Summer vibes: 5 книжок, які зарядять вас літнім настроєм

Та викличуть теплу ностальгію

Якщо книжка — «телепорт», то чому б вам просто зараз не перенестись у безтурботне літо, в якому ще немає слів «робота» та «відпустка», зате є сонце, близькі поруч, теплі вечори та багато іншого, за що ми так любимо це маленьке життя, тривалістю у три місяці? Lifestyle-редакторка ELLE.UA Юля Николайчук зібрала 5 книжок українських та закордонних авторів, котрі зарядять вас літнім настроєм і теплою ностальгією.

«Літня книжка», Туве Янссон

«Літня книжка» і справді дуже літня, тепла і мудра. Кожен розділ розповідає про ті чи інші ситуації з життя маленької Софії, її тата і бабусі, котрі щоліта перебираються жити у хатинку на віддаленому острові. І поки тато працює, бабуся створює для онучки цілі світи — вигадує безліч цікавих пригод, фантазує, навчає, захищає від суму і хвилювань. А ще вони дуже по-дорослому говорять на дитячі теми і дуже просто — на важливі.

Сподобалось відчуття причетності та затишку, яке виникає, коли разом із ними ховаєшся від бурі у закинутій хатинці на чужому острові. Коли разом із ними вдивляєшся у чорноту вікна, лежачи на ліжку і розмовляючи про все на світі при світлі ліхтаря. Коли дива стаються, і побудована на болоті «Венеція» якимось дивом переживає страшний шторм. Коли насправді це не диво, а просто Бабуся.

«Кульбабове вино», Рей Бредбері

Пам’ять про літо, наповнене безліччю щасливих та деколи сумних подій, ніколи не зникає, якщо взимку ти можеш відкоркувати кульбабове вино і згадати все, відчувши літо на смак. Тепла і ностальгійна (а багато у чому ще й автобіографічна) книжка Рея Бредбері знайомить нас із братами, 12-річним Дугласом і 10-річним Томом, а також їхніми друзями, рідними та сусідами, і круговертю неймовірних подій, що стануться з ними всього за три спекотних місяці. «Кульбабове вино. Самі ці слова — як літо на язиці. Кульбабове вино — спіймане і закорковане у пляшці літо».

«Бабине літо», Марк Лівін

Коли тобі десять, і маленький затишний світ, який складається з мами і тата, летить шкереберть, ніхто й ніде не сховає тебе краще, ніж бабуся з дідусем. Коли усе навколо змушує тебе дорослішати тут і зараз, немає більш надійних та цілющих пластирів, ніж довге літо попереду, найкращий друг і прості радощі, що допомагають залишатися дитиною навіть тоді, коли відчуваєш, що все невідворотно змінюється.

«Ніч лагідна», Френсіс Скотт Фіцджеральд

Роман «Ніч лагідна» варто прочитати хоча б тому, що сам автор — Френсіс Скотт Фіцджеральд — вважав його своїм улюбленим. Багато у чому автобіографічна книжка, у якій автор описав іншу сторону медалі свого, здавалося б, безхмарного життя із дружиною Зельдою, розповідає нам про зовні ідеальне подружжя психіатра Діка Дайвера та його заможної дружини (і водночас головної пацієнтки) Ніколь, що страждає від психічного захворювання. А ще — про любовний трикутник, який зароджується у променях сонячної Рів’єри, скелети у шафі, самопожертву та життєві повороти, на які зовсім не чекаєш.

«Тореадори з Васюківки», Всеволод Нестайко

«Тореадори з Васюківки» — легендарна трилогія українського письменника Всеволода Нестайка про дружбу та пригоди двох школярів із села Васюківка: Павлуші Завгороднього і Яви Реня. Ця дитяча книжка, яка не залишить байдужим жодного дорослого, перенесе вас у безтурботне дитинство, дозволить згадати шкільні роки й те саме незабутнє відчуття канікул, змусить сміятися до сліз і в деякі моменти плакати від зворушення. Обов’язково до прочитання!


Реклама

Популярні матеріали

Що робити у разі радіаційної небезпеки?


Душа народу: особливості етносу в назвах українських сіл


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Читайте також
Популярні матеріали