Стало відомо, який фільм представить Україну на церемонії «Оскар»

Важлива кінострічка

Український оскарівський комітет обрав претендента на участь у відборі на премію «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм» — ним став документальний фільм лауреата Пулітцерівської премії Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі».

Члени команди Associated Press стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів.

Раніше стрічка отримала Приз глядачів на найбільшому в США фестивалі незалежного кіно Sundance, нагороду в категорії Standing Up на 47-му Міжнародному кінофестивалі в Клівленді (США) та звання найкращого документального фільму року на премії Cinema for Peace 2023 (Німеччина).

У національному відборі брали участь п’ять фільмів: «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, «Залізні метелики» Романа Любого, «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Терикони» Тараса Томенка та «ШТТЛ» Едріана Волтера.


Реклама

Популярні матеріали

Утеплюємося: як зірки стритстайлу носять колготки


Як стильно утеплитися на зиму: секрети скандинавських it-girls...


Для гнучкості, ідеальної постави та прискорення метаболізму:...


Читайте також
Популярні матеріали