5 найкращих книжок про лідерство

Як сходили на п`єдестал найвідоміші лідери в історії

На вершину політичного лідерства не веде жоден заздалегідь зумовлений шлях. І універсальних законів лідерства немає. Як і немає єдиного магічного ключа, здатного відкрити двері до численних перемог у вічному змаганні керівників, глав держав, політиків тощо. Однак є дещо спільне у тих, хто завжди випереджає натовп: стратегія. І у кожного вона, звісно ж, своя. Тому пропонуємо дізнатися з нашого топу-5 книжок, які тактики успіху допоможуть звичайному офісному працівнику перетворитися на реалізованого керівника і як сходили на свій п`єдестал найвідоміші лідери в історії.

Роберт Каплан. «Політика воїна. Чому справжній лідер мусить мати харизму варвара»

Автор підсумував досвід правління античних успішних попередників: древніх полководців, мислителів і державників. І спроєктував їхні підходи та стратегії на тло сучасних політичних реалій. Ви будете здивовані тим, як вдало стратегія завойовника, харизматичного варвара адаптується до геополітики й бізнесу ХХІ століття. Автор майстерно відображає значущість класичної політичної теорії для сучасних лідерів, незалежно від того, де вони намагаються впоратися з кризами: у давньоримському залі засідань чи в Овальному кабінеті.

Алан Аксельрод. «Юлій Цезар: 6 законів сучасного лідера»

Усі знають, хто такий Юлій Цезар. Але як він зміг так монолітно вписати своє ім’я до скрижалей історії? Виявляється, лідер базував свій успіх на 6 законах та слідував 92 власним неоціненним правилам, котрі й сьогодні стануть у пригоді кожному, хто прагне мати успіх у будь-якій справі, реалізовувати власні амбіції та бути лідером.

Доріс Кьорнс Ґудвін. «Лідерство в буремні часи»

Доріс Ґудвін, лауреатка Пулітцерівської премії, американська історикиня, проаналізувала рішення, що дозволили чотирьом американським президентам (Аврааму Лінкольну, Теодору Рузвельту, Франкліну Рузвельту і Ліндону Джонсону) завершити війни, встановити більш справедливу соціально-економічну систему, подолати олігархізацію. Ці рішення та стратегії актуальні з точки зору викликів, з якими стикається глобальний світ сьогодні.

Макс Лукомінський. «Наввипередки. Як стати єдинорогом серед океану віслюків»

Хтось отримує мільйони, а хтось мінімальну зарплату. Чиїсь ідеї вистрілюють та стають грандіозними відкриттями, а хтось все життя працює у тіні, допомагаючи цим ідеями розкручуватися, забиваючи на власні амбіції. Чому так? Книжка не просто дає відповіді на ці запитання, але й надихає, висвітлює поширені помилки та спонукає відмовитися від застарілих підходів, щоб поглянути на світ бізнесу по-іншому. Ви дізнаєтеся про основи правильного підходу до вдосконалення й побудови успішного бізнесу, спираючись на приклади провідних українських компаній, а також практичний досвід автора, якого він набув, працюючи над власними та клієнтськими проєктами.

Томас Чаморро-Премузік. «Чому так багато некомпетентних чоловіків стають лідерами (і як це змінити)?»

Чому нас притягують до себе харизматичні, але некомпетентні люди? Чи справді чоловіки більш маніпулятивні, а жінки — кращі стратеги? Як розірвати це зачароване коло? Томас Чаморро-Премузік протягом багатьох років досліджує питання, чому пихаті й самовдоволені особи стають лідерами. У цій книжці він називає причини цього явища та пояснює, як усе можна виправити.


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали