Нові книжки квітня, на які варто звернути увагу

Детективи, класика та нонфікшн від українських видавництв 

Збірка з маловідомими текстами українських класикинь на межі XIX-XX століть, подорож інтелектуалів вулицями Києва та нонфікшн про стоїцизм — такі книжки можна придбати чи передзамовити в українських видавництв уже цього квітня.

Ми розповідаємо про 16 новинок, на які варто звернути увагу.

«Дев`ятнадцять сходинок», Міллі Боббі Браун

Поки над Лондоном 1942 року не стихають сирени повітряної тривоги, 18-річна Неллі Морріс дякує долі за те, що їй знову пощастило вийти з підземного сховища неушкодженою.

Головна героїня знайомиться з американським льотчиком Реєм, який дислокується неподалік, і захоплюється ідеєю пізнати такий вільний, неосяжний, але далекий від неї світ. Коли Неллі розпочинає нове омріяне життя, під час повітряного нальоту стається трагедія. Проте дівчина впевнена — любов і щастя здатні все перемогти.

«Як бути стоїком. Антична філософія для сучасного життя», Массімо Пільюччі

Як бути щасливим, ухвалювати зважені рішення та знаходити внутрішню рівновагу?

Массімо Пільюччі пропонує стоїцизм — античну філософію, покликану фокусувати увагу на дійсно важливому і відкинути не важливе. Завдяки розумінню стоїцизму пошук відповідей на складні життєві питання стає значно простішим. Як не змарнувати своє життя? Чи є сенс змінювати ставлення до грошей у світі, майже зруйнованому фінансовою кризою? Чи здатна філософія допомогти пережити велику особисту трагедію? Стоїцизм має щось важливе для кожного з нас.

«Натура злочину. Підказки, які нам залишає природа», Патріція Вілтшир

Професорка Патріція Вілтшир — судмедекспертка, яка працює на місцях злочинів, збирає зразки, стоїть над трупами в морзі або ж дивиться в мікроскоп у пошуках доказів. Вона брала участь у розслідуванні найгучніших справ про вбивства. Патриція допомагає поліції не лише розкривати справи, а й виправдовувати невинних і вибивати зізнання зі справжніх вбивць. Тепер вона готова показати всьому світові, як їй вдається знаходити розгадки найжахливіших злочинів.

«Корея. Кей-поп, традиції побачень і культ їжі», Ольга Мужановська 

Південна Корея — це країна, де двори старовинних палаців межують із сучасними хмарочосами Сеула, а швидкісні потяги перетинають усю її територію за лічені години.

У цій книжці Ольга Мужановська ділиться своїм досвідом занурення у повсякденне життя Кореї, розповідає про її культуру й історію, географію та економіку. Вона говорить про місцеву кухню й традиційний одяг, особливості спілкування й стандарти поведінки. Також авторка не приховує і темної сторони життя корейців: розповідає, як за красивою картинкою можуть ховатися ієрархічність суспільства, самогубства та домагання.

«Засуджений на страту», Наталка Данькова 

Син князя з чорною кровʼю та донька його кревного ворога укладають шлюб. Біля нареченого — четверо найближчих друзів. Один з них його зрадив і чекає на ворогів.

Дорогою до маєтку мчать десятки московитів. Вони мають князя за месника, який карає їх за жорстоку різню. Стіл устелений скатертиною з вишитими яструбами, грають скрипка й цимбали. Вино прісне, як вода, сяє вродою молода… Аж раптом у розпал бенкету з’являється біс, щоб забрати князя на страту.

Ця книжка — химерна історія кохання та помсти, що розгортається за часів Гетьманщини.

«Саксаганського, Володимирська, Хрещатик...», Ігор Гирич 

На вулицях Києва знайомилися між собою Тарас Шевченко, Микола Костомаров і Пантелеймон Куліш. Павло Чубинський створював вірш, який згодом стане гі́мном України, а Грушевський проводив громадські акції для зросійщених киян. Вони жили, закладали підвалини політичного життя і власними руками творили історію.

Ігор Гирич змальовує людей Києва, які ідеологічно змінили місто й перетворили його на українську столицю. Недільні школи, українські гуртки в гімназіях і семінарії, національні товариства, журнали й газети, що крок за кроком відвойовували в росіян суспільно-культурний простір міста.

«Що і скільки їсти. Книга, яка надихне на здорові звички», Ольга Дорош

Здорове харчування починається не з обмежень, підрахунку калорій чи зважування продуктів, а з усвідомлених стосунків з їжею та розуміння, що й для чого має бути у вашій тарілці. У щоденному раціоні є місце і для солодощів, і для піци, а не лише для салатів, супу чи дієтичного мʼяса.

Про їжу й те, як працює наше тіло, у книжці детально розповідає нутриціологиня Ольга Дорош.

«Жінки пишуть: містянки», Анастасія Євдокимова

Це перша книжка серії «Жінки пишуть», у якій зібрані маловідомі тексти українських класикинь межі ХІХ–XX століть. Літературознавиця Анастасія Євдокимова зібрала твори різних жанрів, знайдені в архівах і бібліотеках, у центрі яких — героїні-містянки. 

Тому в текстах і йдеться про мешканок міст, які працюють, кохають, шукають своє покликання, намагаються зробити життя комфортним чи вирватися із села, аби відкрити можливості міста.

