Сама собі муза: три способи надихнути себе на роботу

І не чекати мотивації від інших

Чому не варто чекати мотивації від інших та як спонукати себе рухатися вперед? Про це у своїй книжці «Кар’єра без драм і травм» розповідає засновниця й СЕО кар’єрного порталу Happy Monday Анна Мазур.

Мотивація — одна з тих речей, які ми здебільшого чекаємо від інших. Чомусь здається, що мотивувати мають керівники, ейчари, цікаві проєкти чи гарний офіс. Але ж мотивація для людини — це як пальне для автомобіля. Ви ж не чекаєте, що хтось змушуватиме вас заправляти машину? От і поповнення запасів мотивації — наша з вами відповідальність, яку не варто делегувати іншим. 

Instagram: @xeniaadonts

Якщо вам загалом подобається ваша робота, але конкретно зараз ви відчуваєте спад мотивації, насамперед варто перевірити, чи ви раптом не вичерпали власні ресурси. Сон, відпочинок і відпустка, щоб на деякий час забути про роботу, здебільшого вирішують цю проблему, якщо мова не йде про серйозніший стан — вигорання. Щоб упоратися з ним, потрібні кардинальніші зміни у вашому підході до роботи/графіка, тривалий відпочинок від роботи, переоцінка цінностей/пріоритетів, а, можливо, й допомога психотерапевта.

Instagram: @tylynnnguyen

Якщо все в порядку, а мотивації все одно не вистачає, ось три способи поповнити її запаси. 

1. Тримайте фокус на цілі і нехай вона вам подобається

Один із найбільш демотивуючих факторів у будь-якому занятті — не розуміти його мету. В такому разі навіть найулюбленіша справа рано чи пізно перетвориться на рутину, яка не викликає іншого бажання, окрім як із нею покінчити.

Зрозуміла й реальна мета — це те, що додає усвідомленості вашій роботі та мотивує. Одна справа — розгрібати проєкти в режимі пожежі з думкою «Та нащо воно мені треба?!» І геть інша — розуміти, що кожне виконане завдання наближає вас до підвищення/професійної нагороди/порятунку світу/підставте щось своє. Зафіксуйте бажану ціль і нагадуйте собі про неї, щойно у вас почнуть опускатися руки. 

Instagram: @carodaur

2. Святкуйте свої перемоги

Відсутність результату може демотивувати не менше, ніж відсутність мети. Результат є у 99 % випадків, ми просто не звикли його помічати. Ми сваримо себе за невдачі, а успіхи сприймаємо як належне: мовляв, а що тут такого. Але фіксувати результат, бачити прогрес, розуміти, що ви виросли й досягли значущої для себе мети, — дуже важливо. Енергія від усвідомлення власних досягнень рухає нас до нових звершень. 

Тому не забувайте себе хвалити навіть за найменші перемоги. У будь-якій формі — чи то запис у щоденнику успіхів, чи пост у соцмережах, чи покупка для себе, яку ви давно відкладали.  

Instagram; @charlotteemilysanders

3. Зберіть «мотиваційну аптечку»

Мені дуже допомагає мати напохваті список речей, які можуть підзарядити мене в моменти, коли не вистачає мотивації. Малювання, масаж, зустріч із подругами за вином — такі на перший погляд дрібниці допомагають зробити крок назад, перемкнутися на щось іще, окрім роботи, і повертають у стан натхненної продуктивності.

Особливо це важливо у творчих професіях. Бо іноді потрібно видати на-гора щось креативне, а цієї креативності як кіт наплакав. Не варто чекати, поки осяє натхнення, бо людина задоволена й у ресурсі здатна креативити й без нього. Знати, що особисто вас підзаряджає, і вміти самостійно повернути себе «у сідло» — дуже важливо. 

Instagram: @xeniaadonts

Наостанок хочу додати, що все це працює за однієї умови — вам подобається те, що ви робите. Якщо ж у вас усередині нічого не клацає, немає запалу, внутрішнього бажання — вас не змотивують жодні додаткові цілі чи «плюшки». У такому разі питання не в тому, де знайти мотивацію, а в тому, як знайти цікаве для себе заняття, що мотивуватиме вас саме собою. Як розібратися в собі та обрати роботу до душі, я детально розповідаю у книжці «Кар’єра без травм».

Instagram: @carodaur

Реклама

Популярные материалы

Все, що потрібно знати про суд Джонні Деппа та Ембер Герд


Поліція затримала жінку, яка ввімкнула сирену повітряної тривоги...


Княгиня Шарлін публічно прокоментувала чутки про розлучення із...


Читайте також
Популярні матеріали