В Україні запускається перший масштабний капшерінг

Автором проєкту стала Асоціація лідерів сталого розвитку

Друзі, ми потонемо в пластику, і наші діти будуть жити в пластмасових джунглях. Щорічно у світі використовується майже 500 мільярдів пластикових одноразових стаканчиків. Це в 60 разів більше населення планети. Нам кришка. Всюди пластикові стаканчики: в офісах, кав`ярнях, школах, садочках, лікарнях, барах. Паперові не вирішують проблему: по-перше, вони теж покриті пластиковою оболонкою, по-друге, виробляються з дерева, а це значить, що вирубується ліс. Лиса планета з метровим шаром пластику — ось що нас чекає.

Щорічно в Україні проводиться понад 500 масштабних фестивалів та заходів і тисячі корпоративів. Після них утворюються тонни сміття із пластику й несортованих відходів.

Асоціація лідерів сталого розвитку запускає перший в Україні інтегрований проєкт Cup Sharing & Sorting Waste.

На всі заходи національного, регіонального, міського чи корпоративного масштабу ми готові надати багаторазові стакани з бамбукового волокна і пластику, що підходять для вторинного переробляння та не виділяють шкідливі речовини в будь-якому температурному режимі. На них можна нанести логотип івенту і залишити як сувенір учасникам. Або такі стакани видають під залог від 50 до 100 грн за великий і 30-60 грн за маленький, залежно від формату заходу. Окремо оплачується нанесення корпоративного логотипа.

На заході учасники за заставну суму беруть нову чашку. Якщо після користування її захочуть поміняти на чисту, то це можна зробити безкоштовно в пункті обміну, що буде розташований на івенті.

«За оцінками західних експертів, які реалізують подібні проєкти вже досить давно, всього 7-8% учасників заходу повертають посуд. Решта залишають його як сувенір. Деякі починають колекціонувати чашки з логотипами улюблених компаній або заходів. Ми розраховуємо на партнерство влади, бізнесу і суспільства в цьому проєкті. Для того щоб все працювало як годинник, ми залучаємо волонтерів по всій Україні. Розробили креативний мерч, який дістається учасникам в подарунок. Унікальні сміттєві баки, які матимуть незвичайну форму і малюнок з елементами лого івенту, будуть спонукати до правильного сортування відходів. А ми надалі будемо роздільно утилізувати все сміття або віддавати на перероблювання, що стане додатковим інформаційним приводом для організаторів івенту. Тобто осаду після свята у вигляді переповнених сміттєвих баків з різного роду відходами та розкиданого пластику більше не буде. Замість цього буде фірмова чашка і сортовані й перероблені відходи. Першій компанії з кожної галузі, що підтримає проєкт, ми подаруємо наш мерч і проведемо тренінг із сортування сміття для співробітників», — зазначила Олена Зубарєва, глава Асоціації лідерів сталого розвитку, засновник агентства формування смислів і креативних ідей «Zubarewa: communication and sustainability».

Довідка:

Пластикові стаканчики розкладаються близько 500 років. Згідно з дослідженням Массачусетського технологічного інституту, кожен пластиковий стаканчик складається приблизно з 3,2 г бензину. До 2050 року на пластик може припадати 20% світового споживання нафти.

Тільки 1% пластикових стаканчиків потрапляє в переробку.

У всьому світі багато країн вирішили зайнятися одноразовим пластиком і забороняють їх:

• Франція з 1 січня 2021 року заборонила виробництво та продаж столових приборів, тарілок і пластикових стаканчиків.

• Великобританія з жовтня 2020 року заборонила одноразові пластмаси, включаючи соломинки, ватяні палички й мішалки.

• Парламент ЄС проголосував за повну заборону на використання цілого ряду одноразових пластиків по всьому Євросоюзу.

• У звіті ООН з навколишнього середовища і WRI показано, що зі 192 опитаних країн 127 (або 66%) впровадили заходи з регулювання обігу пластикових пакетів.

• Багато міст приєднується до боротьби, забороняючи одноразове використання пластику (наприклад, Лос-Анджелес заборонив використання пластикових соломинок).

• У Кенії використання, виготовлення або продаж поліетиленового пакета караються тюремним ув`язненням на чотири роки або штрафом у розмірі 38 000 доларів США.

 


Реклама

Популярные материалы

10 надежных способов борьбы с осенней хандрой


Как организовать отдых с ребенком, чтобы он не превратился в пытку...


Как не заболеть в холода: 3 лайфхака


Читайте также
Популярные материалы