Українські організації створили інтерактивну платформу для свідків домашнього насильства

«Гаджети бачать»

Як показав час, здебільшого свідки насильства ігнорують конфлікт. Більшість вважають це «приватною справою» або просто не знають, як реагувати. Саме тому правозахисна організація Amnesty International і креативне агентство R Agency створили інтерактивну платформу «Гаджети бачать», яка зможе продемонструвати коректний порядок дій в ситуаціях, коли ви стали свідком насильства.

на ваших

Instagram: @amnestyuactivism

«В українському суспільстві ще досі побутує стереотип, що домашнє насильство — це приватна справа, в яку не варто втручатися. Разом з тим українці та українки здебільшого не знають, як діяти. Така поведінка потенційних свідків лише поглиблює проблему. Наше завдання сьогодні — навчити чітких алгоритмів дій свідків насильства і мотивувати їх не ігнорувати конфліктні інциденти між родичами та спробувати допомогти», — зазначає Катерина Мітєва, представниця Amnesty International Україна.

Платформа може змоделювати типовий інцидент та запропонувати користувачу обирати варіанти можливих дій чи реакцій. Усі рішення надалі вплинуть на фінальний результат. Не дивлячись на це, кожен хибний вибір користувача програма фіксує та надає роз’яснення, як саме потрібно діяти, аби правильно допомогти потерпілому. Наразі можливо пройти лише два сценарію: насильство в житловому будинку та насильство на вулиці.

плакат

Instagram: @r_agency_kyiv

Окрім того, представники платформи додатково надали чіткий порядок дій, у разі якщо ви стали свідком насильства:

1. Спробувати втрутитися у конфліктну ситуацію без ризиків для свого здоров’я. Говорити спокійно, але твердо й голосно (якщо навколо є люди, це також приверне їхню увагу). 

2. Зателефонувати на 102. Це єдиний надійний номер для виклику поліції. Телефоном необхідно надати чітку інформацію про ситуацію, точну адресу або точний орієнтир, де відбувається насильство, та згодом зустріти екіпаж поліції на місці (якщо на вашому смартфоні завантажений мобільний застосунок MyPol – натисніть на червону кнопку для виклику поліції).

3. Не залишати постраждалу людину навіть після того, як викликали поліцію. Спробувати допомогти постраждалій людині, запитати, як вона почувається через певний час.

4. Викликати швидку, якщо постраждала особа потребує допомоги медиків.

5. Задокументувати за можливості насильницькі дії на фото або відео, що згодом може стати доказом у кримінальній справі. При цьому враховувати, що фото- та відеофіксація випадків правопорушень є законною дією. 

6. Контролювати дії поліціянтів. Записати ім’я та номер жетону правоохоронців, які прибули на виклик. Поліціянти мають провести перевірку, а за наявності доказів оформити адміністративний протокол. Пам’ятайте, співробітник поліції на місці має змогу виписати терміновий заборонний припис кривднику, якого змусять на термін до 10 днів залишити помешкання або заборонять контактувати з постраждалою особою. 

7. Зателефонувати на 116 123 — цілодобову національну гарячу лінію із запобігання домашнього насильства, якщо поліція відмовляється проникати в помешкання постраждалих, документувати насильство або виписувати заборонний припис. 

8. Якщо постраждалою є дитина, окрім поліції слід звернутися до органу опіки та піклування або управління у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини. Допоможіть постраждалій знайти контакти служб у справах дітей вашого міста, які займаються захистом прав дітей, або служби у справах дітей вашого міста.

Текст: Вадим Алехин


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали