Що читає Наталі Портман: 5 улюблених книжок володарки премії «Оскар»

Література про фотографію та активізм  

Наталі Портман відвідала Національну бібліотеку Франції та поділилася своїми улюбленими книжками в межах клубу The Dior Book Tote Club. Серед них — збірка есеїв про фотографію та роман про жіночу дружбу.

«Бібліотеки загалом мають велике значення для мене, тому що сама концепція того, що ми ділимося знаннями і маємо великий доступ до всього..., є просто прекрасною концепцією в житті. Тож це чудовий спосіб познайомитися з книжками», — розповіла акторка.

Ми розповідаємо про 5 улюблених книжок акторки. 

American Chimeras, Todd Haynes

Тодд Гейнс — американський режисер, продюсер та сценарист незалежного кіно. American Chimeras — це збірка, яка складається з його неопублікованих архівних робіт та великого есе про творчість французькою мовою. 

«Він є одним із моїх улюблених режисерів. Нещодавно мені пощастило з ним попрацювати. Його роботи для мене є одними з найважливіших фільмів. “Безпека” — це одна із найулюбленіших кінострічок, яку він створив із Джуліанн Мур у 90-х. Це неймовірно — бачити всі його візуальні посилання», — поділилася Наталі Портман. 

On photography, Susan Sontag 

У збірці есеїв Сьюзен Зонтаґ досліджує історію та роль фотографії в суспільстві. Письменниця та критикиня розповідає про еволюцію з часів Волта Вітмена до цинізму 1970-х років. 

When We Cease to Understand the World,  Benjamin Labatut 

У своїй книзі Бенхамін Лабату досліджує складні зв’язки між науковими та математичними відкриттями, божевіллям та руйнуванням. 

«Це переплетені біографії людей, які відкрили неймовірні речі, і їхню пристрасть. Це поєднується з певним божевіллям одержимості своїм прагненням. Деякі з їхніх відкриттів багато в чому призвели до руйнування світу», — поділилася акторка. 

«Моя неймовірна подруга. Книга 1», Елена Ферранте

Це перша книжка з циклу «Неаполітанські романи», яка розповідає про справжню жіночу дружбу. Елену і Лілу завжди бачили разом. Навчатися, щоб стати багатими, — такою була їхня мрія. Але життя повело до неї різними шляхами. Розумниця Елена здобуває освіту, а обдарована Ліла працює в сімейній майстерні. Змагаючись і зростаючи в цьому суперництві, подруги залишать однолітків далеко позаду. Але в Італії 1950-х років вирватися зі світу невігластва і батьківського диктату непросто. Це наче гра, у якій Елена і Ліла зробили різні ставки. Яка переможе?

Hope In The Dark, Rebeca Solnit

Робота Ребекки Солніт простежує історію активізму та соціальних змін за останні п’ять десятиліть — від падіння Берлінської стіни до всесвітніх маршів проти війни в Іраку.

«Вона пише про все — від тем про фемінізм до довкілля. І ця книга повністю присвячена надії, яка, на мою думку, надихає. Вона [Ребекка Солніт] стверджує, що зміни можливі», —  розповіла акторка.

Реклама

Популярні матеріали

«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали