В дорогу з домашнім улюбленцем: як підготуватися та що враховувати

Корисні лайфхаки від експертки

Ексклюзивно для ELLE.UA екологиня, ексзавідувачка еколого-просвітницького відділу та відділу інформації Одеського зоопарку, членкиня Всеукраїнської екологічної ліги Анна Білякова розповідає про те, як підготуватися та що необхідно враховувати, плануючи дорогу з домашнім улюбленцем.

У сьогоденних реаліях обставини можуть змусити нас швидко змінити тимчасове місце проживання — будинок, місто, а може навіть і країну. Так, від однієї думки про майбутню довгу дорогу вже можна відчути втому та хвилювання. Але навіть коли необхідність переїжджати заскочила вас зненацька, потрібно все одно постаратися організувати все правильно і врахувати безліч факторів.

А у разі пересування разом із собакою або кішкою доведеться витратити ще трохи сил і часу. Повірте, вашому домашньому улюбленцю дуже важливо, щоб ви потурбувалися заздалегідь про його здоров’я та комфорт у цей момент. Якщо у вас попереду поїздка автомобілем у межах міста, то складність у цій справі буде мінімальною, особливо коли ваш улюбленець вже знайомий з їздою у транспорті та звик до цього. Тож геть переживання!

Перед тривалою подорожжю подбайте про наявність питної води для тварини. Обов’язково робіть зупинки протягом поїздки, щоб собака могла прогулятися та зробити свої справи. Кінолог та засновник кінологічного клубу Staya.in.ua Валентин Нечипуренко зазначає: «Для дорослого собаки можна робити зупинки кожні 2-3 години шляху. У поїздці з цуценям паузи доведеться робити частіше — десь кожні півтори години. Такі інтервали будуть комфортні для тварини та зручні для вас». Якщо тривалість шляху дозволяє, то оптимальним для собаки буде вирушити в дорогу на голодний шлунок. Це убезпечить від захитування у транспорті.

Валентин Нечипуренко рекомендує взяти з собою якісь ласощі для вашого пухнастика, які стануть швидше розвагою для нього і за потреби займуть увагу під час дороги.

Найбільш емоційним і вразливим хвостикам можливо знадобиться  заспокійливе, щоб мінімізувати ризики, пов’язані зі станом стресу. Але застосування лікарських препаратів можливе винятково після консультації з ветеринарним лікарем.

Пересування будь-яким громадським транспортом може вимагати присутності тварини у переносці. Якщо ви маєте перевозити улюбленця подібним чином, то постарайтеся заздалегідь познайомити його з цією невідомою кліткою. Вашому пухнастому другу буде набагато легше провести там час у дорозі, якщо він уже матиме уявлення про неї.

Важливо: в жодному разі не запихайте насильно тварину в переноску. Дайте їй час звикнути до цього об’єкта і скласти власну позитивну думку. Повірте, відсутність страху з боку вашого улюбленця перед переноскою у майбутньому суттєво полегшить вам життя.

Мандруючи із собакою, не забудьте взяти з собою намордник. У громадських місцях він знадобиться. А в деяких локаціях присутність собаки буде можливою тільки за наявності намордника і ніяк інакше.

Подорож авіатранспортом із твариною — це непросто і також потребує попередньої підготовки. У цьому разі вам потрібно буде теж помістити тварину в переноску.

Пам’ятайте, що собаки середніх і великих розмірів не зможуть летіти разом із вами, вони повинні переміщатися у вантажному відділенні. До перевезення в салоні літака допускаються тварини, маса яких разом із контейнером для транспортування не перевищує 7-8 кг. Проте всі актуальні норми вам потрібно буде уточнити безпосередньо на сайті авіакомпанії. Тварини приймаються до перевезення лише у супроводі повнолітнього пасажира та за попередньою згодою авіакомпанії.

Підготовка необхідних документів для пухнастого мандрівника займе левову частку місця у вашому to-do list перед виїздом в іншу країну. Для перетину кордонів тварині знадобиться чіп, міжнародний паспорт, всі необхідні щеплення, тест на антитіла та довідка про стан здоров’я, видана за кілька днів до від’їзду. Загалом враховуйте, що для підготовки всієї документації вам знадобиться кілька місяців.

Отже, якщо ви плануєте подорож із домашнім улюбленцем, то запишіть у щоденник такі пункти:

Придбати переноску відповідного розміру та заздалегідь познайомити собаку/кішку з нею;

Підготувати всі необхідні документи для тварини;

Ще раз перевірити всі документи, звіритися з вимогами авіакомпанії (у разі пересування цим способом), переглянути всі дати та терміни;

Зібрати невеличку аптечку для екстреного випадку. Це допоможе у разі поранення, отруєння та інших неприємностей;

Взяти із собою запас звичного корму на перший час;

Зібрати у дорогу питну воду, ласощі чи іграшку, підстилку тварини;

Зберігати гарний настрій та не хвилюватися: все буде чудово!

Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


DOROFEEVA, Jerry Heil, Klavdia Petrivna: оголошені номінанти...


Читайте також
Популярні матеріали