Укрзалізниця протестує послугу окремих жіночих купе в поїздах

Задля безпеки та комфорту жінок

В Укрзалізниці, яка активно працює над питанням посилення безпекових заходів у пасажирських поїздах, планують запровадити послугу спеціальних жіночих купе. Про це повідомили у пресслужбі Укрзалізниці.

«Безпека українців — незалежно від гендеру — є нашим фундаментальним пріоритетом, особливо в період повномасштабної війни. Наші залізничники уважно вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі. Ми віримо в комплекс заходів, де тривожні кнопки та сигналізація в купе, відеоспостереження, посилене патрулювання і невідворотне покарання за будь-який доведений прояв домагань відіграватимуть ключову роль у викоріненні цього явища. Тому поточне рішення залізниці — допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане «пілот» з жіночими купе. Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями приймемо рішення щодо масштабування», — зазначив голова правління Укрзалізниці Євген Лященко.

На першому етапі придбати квитки у жіночі купе можна буде тільки через власний мобільний застосунок Укрзалізниці. Наразі нововведення буде запроваджено в експериментальному режимі на декількох обраних маршрутах далекого сполучення. Рішення про масштабування послуги залежатиме від попиту та відгуків.

Також в пресслужбі перевізника зазначили, що усі нові та модернізовані вагони Укрзалізниці (близько 15% вагонів у активному використанні) оснащені камерами відеоспостереження та кнопками виклику провідника.

Нагадаємо, 15 травня на сайті Кабміну була зареєстрована петиція про запровадження у потягах Укрзалізниці окремих вагонів для жінок та чоловіків. Авторка петиції Ольга Ожогіна зазначила, що це допоможе жінкам почувати себе комфортніше та безпечніше під час довгих поїздок.

«На довгих маршрутах, коли є необхідність сну у купейних чи плацкартних вагонах, пасажири можуть відчувати дискомфорт через пасажирів протилежної статі. Непоодинокі випадки неприйнятної поведінки, як-от нав’язлива поведінка, умисні дотики до інших пасажирів тощо. Зокрема, відомі навіть випадки зґвалтування у купейних вагонах», — йдеться в петиції.


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали