Весняне натхнення: 7 книжкових новинок про любов до життя

Відновлення після холодного сезону

Після тривалої та нервової зими багато хто сьогодні відчуває велику фізичну та розумову втому, зниження життєвого тонусу та концентрації уваги. І це попри те що за календарем вже березень. Але феномен весняної втоми можна легко подолати за допомогою книжок, які надихають на правильні думки, стимулюють до дій та створюють позитивний настрій. Разом із національною книжковою платформою Yakaboo радимо вам яскраві книжки, в яких настрою вистачить до самого літа.

Фредрік Бакман «Шляхи життя»

Фредрік Бакман «Шляхи життя»

Бакман як ніхто вміє повернути читача обличчям до власної людяності та спонукати на пошук нової надії. У цій збірці зіркового шведського письменника — два зворушливих оповідання: «І щоранку дорога додому стає все довшою й довшою» та «Справи твого життя». В одному йдеться про те, що найгеніальніші люди можуть втратити пам`ять, але при цьому не втрачають тепла в стосунках. А в другому — як одне знайомство може змусити переосмислити свої помилки і прийняти радикальне рішення, яке врятує чиєсь життя.

Махо Мольфіно «Покінчи з "хорошою дівчинкою". Як переписати застарілі правила, відкрити в собі джерело сили і творити наповнене життя»

Махо Мольфіно «Покінчи з хорошою дівчинкою. Як переписати застарілі правила, відкрити в собі джерело сили і творити наповнене життя»

Бути хорошою і сильною — не одне й те саме. Особливо, якщо ти «хороша» тільки для інших і дуже нещаслива для себе. Авторка-психологиня виділяє п’ять найшкідливіших міфів про «хорошу дівчинку»: про правила, досконалість, логіку, гармонію та жертовність. Якщо ви подолаєте ці міфи, то отримаєте владу над своїм життям! Адже кожен з них впливає на самооцінку, професійну впевненість, кар’єру, стосунки. Ця весна — ідеальний момент для пробудження! Скористайтеся практичними порадами з книжки та ставайте впевненими у собі та щасливими.  

«Таємна пригода. Антологія української еротичної прози межі ХІХ-ХХ ст.»

«Таємна пригода. Антологія української еротичної прози межі ХІХ-ХХ ст.»

Поринути у таємні пригоди з головою? Так, читати класиків завжди на часі! Втім, таких творів наших письменників ви, мабуть, ще не бачили. На буремній межі ХІХ–ХХ ст. автори писали про заборонене кохання, тілесність, пристрасть. Чуттєва й тонка, розумна й відверта еротична проза від світочів української літератури: Винниченка, Кобилянської, Франка, Коцюбинського, Підмогильного та інших. Справжній рафінований путівник з української еротики у літературі. 

Кемаль Їлмаз «Елефтерія зі Стамбула»

Кемаль Їлмаз «Елефтерія зі Стамбула»

Кохати попри все на тлі великої Історії. Стамбульський погром 6-7 вересня 1955 року спричинив жертви серед грецької громади міста, яка й до того піддавалася утискам. На ці криваві події у світі мало хто зреагував, а багатьом грекам довелося залишити Туреччину. Як бути двом закоханим, якщо він турок, вона — грекиня, а їхнє рідне місто перестало бути величною й ліричною сценою для їхніх почуттів? Кемаль Їлмаз вражає поціновувачів літератури своїми оповідями. А історія Елефтерії зі Стамбула ще раз підтверджує силу його слова та майстерність пера.

Юдіт Германн «Вдома»

Юдіт Германн «Вдома»

А ваша домівка — це ваш дім? Далеко не завжди ми почуваємося затишно й впевнено там, де нам доводиться жити навіть із найріднішими людьми. Так сталося з головною героїнею роману: у домі дитинства її не чекали, а свою квартиру після розлучення довелося залишити колишньому. Жінка приїздить у портове село, починає працювати у кнайпі свого брата, оселяється в будинку на околиці. Чи стане домом для жінки той будинок край села? Нарешті у сорок вісім років вона живе сама, але певні обставини змушують її ховати пістолет під подушкою. Старий світ загублено, але новий з’являється день за днем і несе нові або забуті радощі.

Памела Дракермен «Дорослих не буває. Історія дорослішання на середині життя»

Памела Дракермен «Дорослих не буває. Історія дорослішання на середині життя»

Дослідники щастя писали про пік нещасливості у жіночому житті приблизно у 43-45 років. Цікаво, що потім задоволеність власним життям зростає й іноді може дивовижно відновитися до ейфоричного рівня 20-річних. Але як пройти цей жахливий мінімум у настрої та енергії? Книжка Памели Дракерман, яка дотепно, доброзичливо й обнадійливо говорить про дорослішання, його міфи, наші помилки та переваги зрілості, допомагає побачити у «кризі середнього віку» щось абсолютно нормальне. Через знайомство із типовими та нетиповими досвідами покоління ми приходимо до примирення та мудрості. 

Сью Стюарт-Сміт «Садотерапія. Як позбутися бур’янів у голові»

Сью Стюарт-Сміт «Садотерапія. Як позбутися бур’янів у голові»

Як садівництво стосується психології? Чи допоможуть секатор та сапка у викоріненні негативних установок і чи впливає полив на досягнення дзену? Авторка книжки є видатною психіатринею, яка обожнює садівництво. Вона стверджує, що робота у саду здатна суттєво зменшити стрес. На прикладі історій про діда-ветерана Першої світової війни, захопленого квітами Фройда або ув’язнених з острова Рікерс, що беруть участь у садівничий програмі, Сью Стюарт-Сміт наводить вагомі приклади того, що садівництво та огородництво — це набагато важливіше для нашого пізнання, ніж ми думаємо. То ж беріть насіння й саджанці та мерщій за психічним здоров’ям!


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Пісна страва: пиріг з горошком і цибулею за 20 хвилин  


Читайте також
Популярні матеріали