Твори Михайла Коцюбинського, які ви маєте прочитати

Сонцепоклонник української літератури

Цього дня 1864 року у Вінниці народився письменник, який вивів українську літературу на новий рівень, — Михайло Коцюбинський. Попри те що сімʼя майбутнього майстра пера говорила російською, його мати приймала вдома кобзарів і лірників. Ще маленьким хлопчиком Михайло любив з ними спілкуватися, а згодом і сам почав складати пісні українською мовою.

Михайло Коцюбинський

У віці 12 років Коцюбинський, як згадував він сам, пообіцяв собі стати «великою людиною». Щоб привернути увагу старшої від нього на 4 роки дівчини, він почав читати книги та вчити напамʼять вірші. Особливе враження на Михайла справили твори Тараса Шевченка та Марка Вовчка.

Можна констатувати, що Михайлу Михайловичу вдалося досягти своєї мети: він знав 9 мов, зокрема французьку, італійську та турецьку; увів в українську літературу поняття «імпресіонізм» і мав значний вплив на український кінематограф. Саме за його твором Сергій Параджанов зняв фільм, який Гарвардський університет додав до списку обов’язкових для перегляду студентами, які претендують на вищий ступінь у кінознавстві.

Сьогодні ми пропонуємо вам згадати твори Михайла Коцюбинського, які мають прочитати всі українці.

Михайло Коцюбинський

«Дорогою ціною», 1901 рік

Заради чого людина готова ризикувати всім, навіть власним життям? Заради сімʼї? Чи, може, заради кохання? Остап і Соломія, персонажі твору Михайла Коцюбинського, сплатили високу ціну за волю.

«Цвіт яблуні», 1902 рік

Імпресіоністичний твір, який дає можливість проникнути у душу оповідача та відчути усі його переживання. «Цвіт яблуні» — надзвичайно потужний етюд, сповнений символів і сенсів.

Intermezzo, 1908 рік

Задум написання твору виник у Михайла Михайловича після гостювання у маєтку Євгена Чикаленка у селі Кононівка. Ліричний герой, втомлений «незліченними "треба" і нескінченними "мусиш"», їде в українське село, де переживає нову палітру настроїв.

«Тіні забутих предків», 1911 рік

Неймовірна природа Карпат, традиції, звичаї та побут автентичної Гуцульщини поєдналися в історії Івана і Марічки — українських Ромео і Джульєтти.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали