Вибір редакції: вистави, які варті вашої уваги

Від комедій до детективів

Попри активні бойові дії, що тривають на фронті, ракетні обстріли й постійну загрозу, українські театри тішать багатим та надзвичайно різноманітним репертуаром. Так, у Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка в Києві продовжує з успіхом йти вистава «Конотопська відьма» режисера Івана Уривського, яка стала однією з найбільш обговорюваних вистав сезону, Молодий театр пропонує вистави на будь-який смак, серед яких, зокрема, нове прочитання Агати Крісті, а на сцену театру імені Лесі Українки повернулася легендарна вистава «№13».

Найкращий спосіб підтримати українські театри у складні часи — відвідувати їх, що регулярно робить редакція ELLE.UA. Сьогодні розповідаємо про вистави, які нас вразили за останній час найбільше.

Катерина Попова
шеф-редакторка сайту ELLE.UA

Вистава: «Шепіт вбивці» в Молодому театрі

3 моєю любовʼю до детективів і Агати Крісті, вирішила з родиною сходити на легендарну виставу «Шепіт вбивці» за мотивами пʼєси «Мишоловка» Крісті. Дійсно вражаюча вистава, яка, до речі, написана Агатою в 1952 році. Вперше пʼєса була поставлена в Вест-Енді у Лондоні в тому ж році й успішно йде дотепер. На цей момент налічується понад 25000 спектаклів, що є абсолютним рекордом безперервності вистав. Тож особливо раджу тим, хто обожнює детективи й заплутані історії, ви точно будете у захваті!

Юлія Николайчук
lifestyle-редакторка сайту ELLE.UA

Вистава: «№13» в Національному академічному драматичному театрі ім. Лесі Українки

Коли дізналася, що на сцену театру імені Лесі Українки повернулася легендарна вистава «№13», відразу вирішила, що це мій головний must-visit. Автора комедійної п’єси Рея Куні вважають найпопулярнішим комедіографом сучасності, а його легендарна вистава як збирала повні зали 20 років тому, так і продовжує робити це сьогодні. Про що «№13»? Про те, до якого абсурду й божевілля інколи може довести звичайний адюльтер. Неймовірні актори, завдяки яким ми бачимо народження на сцені безлічі цікавих персонажів, постійна інтрига, гумор, життєві ситуації — в цій виставі є все, аби повністю захопити вашу увагу та стати своєрідною терапією сміхом, яка нам так необхідна сьогодні.

Маріанна Партевян
редакторка відділу «Краса», редакторка ELLE Decoration

Вистава: «Конотопська відьма» в Національному драматичному театрі імені Івана Франка

Я не буду спойлерити та розповідати про гострий режисерський погляд Івана Уривського, про його вміння зміною освітлення та грою тіней підняти глибинні архетипи свідомості, про його гумор чи погляд на одвічні питання любові, добра, честі, вибору між Світлом та Темрявою. Я скажу про те,  що одразу впадає в очі — бездоганну естетику цієї постановки, над якою попрацювала художниця-постановниця Тетяна Овсійчук. Білий фон хати-мазанки, майже повна відсутність реквізиту, монохромні вбрання героїв та вогняно-руде волосся Олени та Зубихи — ідеальний графічний мінімалізм, від якого неможливо відірвати погляд. Посилює відчуття неймовірне вокальне оформлення від Сусанни Карпенко. Браво!

Анастасія Фелік
менеджерка з реклами ELLE.UA

Вистава: «Однорукий» в Молодому театрі

«Однорукий» — захоплива п`єса Мартина Мак-Дона, за якою поставили не менш захопливу виставу в Молодому театрі. Дія розгортається в американському мотелі, де Кармайкл, чоловік з жорстоким характером, револьвером у руках і шизофренічними розладами, створює справжній хаос. В дитинстві якісь злочинці відтяли йому руку, і тепер він безперервно та безнадійно шукає її. Знаходяться два невдахи-гангстери, які вирішують трохи заробити та продати йому руку, що належить іншій людині.

Одразу проймаєшся історіями героїв і навіть починаєш їм співчувати.  Душевний, але дивний Мервін — адміністратор мотелю, безнадійний бандит Кармайкл з валізою ампутованих рук, але сповненим надії поглядом… Крім цих двох персонажів, ми маємо ще двох, не менш цікавих, героїв вистави — молодих торговців наркотиками Мерилін, яка дуже сподобалася Мервіну, та її хлопця Тобі, який за збігом обставин видурив у Мервіна гроші минулої зими. Чи знайде однорукий свою руку? І яка доля чекає на його нових «друзів»? Розв`язка вас не залишить байдужими.

Будьте обережні! У виставі використовується ненормативна лексика та звучать гучні постріли. А ще там багато чорного гумору. І це дійсно смішно.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали