«Буде вкрай прикро, якщо одного дня ви єдині в світі не знатимете, що українська музика — не лише те, що ви чуєте в таксі»

Колонка співзасновниці Радіо Аристократи Валерії Чачибая  

Валерія Чачибая

Давайте пограємо. Візьміть ваш смартфон і подивіться на такі позиції, як десять останніх шазамів, десять останніх музичних відео і десять треків, що ви додали у свій улюблений плейлист для спорту. Або перегляньте хоча б одну з цих позицій. Мені дуже цікаво що вийшло. Можливо, у коментарях ви могли б дати трохи деталей, будь ласка?

Є ймовірність, що я втратила вас на цьому етапі, бо слухати музику, безумовно, цікавіше, ніж говорити про неї. Але давайте спробуємо. Вмикайте будь-який  з цих класних плейлистів і продовжуйте читання.

Беззаперечно, слухати нову музику — це тренд останніх років, який грає на руку усім без виключення. Мозок людини тренується, коли переживає невідому аудіальну пригоду. Музиканти мають мотивацію створювати нові пісні й альбоми. Нам цікаво сходити на концерт улюбленої групи не раз в житті й послухати best, а відстежувати як вони змінюються і дивують знов і знов, що в свою чергу, дає можливості для створення продакшену перфомансів. Економіка підсилюється сильними креативними галузями — музика і її менеджмент, відео продакшен, візуальне мистецтво, fashion, інфраструктури, тощо.  

До слова, гравці подібних індустрій у Великобританії вже не перший рік дивують достойною сходинкою у британському ВВП. Як повідомляють The Guardian, британські Art&Culture обійшли Agriculture за внеском у загальний ВВП країни в 2016. Британці й досі тримаються за цей найкращий результат: для його повторення потрібна щоденна робота креаторів, споживачів, державних установ, відповідних Фондів. 

Давайте перейдемо ось на цей трек і подумаємо. Ні, стоп, давайте просто потанцюємо. Але не зупиняймося, зараз ми слухаємо трек, створений в Україні. Здивовані? Знаю, так. Правда, круте відчуття? Будь ласка, зафіксуйте це переживання, і я спробую дати вам ще кілька приводів. Наприклад, хочу переконатися, що ви вже прикрасили свій простір альбомом Ofliyan і мудро пережили кілька маленьких драм із альбомом Inaia. Відкладіть на хвилину пісні Монатіка, і спробуйте потанцювати під Електромед чи потренуватися під Alina Pash чи Alyona Alyona. В родині Дах є мудрий вираз: «Jбирати треба серцем, а любити головою». А ви знаєте прекрасно, що проекти Даху — ДахаБраха, Dakh Daughters — знані в усьому світі і чи не єдиний наш найсильніший культурний експортний продукт вже не один рік. 

Відчуваю, що ми зблизилися. Тепер у нас є спільні переживання. Коли ми зустрінемося на вечірці нагородження музичної премії Aprize, давайте знайдемось і поговоримо про ваші останні відкриття і аудіальні пригоди, — те, про що розмовляють ніжні й розумні ельфи. Але цього разу, не зважайте на тренди YouTube. Буде вкрай прикро, якщо одного дня, ви єдині в світі не знатимете, що українська музика — це не лише те, що ви чуєте в таксі. Вона значно багатша. 
 


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Апетитні кольори та інноваційні матеріали у новій колекції...


Читайте також
Популярні матеріали