Що подивитися: улюблені фільми Ріти Бурковської

Радить зірка кінострічки «Бачення метелика»

Ріта Бурковська — українська акторка, яка зіграла головну роль у фільмі «Бачення метелика». Кінострічка розповідає про аеророзвідницю Лілію, яка повертається з російського полону та намагається пристосуватися до цивільного життя, де на неї чекають рідні, друзі та коханий. За цю роль Ріта здобула перемогу в номінації «Найкраща європейська акторка» за версією премії Septimius Awards 2023.

«…це історія про людину, яка розуміє, що відбувається, і починає діяти, брати відповідальність за свій шлях, діє від серця, що б це їй не принесло», — розповіла акторка в інтерв’ю для ELLE.UA.

Кадр із фільму «Бачення метелика»

У фільмах Ріті подобається унікальний авторський стиль, відсутність однозначності та кліше. Вона сприймає всі жанри, окрім мелодрами, та любить переглядати «Убити Білла» Квентіна Тарантіно, «Свободу» Шарунаса Бартаса, фрагменти з «Жаннетт: Дитинство Жанни д`Арк» Брюно Дюмона, кінострічки Веса Андерсона та короткий метр Анджея Жулавського.

Які фільми акторці найбільше до вподоби, Ріта поділилася з ELLE.

Ріта Бурковська

Фільм-відкриття за останній час 

«Коли мовчать фанфари»

Режисер: Джон Ірвін

Воєнна драма створена на основі битви в Гюртгенвальдському лісі. Девід Меннінг — єдиний військовий, який вижив у своєму взводі. Герой хоче піти у відставку за станом здоров’я — натомість його призначають відповідальним за загін ненавчених бійців. Військовий стає гідним наставником для своїх учнів.

«Це старий фільм. Але його сенс мене зворушив. Мені близька основна ідея цього кіно — коли переляканий і цинічний боєць пізнає цінність братерства і перероджується, стає вищим за свій страх», — прокоментувала акторка. 

Акторська гра, яка вразила найбільше 

Рон Елдард у фільмі «Коли мовчать фанфари»

«Його погляд — це щось особливе. Це неможливо зіграти, якщо у людини нема чогось більше, ніж акторського фаху. Але саме завдяки погляду Рон Елдард здатний передати все», — розповіла Ріта.

Роберт Де Ніро у фільмі «Мисливець на оленів»

«Мисливець на оленів»

Режисер: Майкл Чіміно

Це військова драма про долю трьох друзів, які служили в піхоті впродовж війни у В`єтнамі. Кінострічка, натхненна романом Еріха Марії Ремарка  «Три товариші», розмірковує про моральні та психологічні наслідки жахів та насильства війни, значення дружби, честі й родини в тісно пов`язаній громаді. 

«Ще мене вразило, як зіграв повернення військового після Вʼєтнаму Роберт Де Ніро. Він зумів передати все: тугу, важкість, фрустрацію та ПТСР», — поділилася акторка.

Останній український фільм, який найбільше сподобався

«Папині кросівки»

Режисерка: Ольга Журба

Це 19-хвилинний фільм-спостереження за 13-річним Сашком і його останніми годинами в інтернаті. Головного героя всиновила американська родина, тому зовсім скоро він відправиться в іншу країну.

«Мене вразив короткий метр Олі Журби “Папині кросівки”. Там все так гарно: сама суть, гра акторів, поліфонія, простір та драматизм. Усе таке справжнє — ти навіть не розумієш, як цього досягла авторка з командою», — розповіла Ріта.

Фільм, який варто дивитися всім

«Нескінченність за Флоріаном»

Режисер: Олексій Радинський

Флоріан Юр’єв — архітектор, художник, композитор, скульптор та поет. Найвідоміша спроєктована ним споруда — «Літаюча тарілка» біля станції метро «Либідська». Проте на 90-річний ювілей архітектора скандальний забудовник вирішив знищити роботу Юр’єва. Боротьбу за належне ставлення до споруди відтворив режисер Олексій Радинський у документальному фільмі «Нескінченність за Флоріаном».

«Ходіть на українське кіно в кінотеатри. Воно того варте. Нещодавно я дивилась документальний фільм “Нескінченність за Флоріаном”, і це було таке задоволення. Кінострічка мені нагадала, для чого я живу тут і в цей час», — поділилася акторка. 


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Що подивитися: 5 захопливих детективів на Netflix


Олексій Гнатковський з родиною в ексклюзивній зйомці колекції...


Читайте також
Популярні матеріали