Сама собі муза: три способи надихнути себе на роботу

І не чекати мотивації від інших

Чому не варто чекати мотивації від інших та як спонукати себе рухатися вперед? Про це у своїй книжці «Кар’єра без драм і травм» розповідає засновниця й СЕО кар’єрного порталу Happy Monday Анна Мазур.

Мотивація — одна з тих речей, які ми здебільшого чекаємо від інших. Чомусь здається, що мотивувати мають керівники, ейчари, цікаві проєкти чи гарний офіс. Але ж мотивація для людини — це як пальне для автомобіля. Ви ж не чекаєте, що хтось змушуватиме вас заправляти машину? От і поповнення запасів мотивації — наша з вами відповідальність, яку не варто делегувати іншим. 

Instagram: @xeniaadonts

Якщо вам загалом подобається ваша робота, але конкретно зараз ви відчуваєте спад мотивації, насамперед варто перевірити, чи ви раптом не вичерпали власні ресурси. Сон, відпочинок і відпустка, щоб на деякий час забути про роботу, здебільшого вирішують цю проблему, якщо мова не йде про серйозніший стан — вигорання. Щоб упоратися з ним, потрібні кардинальніші зміни у вашому підході до роботи/графіка, тривалий відпочинок від роботи, переоцінка цінностей/пріоритетів, а, можливо, й допомога психотерапевта.

Instagram: @tylynnnguyen

Якщо все в порядку, а мотивації все одно не вистачає, ось три способи поповнити її запаси. 

1. Тримайте фокус на цілі і нехай вона вам подобається

Один із найбільш демотивуючих факторів у будь-якому занятті — не розуміти його мету. В такому разі навіть найулюбленіша справа рано чи пізно перетвориться на рутину, яка не викликає іншого бажання, окрім як із нею покінчити.

Зрозуміла й реальна мета — це те, що додає усвідомленості вашій роботі та мотивує. Одна справа — розгрібати проєкти в режимі пожежі з думкою «Та нащо воно мені треба?!» І геть інша — розуміти, що кожне виконане завдання наближає вас до підвищення/професійної нагороди/порятунку світу/підставте щось своє. Зафіксуйте бажану ціль і нагадуйте собі про неї, щойно у вас почнуть опускатися руки. 

Instagram: @carodaur

2. Святкуйте свої перемоги

Відсутність результату може демотивувати не менше, ніж відсутність мети. Результат є у 99 % випадків, ми просто не звикли його помічати. Ми сваримо себе за невдачі, а успіхи сприймаємо як належне: мовляв, а що тут такого. Але фіксувати результат, бачити прогрес, розуміти, що ви виросли й досягли значущої для себе мети, — дуже важливо. Енергія від усвідомлення власних досягнень рухає нас до нових звершень. 

Тому не забувайте себе хвалити навіть за найменші перемоги. У будь-якій формі — чи то запис у щоденнику успіхів, чи пост у соцмережах, чи покупка для себе, яку ви давно відкладали.  

Instagram; @charlotteemilysanders

3. Зберіть «мотиваційну аптечку»

Мені дуже допомагає мати напохваті список речей, які можуть підзарядити мене в моменти, коли не вистачає мотивації. Малювання, масаж, зустріч із подругами за вином — такі на перший погляд дрібниці допомагають зробити крок назад, перемкнутися на щось іще, окрім роботи, і повертають у стан натхненної продуктивності.

Особливо це важливо у творчих професіях. Бо іноді потрібно видати на-гора щось креативне, а цієї креативності як кіт наплакав. Не варто чекати, поки осяє натхнення, бо людина задоволена й у ресурсі здатна креативити й без нього. Знати, що особисто вас підзаряджає, і вміти самостійно повернути себе «у сідло» — дуже важливо. 

Instagram: @xeniaadonts

Наостанок хочу додати, що все це працює за однієї умови — вам подобається те, що ви робите. Якщо ж у вас усередині нічого не клацає, немає запалу, внутрішнього бажання — вас не змотивують жодні додаткові цілі чи «плюшки». У такому разі питання не в тому, де знайти мотивацію, а в тому, як знайти цікаве для себе заняття, що мотивуватиме вас саме собою. Як розібратися в собі та обрати роботу до душі, я детально розповідаю у книжці «Кар’єра без травм».

Instagram: @carodaur

Реклама

Популярні матеріали

Чорна п’ятниця: які знижки пропонують українські модні бренди...


Які шуби носити цієї зими: стильні ідеї з подіумів та пропозиції...


Історії десяти жінок, що відкрили власний бізнес під час війни...


Читайте також
Популярні матеріали