Що робити під час вимкнення світла

Особистий досвід старшої редакторки ELLE Світлани Кравченко  

Вимушена темрява, в якій ми всі опинилися через неблагополучну країну-сусідку, кардинально змінює наш звичний розпорядок дня і змушує підлаштовуватися до нової реальності. Сьогодні ми вже точно знаємо: безвихідних ситуацій майже не існує. І навіть в умовах багатогодинних вимкнень світла можна знайти 101 спосіб, чим себе зайняти. Що ж робити, якщо у вашому будинку немає електроенергії? Ділюся порадами з власного досвіду, який ґрунтується винятково на проживанні цих темних часів у Києві.

1. Перш за все раджу прийняти той факт, що такі вимкнення будуть нашою реальністю не тижні, а може, навіть і не місяці. Не шукати зраду там, де її немає, і скерувати негативну енергію на щось корисне — будь-яку роботу чи донат для ЗСУ. Зрештою, світло в сусідньому будинку свідчить про те, що не все так погано у вашому місті.

2. Подбати про безпеку: вимкнути з розеток електроприлади, щоб не пошкодити їх через перепади напруги, встановити генератор за межами приміщення і в жодному разі не сушити волосся над газовою плитою (тут мав би стояти емодзі, який затуляє руками обличчя). Останній підпункт перевіряла на собі — пара хвилин дурощів обернулися для мене скиртою соломи, яка нині прикрашає мою голову (і так, знаю, це мені ще й пощастило). Тому зачіска а-ля високий зализаний хвіст у нинішніх умовах точно кращий варіант.

3. Не свічками єдиними... Зверніть увагу на енергоощадний декор: світлодіоди (LED), гірлянди на батарейках, ліхтарики, що використовують сонячну енергію. Сучасні виклики вимагають сучасних рішень. До того ж новорічно-різдвяну магію ніхто не скасовував.

4. Приберіть оселю. З особистого досвіду знаю: ніщо так не заспокоює і не збирає докупи, як дрібна моторика. Саме в найбільш стресові дні я найзавзятіше відмивала ванну кімнату чи сортувала сезонний гардероб. Не намагайтеся осягнути неосяжне і в пітьмі прогнати генеральне прибирання за вечір. Оберіть невеличку зону і наведіть сьогодні лад в аптечці, завтра — в кухонній шафі, а післязавтра влаштуйте чистку взуття. Уже за тиждень перебування вдома стане набагато комфортнішим.

5. Готуйте. Якщо ви маєте газову плиту, зваріть чи спечіть те, на що вам завжди бракує часу чи снаги. Якщо ж разом зі світлом вашу оселю покидають й інші блага цивілізації, не впадайте у відчай. Такі каші, як ячна, пшоняна, пшенична та булгур, не обов’язково варити, їх достатньо залити водою (сподіваюся, про запаси ви встигли подбати) та залишити на певний час. Голодними точно не залишитеся.

6. Приділіть час саморозвитку. Читайте, розгадуйте кросворди та головоломки, малюйте картини за номерами чи вивчайте іноземну мову. Для мене вимкнення світла стали найкращим стимулом підігнати теорію з ПДР. Відмовок більше жодних немає, часу для навчання тепер хоч греблю гати.

7. Влаштуйте домашні кіносеанси. Завантажте заздалегідь фільми і серіали, які вас зацікавили, і проведіть вечір у приємному товаристві. Якщо підліткову драму-детектив з посиланнями на класичні горори ви вже проковтнули (мова, звісно ж, про новий хіт від Netflix — «Венздей»), зверніть увагу на перезапуск «Пліткарки», «Паперовий будинок: Корея» та третій сезон «Емілі в Парижі». Або ж передивіться улюблені «Чотири Різдва», «Сам удома», «Любіть Куперів» чи «Відпочинок за обміном» — вічну зимову класику.

8. Спілкуйтеся. Якщо маєте мобільний зв’язок, зателефонуйте мамі, сестрі чи бабусі. Якщо ж ви живете з рідними, приділіть цей час цікавим оповідям та секретам. Я можу забути кумедну вчорашню історію з офісу, але чудово пам’ятаю загадки, які загадувала діду під час вимкнень світла у своєму глибокому дитинстві (тоді сприймала все це як велику пригоду).

9. Ідіть на світло. Найкращий мій інсайт останніх двох місяців: якщо в тебе вдома немає світла, води і зв’язку, це зовсім не означає, що їх немає ніде більше. Тому в разі гострої потреби я беру під руку ноутбук, зарядні пристрої й павербенки та вирушаю до коворкінгів, кафе чи спортзалів, що перейшли на генератори (шукайте такі місця за картою від ЛУН місто). Там можна і попрацювати, і поїсти, і прийняти гарячий душ. Щодня практикую. Так часто на біговій доріжці мене ще точно не бачили.

10. Гуртуйтеся. Ходіть у гості і приймайте гостей. Замовляйте доставку їжі, дивіться щось або ж просто бесідуйте. Разом переживати темні часи куди простіше. Навіть спільне приготування піци на сковорідці може перетворитися на веселий вечір без турбот.

11. Вийдіть на вечірній променад. Подихати свіжим повітрям перед сном — завжди гарна ідея. Однак в умовах абсолютної темряви та вимкнених світлофорів я б радила гуляти десь під вашим будинком. Також не забудьте подбати про світловідбивні елементи на вашому одязі та світні нашийники для домашніх улюбленців. Ви першими маєте думати про те, щоб залишитися живими та неушкодженими.

12. Придбайте квитки до кінотеатрів, театрів, музеїв та філармоній, які продовжують працювати, попри все. Оновлений балет «Снігова королева» у Національній опері України, давньогрецький детектив «Цар Едіп» у Театрі на Подолі, виставка «Сковорода. На межі світів» у Національному музеї Тараса Шевченка чи комедія спільного виробництва України та Італії «Коза Ностра. Мама їде» у мережі «Планета Кіно» — груднева культурна програма дозволяє провести темні вечори з користю.

13. Якщо ж жоден з варіантів вам не підходить, ви завжди можете скористатися пунктами незламності, де є опалення, освітлення, запаси води та Інтернет. Швидко знайти найближчий до вас пункт можна за допомогою спеціального чат-боту @nezlamnistbot.

Продовжувати цей перелік можна до безкінечності. Бо я впевнена, що кожен з вас винайшов уже 100500 своїх способів перечекати блекаут. Я б найбільше хотіла, аби такі тимчасові незручності не впливали на ваш емоційний стан і не псували настрою (дідько з тими планами, все наздоженемо). Багато спіть (це наш головний ресурс), більше проводьте часу з коханими і друзями, дбайте про власну безпеку і залишайте місце у своєму житті для гумору та позитивних думок. А світла українцям точно не забракне. У цьому я не маю жодних сумнівів.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали