Українці в Британії: Молодий театр підкорив Шекспірівський фестиваль

Перемога

Після успіху на Шекспірівському фестивалі у Вероні Київський національний академічний Молодий театр став єдиним серед українських театрів, який запросили до Британії на відомий у всьому світі York International Shakespeare Festival (YISF). Привід — показати світові українське прочитання постановки «Сон літньої ночі».

Загалом режисер вистави Андрій Білоус та актори Ілля Чопоров, Роман Новак, Віталій Бобух, Іван Потапов. Руслана Петрякова, Ніколетта Мочані, Дар’я Грачова провели в дорозі 60 годин.

Директор фестивалю Philip Parr вперше побачив інтерпретацію Молодого театру на заході у Вероні й був під таким враженням, що, переглянувши понад сотню шекспірівських спектаклів, зізнався: такого ще не бачив і захотів показати саме українську версію глядачам Британії. І не просто запросив, а вперше в історії зробив українців хедлайнерами фестивалю.

Крім України до Йорка приїхали театри різних країн, серед них наші сусіди з Польщі та Румунії.

«Запрошення на такий фестиваль — вже нагорода, — зізнався режисер Молодого театру Андрій Білоус. — Це наша п’ята поїздка за кордон з виставою “Сон літньої ночі”, і скрізь її приймають добре. За три дні ми провели два воркшопи, показали виставу. Поспілкувалися із представниками інших фестивалів, обговорили майбутні колаборації. Приймали добре, ставлення було дуже уважним і не лише тому, що ми з України».

York International Shakespeare Festival (YISF) заснований у 2014 році, його мета показати місцеві адаптації творів Шекспіра поряд із міжнародними, зробити Шекспіра доступним для різних країн.

До речі, постановку Молодого театру «Сон літньої ночі» вже багато разів відзначали на міжнародних фестивалях. Так, минулого року її помітили у Вероні. У 2021 році — на XV Міжнародному Шекспірівському фестивалі в Єревані. У 2020-му — ІХ «ШульцФест» у Дрогобичі. А у 2019 «Сон…» переміг у Пекіні на World Theatre Education Alliance 2019 International Theatre Festival.


Реклама

Популярні матеріали

Наймодніше взуття сезону від українських брендів


Що робити у разі радіаційної небезпеки?


Душа народу: особливості етносу в назвах українських сіл


Читайте також
Популярні матеріали