«Моя дитина хоче вбивати усвідомлено», Карстен Дюсс

Бйорн Дімель повернувся – і вбиває більш цілісно, ніж будь-коли раніше. Головний герой роману — адвокат, який опанував мистецтво усвідомленого життя та намагається застосовувати його у всіх сферах. Бйорн пообіцяв собі більше не вдаватися до насильства, навести лад у стосунках і знайти спільну мову зі своєю внутрішньою дитиною. Тренер з усвідомленості Йошка Брайтнер радить прийняти її, налагодити діалог з нею і навчитися співпрацювати. Але внутрішня дитина діє по-своєму. Шантажист, який забагато знає, змушує Бйорна знову ухвалювати небезпечні рішення. Бйорн намагається тримати ситуацію під контролем, але що більше він прагне спокою, то з більшим тріском усе руйнується.

«Сестра. Кім Йо Чжон — найвпливовіша жінка Північної Кореї», Сон-Юн Лі

Кім Йо Чжон, сестра Кім Чен Ина, — не тільки обличчя режиму, але й політична гравчиня, дії якої визначають глобальний порядок. Розуміння її особистості — це розуміння майбутнього Північної Кореї та її загроз для світу. Що ховається за «усмішкою Мони Лізи»? Як саме Кім Йо Чжон стала ключовою фігурою авторитарного режиму? 

Книга експерта з корейських та східноазійських студій Сон-Юн Лі — це історія про таємничий світ Північної Кореї та її деспотичну династію.

«Ми, люди», Ірина Тишкевич

Під час повномасштабного вторгнення Анна виїжджає із сином у Париж, де вимушена починати все спочатку. На неї чекають безліч викликів: життя в еміграції, розлучення з чоловіком, сімейні перипетії та пошук себе. Познайомившись у соцмережах з Максимом, який воює на фронті, жінка наважується повернутися в Україну і спробувати налагодити власне життя. 

Сестри Анни — Віра та Рита — теж намагаються знайти своє місце у світі, сповненому втрат, розчарувань і нових початків. Це зворушлива історія про людські стосунки, сімейні зв’язки та пошуки справжнього кохання під час війни.

«Над Чорним морем», Іван Нечуй-Левицький

Космополітична, купецька, епікурейська Одеса Івана Нечуя-Левицького — це простір для любові, забави, краси та споживання. На такому тлі розгортаються два ідейні конфлікти: національна культура проти космополітизму та ідеалізм проти споживацтва й матеріалізму. 

Роман письменника порушує питання розвитку української ідентичності, а за сюжетом також складається з кількох любовних історій. Відтак герої історії поділяються на ідеалістів і споживачів. Перші намагаються керуватися вищими цінностями, шукають істинну в буденності, а другі прагнуть лише задоволення. Проте всі залишаються вкрай живими, емоційними, чуттєвими, щирими у своїй взаємодії одне з одним та зі світом.

«Сталість уваги в епоху цифри. Новаторський погляд на рівновагу, щастя та продуктивність», Ґлорія Марк

Щодня ми залучаємо приблизно 20 сфер діяльності. Кожні 10,5 хв втрачаємо зосередженість на поточній роботі. Найчастіше в нас виробляється рефлекс до самопереривання. Це невтішна новина, бо мозку потрібно близько 25 хв на активізацію когнітивних процесів для виконання перерваного завдання. 

Проте є добра новина — ми здатні повернути втрачену психологічну рівновагу, щоб сфокусуватися на справді важливих цілях. Як це зробити? Розповідає докторка філософії й професорка інформатики Каліфорнійського університету Ґлорія Марк.

«Усі в цьому поїзді — підозрювані», Бенджамін Стівенсон

Ернест Каннінґем опиняється на борту розкішного поїзда «Ган», що перетинає австралійську пустелю від Дарвіна до Аделаїди. Після публікації детективу йому запропонували стати почесним гостем дискусії письменників-детективістів. Головний герой зі своєю дівчиною Джульєтт сідає в поїзд та опиняється серед усієї творчої еліти. Аж раптом стається вбивство. Вмить усі стають підозрюваними. І Ернест також.

Це іронічний детектив, в якому автор Бенджамін Стівенсон повсякчас ламає «четверту стіну» та кидає виклик усім сюжетним кліше.

«Незавершений рукопис»,  Франк Тільє 

Рукопис без фіналу, труп без обличчя, запитання без відповідей. На околицях Гренобля сталася аварія: юнак, утікаючи від митників, урізався в балюстраду і загинув. Поліціянти, приїхавши на місце пригоди, виявили в багажнику тіло дівчини. Без обличчя і рук. Тим часом Леана Морган, скромна вчителька, через чотири роки після зникнення її дочки отримує телефонний дзвінок: її чоловік Жуліан у лікарні з травмою голови. Ба більше, він утратив пам’ять. Леані доведеться самотужки розплутувати клубок зловісних загадок.

«Омана», Марія Адольфсон

У суворому Північному морі, між Великою Британією, Данією і Швецією, розташована невелика острівна держава Доґґерланд. Повернувшись з Англії на рідний острів Гейме, інспекторка Карен Ейкен Горнбі зіштовхується з обставинами, що перевертають її життя: колишню дружину керівника кримінального відділу поліції Юнаса Смееда, її шефа, знайдено жорстоко вбитою, а сама Карен виявляється єдиною, хто може підтвердити його алібі. У пошуках убивці, який не залишив жодних слідів, Карен поринає в таємниці, заховані в минулому Доґґерланда, і дізнається, що правда є настільки складною і химерною, що навіть їй, досвідченій поліцейській, важко уявити її у всій повноті.


Реклама

Популярні матеріали

Зміна уявлення про домашній одяг у новій колекції Leinle


9 причин обрати для пологів ISIDA clinic: особистий досвід...


Влада Ліберова в об’єктиві Костянтина Ліберова на обкладинці...


Читайте також
Популярні матеріали