Що читають українці: 9 найпопулярніших книжок

Детективи, трилери та психологічна література

З екранів гаджетів ми читаємо українських сучасників, проте в книгарнях віддаємо перевагу закордонним авторам, кажуть у «Книгарні “Є”». А ще — в обох форматах найчастіше обираємо роман Ілларіона Павлюка «Я бачу, вас цікавить пітьма».

Аналітики «Книгарні “Є”» підбили підсумки першого кварталу 2024 року за кількістю придбаних українцями електронних та друкованих книжок. За їхніми даними, прихильники гаджетів найчастіше читають саме зі смартфонів (63%), а вже рідше — зі спеціальних рідерів (21%) та планшетних комп’ютерів (12%). Також українці, які віддають перевагу електронним книжкам, схильні обирати психологічну літературу, детективи та фантастику. 

Які книжки купували найбільше?

Лідером і в електронному, і в друкованому форматі став роман Ілларіона Павлюка «Я бачу, вас цікавить пітьма».

«Я бачу, вас цікавить пітьма», Ілларіон Павлюк

Київського кримінального психолога Андрія Гайстера відправляють консультантом у богом забуте селище Буськів Сад. Зимової ночі там зникла маленька дівчинка. А ще там водиться Звір — серійний маніяк, злочинів якого тамтешні мешканці воліють не помічати... У цьому проклятому селищі, де все по колу і всі живуть життям, яке ненавидять, розслідування постійно заходить у глухий кут. Андрій вірить, що загублена дівчинка, попри все, жива і що він її знайде. Але нікому, крім нього, це не потрібно.

Ми ділимося іншими книжками, які найбільше читають українці.

Найпопулярніші електронні книжки першого кварталу 2024 року:

«Танці з кістками», Андрій Сем’янків

Северин — патологоанатом, якому не пощастило ні на роботі, ні в особистому житті. З самооцінкою на нулі та мізерною зарплатою він швидко піддається спокусі заробити гроші, яка змінить його життя. Хоча пропозиція не зовсім законна, а ринок трансплантації органів не є морально чистим, це стає для Северина надзвичайно спокусливим шансом на забезпечене майбутнє.

«Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією», Володимир Станчишин

Це книжка про тривожність, депресію, соціальні фобії, різні психічні розлади, які впливають на звичний спосіб життя людини в соціумі. Вона не вилікує від неприємних станів, але допоможе зрозуміти — жити з ними можливо. Усі ми, стверджує автор, є тривожними, і в цьому немає нічого надзвичайного. Головне — зрозуміти, що тривога супроводжує нас усе життя й відіграє важливу роль у нашому існуванні.

«Для стосунків потрібні двоє», Володимир Станчишин

Психолог-психотерапевт Володимир Станчишин розповідає про моменти, які може переживати кожна пара. Що відбувається, коли закінчується перший етап закоханості? Чому кризи та конфлікти — це нормально? Як змінюється життя, коли в пари з’являється немовля? Як батькам пережити «вибух» підліткового віку дитини? Які етапи проходить сім`я, що виховує дитину з інвалідністю? Чому домашнє насильство — це не приватна справа і про нього треба говорити? Автор не пропонує програми дій, готових відповідей чи порад. Натомість, відштовхуючись від своєї практики, охоплює ті життєві ситуації, про які найчастіше говорять його клієнти.

«Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка», Тімоті Снайдер

Тімоті Снайдер аналізує складні та драматичні трансформації в Росії, Україні, Європі та США від 2011 до 2016 року. Серед головних подій — російські протести на Болотній площі в Москві, Революція Гідності в Україні, анексія Криму та вторгнення Росії на Донбас, криза біженців, Брекзит і перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США.

Найпопулярніші книжки першого кварталу 2024 року в «Книгарні “Є”» 

«Хірург» Тесс Ґеррітсен

Томас Мур та Джейн Ріццолі розслідують серію вбивств. Злочинець наслідує почерк серійного маніяка, якого було вбито два роки тому. Він копіює навіть найдрібніші деталі. Загиблого маніяка вбила Кетрін Корделл — тепер вона стає метою нового вбивці. З кожною наступною жертвою невідомий наближається до Кетрін. Саме Томасу та Джейн доведеться зупинити геніального вбивцю.

«Хімія смерті. Перше розслідування», Саймон Бекетт

Судовий антрополог Девід Гантер утратив дружину і дочку. Покинувши роботу, він переїздить до містечка Менем та влаштовується на посаду терапевта. Ніхто з нових знайомих і гадки не має про минуле Девіда. Здається, життя головного героя повертається в спокійне русло, поки місцеві хлопці не знаходять на болоті тіло вбитої жінки. Згодом зникає ще одна жінка, а за кілька днів знаходять і її понівечене тіло. Схоже, в Менемі з’явився серійний убивця. У містечку наростає тривога, мешканці підозрюють одне одного у скоєному. Девід не може стояти осторонь та втягується в розслідування. 

«Людина в пошуках справжнього сенсу», Віктор Франкл

Три роки ув’язнення в концентраційних таборах Дахау та Освенцимі, голод, приниження, нелюдська жорстокість та страждання — не кожен зміг вижити в таких умовах. Написати про свій досвід життєствердний твір наважився лише австрійський психолог і філософ Віктор Франкл. Його книжка складається з двох частин: власного ув’язнення, опису життя в концтаборі та роз’яснення, спостереження й виведення нового психіатричного методу — логотерапії.

«Кафе на краю світу», Джон П. Стрелекі

Зупиніться. Поставте на паузу щоденну метушню, вирвіться з її тенет і зазирніть до кафе на краю світу. Розгорніть меню й придивіться уважніше до останньої сторінки — там ви прочитаєте три запитання, від яких тікали все життя. Чому ви тут? Чи боїтеся ви смерті? Чи вдоволені ви? Ця книжка допоможе у пошуках відповідей. З нею ви запалите вогонь у душі, усвідомите, що цінне, а що — марнота, поглянете на життя під іншим кутом зору, незалежно від набутого досвіду. 


Реклама

Популярні матеріали

Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Сміливість та романтичні почуття в новій колекції IVA NEROLLI...


Читайте також
Популярні матеріали