TikTok-рекомендації: 5 театральних вистав, які радять користувачі соцмережі

Не однією «Конотопською відьмою»

З початком повномасштабного вторгнення українські театри не лише не зупинили свою роботу, а й немовби повернулися з новим диханням. Повні зали глядачів, всеукраїнські гастролі, гучні обговорення в соцмережах. Щоб потрапити на деякі вистави, українцям навіть доводиться за кілька місяців купувати квитки. Шалена увага до театрів у такий складний час справді вражає, і багато в чому ми тут завдячуємо TikTok.

На просторах соцмережі все частіше з’являються уривки з певних вистав та рецензії від глядачів. Ба більше, деякі театри навіть самі створили власні TikTok-акаунти, щоб розповідати про свій репертуар та залаштункове життя, як-от Молодий театр. Завдяки масовому поширенню рекомендацій у цій соцмережі на такі вистави, як, наприклад, «Конотопська відьма» від театру ім. Івана Франка, неможливо придбати квитки до кінця 2023 року, а за хештегом #конотопськавідьма вже понад 30 мільйонів переглядів. 

Сьогодні ми зібрали для вас 5 вистав, які українці радять у TikTok. Тут й ірландська антисага, і трагічна історія про римського імператора-тирана, і комедійна вистава про традиційне українське весілля. 

«Калігула»

Режисер: Іван Уривський

Де: Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка

В основі вистави лежить однойменна п’єса геніального французького романіста Альбера Камю. Калігула — це реальна історична постать — жорстокий і тиранічний римський імператор династії Юліїв-Клавдіїв. В історії Камю він зображений самотнім і згорьованим після втрати Друзілли, його улюбленої сестри й коханої. Під впливом безперервних трагедій у своєму житті Калігула стає тираном і безумцем, використовуючи свою владу для здійснення різних ексцентричних та жорстоких дій. Він виступає проти природного порядку, закладеного у суспільстві, порушуючи традиційні моральні та етичні норми. 

Впродовж усієї вистави разом з Калігулою глядачі намагаються зрозуміти, що таке свобода, яка її ціна, і на що здатна людина, коли у її руках опиняється безмежна влада. Як писав сам Камю: «Це історія найлюдяніших і найтрагічніших помилок».

У виставі глядачі можуть зустріти чимало відомих акторів: Олександра Рудинського або Віталія Ажнова у ролі Калігули, Тетяну Міхіну, Олену Хохлаткіну, Рената Сєттарова та інших.

«Королева краси»

Режисер: Андрій Білоус

Де: Молодий театр

Вистава розкриває історію Морін, 30-річної дівчини, яку все життя тримала при собі егоїстична та злостива мати, не даючи доньці знайти власне щастя. На вечірці героїня зустрічає своє перше кохання, хлопця, із яким вона не бачилася десятиліття. У її серці одразу ж зароджується надія, що він забере її з собою до Бостона, і так вона зможе втекти від старої матері-тиранки, яка не дає дівчині спокою. Проте хлопець не повертається і ніяк про себе не нагадує…

Чому герої намагаються втекти від самих себе й поринути у пошуки кращого життя далеко від рідного селища? Чому кожен з них все одно почувається самотнім? У майже трьох годинах вистави глядачі спостерігатимуть за тим, як розкривається і змінюється свідомість персонажів, як вони віднаходять або, навпаки, гублять власне «Я» у цьому світі. 

У Молодому театрі пишуть, що вистава створена для «вишуканих поціновувачів напружених пауз, моторошної музики, оголених тіл та дозованого божевілля». У ролях — Марина Шеляг, Наталія Кленіна, Ігор Лагай і Сергій Пащенко. 

«Джульєтта і Ромео»

Режисер: Кирило Кашліков

Де: Національний академічний драматичний театр ім. Лесі Українки

Більш класичної й традиційної вистави, аніж «Джульєтта і Ромео», годі й уявити. Уже майже десять років ця історія розігрується на сцені театру імені Лесі Українки, а глядачі й досі продовжують гудіти про неї у соцмережах і радити до перегляду за будь-якої нагоди. Розповідати про сюжет вистави немає сенсу, адже, певно, кожен з нас чув про нероздільну історію кохання між двома юними людьми, які за злим жартом долі опинилися по різні боки ворожих родин. 

За пів тисячоліття існування п’єси з’явилося чимало інтерпретацій цієї розповіді: від класичного зображення героїв до сучасного видозмінення. Кожен режисер дивиться на неї через власну призму, і ми маємо змогу переглянути п’єсу у тому вигляді, як її бачить український театр. 

«“Ромео і Джульєтта” — найкраща у світі п`єса про кохання. Про кохання та ненависть. Характери, ситуація і життєві мотиви, присутні в італійській основі сюжету, створюють разючу правдоподібність до сумної повісті про веронських закоханих. Вважаю на сьогодні цю п`єсу не менш актуальною і сучасною, ніж у 1595 році», — поділився режисер Кирило Кашліков. 

«Ой, не ходи, Грицю…»

Режисер: В’ячеслав Жуков

Де: Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької

А це вже українська класика, за основу якої взята історія з твору Марусі Чурай — оспіваної у легендах української співачки та поетеси. Сюжет обертається навколо Марусі й Гриця, молодих закоханих, у чию романтичну історію вламується багатий хлопець Хома, який потаємно любить головну героїню та бажає зіграти з нею весілля. Проте його план обертається іншим чином. Кохання Марусі й Гриця огортають туманом ревнощі, і кожен з них намагається «насолити» одне одному: хлопець починає загравати до Галини, а дівчина натомість обирає Потапа. У бажанні помсти вони зовсім забувають про власні почуття і ту світлу любов, яка хвилювала їхні серця. 

«Гуцульське весілє»

Режисер: Ростислав Держипільський

Де: Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка

У автентичній виставі «Гуцульське весілє» режисер Ростислав Держипільський намагався якнайкраще розкрити унікальність весільного обряду на Гуцульщині, який сповна передає колорит цієї місцини. Українські костюми, народні пісні, жарти, традиції й гуцульський діалект створюють яскраву картину, що так близька нашому народу. 

Окрім TikTok, популярність вистави також можна приписати Олексію Гнатковському, який після своєї ролі у «Довбуші» привернув чималу увагу глядачів також і до власної гри в театрі. 

«І через сотню з лишком років дослідження моєї рідної Гуцульщини академіка Шухевича захоплює своєю автентичною первозданністю і водночас магічним символізмом. Сьогодні ми відтворюємо обряд весілля, щоб кожен відчув силу і красу цього краю. Набуваймоси! Бо ми того варті…» — описав свою виставу режисер.


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Wednesday Brings Health and Convenience Together with Its Greens...


Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


Читайте також
Популярні матеріали