Подорожуємо Україною: небанальний вікенд у Львові

Навіть якщо ви вже не один раз бували у Львові, це місто може вражати знову і знову. Ми підготували небанальні маршрути містом та передмістям для вікенду, які здивують навіть досвідчених любителів подорожей.

Це невеличке відео ми зняли для натхнення.

А далі усі подробиці у тексті. Тож нотуємо!

Етно-галерея Роксоляни Шимчук, де зібрана унікальна колекція вишиванок XIX та XX сторічь. Експонати, яким 100-150 років зберіглися у чудовому стані. Як каже сама пані Роксолана про свою колекцію «Це речі, в яких збережені етнічні ознаки і відчувається глибина і душа народу». І хоча кожен експонат є унікальним, понад те, родзинкою колекції пані Роксолана вважає дитячі строї: «Діти, одягнені в українські костюми, яким по 100-150 років — це щось надзвичайне. Подумаєш, яка праця туди закладена і як ці малюки архаїчно виглядають… Одягнеш їх у стрій і вони одразу змінюються» Варто додати, що у колекції галереї представлені вироби майже усіх регіонів України: Буковини, Гуцульщини, Покуття, Полісся, Слобожанщини, Подніпров’я та інших. Тож подивитись є на що. Це справді вражає.

«Я ГАЛЕРЕЯ» Тут до 20 вересня триває виставка керамістки Ульяни Ярошевич "За гончарним колом", яка проходить у рамках програми "Лабіринти ЛКСФ" про вироби відомої за радянських часів фабрики скульптури та кераміки, де зібрані по-справжьному раритетні речі.

Іше одна цікава виставка львівського фотографа Вілі Фургало, фотоархів якого налічує понад 15.000 світлин, проходить у Центрі Міської історіїСучасники вважають його легендою львівського мистецького андеґраунду 70-90-х років... На фото, які зібрані на виставці Processing exhibition as research of the Vil’ Furgalo photo archivе, ви побачите вкрай незвичний Львів. Якщо в обох випадках вам проведе екскурсії особисто Павло Гудімов,- вважайте, що виграли джекпот.

Наступний пункт - поїздка до Свірзького замку, який був закладений іще у XV столітті Андрієм і Мартином Свірзькими. Вперше замок згадується у1484 р. і до наших днів  зберігся у досить задовільному стані. Не дивуйтесь, якщо побачите тут знімальні групи. Адже це місце дуже полюбляють кінематографісти. Замовте екскурсію, аби насолодитись колоритом довкілля. Воно того варте.

Іще одна незвична локація, куди обов’язково варто потрапити - ранчо "Скарбова гора" хазяїн якого, пан Остап не тільки залюбки навчить вас їздити верхи, а й розповість про цікаві подорожі (свого часу саме поїздка до Америки надихнула його на ідею створення ранчо під ріднім Львовом).

Радимо обов`язково замовити гамбургери із дичиною, що їх готує дружина пана Остапа. Вони тут надзвичайні. Запевняємо, цей день буде вкрай цікавим.  

І нарешті зовсім інший вимір - ведмежий притулок Домажир, куди привозять на реабілітацію ведмедів, яких утримували у неналежних умовах. 20 гектарів території відведені виключно під притулок, де зроблено усе, аби утриманці почувалися як мога безпечніше та жили в умовах максимально наближених до природніх. Регулярний огляд лікарів, смачні ласощі та любов персоналу робить їхнє життя вкрай комфортним на відміну від того, яке було іще зовсім недавно. У притулок варто приїхати рано вранці, щоб мати змогу застати сніданок медведів. Це неабияке видовище.

У Домажирі також можна замовити майстер-клас яворівського розпису. Його зазвичай можна відрізнити по фірмовим кольорам, які традиційно використовувалися: зелений ( символізує траву та листя), червоний (плоди та ягоди), синій (небо та воду), а на початку XX століття почав використовуватися четвертий колір — жовтий (сонце). Під час майстер класу вас не тільки навчать правилам розпису, але дадуть змогу власноруч розписати забавку (іграшку змайстровану з осики). Це справжня Арт-терапія

Адреси, аби ваша поїздка до Львова пройшла відмінно ще й по гурме- програмі:

Для сніданку радимо замовити столик на терасі готелю «Леополіс», в якому під час джаз-фесту живуть усі VIP-гості фестивалю. Обов’язково скоштувати: шакшуку (якби незвично це не виглядало). Її тут готують не гірше ніж традиційну в Одесі.
На обід варто потрапити до ресторації ГВАРА (названо на честь львівської говірки, яку і називають «ґварою»), яка входить до мережі Костянтина Форкера (можливо ви також чули про "Корки та крихти", "Делікатека", "Kazzka", "Punkt"). Над концепцією кухні працювала дослідниця галицьких гастрономічних традицій Мар’яна Душар, більше відома як пані Стефа. Обов’язково замовити: пастрамі сандвіч, який тут готують за спеціальною технологією.

На каву: Рекомендуємо атмосферну кав`ярню @rondocafelviv у приміщенні поруч із Центром Міської історії. Замовте філіжанку кави (саме так звучить львівський аналог чашки кави) аби насолодитись колоритом старовинної будівлі та відпочити.

На вечір: Обов’язково відвідати !FESTrepublic - новий сучасний простір, де постійно відбуваються фестивалі, вечірки, тематичні івенти, виступають світові топові діджеї та українські гурти. Пригадуєте славнозвісну фразу Хемінгуея про «свято, яке завжди з тобою»?  Її цілком можна застосувати саме до !FESTrepublic.

 

 


Реклама

Популярні матеріали

Незамінний аксесуар цієї весни: як правильно підібрати колготки...


Які босоніжки нам потрібні цієї весни


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали