарльзом, разом з яким вони досліджують світ, читають Шекспіра та створюють музику. Однак, коли Софі виповнюється 12 років, згідно із законами, її мають забрати до притулку для сиріт. Вона не придумує нічого кращого, як втекти на дах, звідки видно все місто. До того ж дівчинка мріє знайти маму, адже переконана, що вона досі жива, а звідки, як не з даху, можна побачити все на світі? Атмосферна, захоплива і добра книжка, яка не лишить байдужими ані дорослих читачів, ані підлітків.

Б’янка Мараїс. «Мугикай, якщо не знаєш слів»

Дебютна книга канадської письменниці південноафриканського походження Б’янки Мараїс — неймовірна історична драма про боротьбу з упередженнями та стереотипами. Вона переносить читачів до Південної Африки та одного з найбільших міст, Йоганнесбурга, де влітку 1976 року перетинаються долі білої дівчинки та її темношкірої вчительки. Розповідей про ПАР українською мовою дуже небагато, тож він особливо вартий уваги. Робін 9 років, вона з заможної, білої родини, що дозволяє їй мріяти про майбутнє і відкриває перед нею всі двері. Натомість її темношкіра вчителька, Б’юті, ледве зводить кінці з кінцями і намагається вижити. Це історія двох людей, яких з’єднало горе — дівчинки, яка втратила батьків, і жінки, яка втратила дочку. Під час заворушень вони опиняються в одному будинку в Йоганнесбурзі, де їм доведеться пройти нелегкі випробування і усвідомити, що колір шкіри насправді важить значно менше, ніж думають люди. Попри те, що це історія про страшні часи, вона зворушлива і життєствердна.


Реклама

Популярні матеріали

Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Продюсер Азад Сафаров, що працював над «Будинком зі скалок»...


Джіджі Гадід і Леонардо Ді Капріо знову підігріли чутки про свій...


Читайте також
Популярні матеріали