Не зраджуй себе. 5 книжок про здорове ставлення до життя

Психологія стосунків із собою та оточенням

Часто в нашому житті виникає чимало проблем. Іноді вони є наслідком того, що ми робимо, іноді — не залежать від нас, наших рішень чи наших дій. Vivat пропонує добірку книжок, які допоможуть сформувати здорове ставлення до себе самої, викликів, які виникають в житті, стосунків, професійного зростання, споживання та загалом про здорове ставлення до життя.

Мелоді Бітті. «Долаємо співзалежність: як припинити контролювати інших і почати дбати про себе»

Мелоді Бітті. «Долаємо співзалежність: як припинити контролювати інших і почати дбати про себе»

Мелоді Бітті чимало років працювала зі співзалежними жінками та чоловіками. Все своє професійне життя вона шукала відповіді на питання: як припинити контролювати інших і почати дбати про себе? Цими відповідями вона ділиться в цій книзі. За її словами, тут лише інформація та доброзичливість, без осуду і складних слів — саме те, що потрібно таким людям, щоб почуватися краще. 

Часто ті, хто живе поруч із залежними, звинувачують себе в тому, що відбувається з їх рідними, намагаються контролювати їх життя, відчувають себе спустошеними і нещасливими. Вони потребують того, щоб почати дбати про себе, і ця книжка — дороговказ, який покаже правильний шлях. У ній зібрані історії тих, кому вдалося припинити біль і взяти життя під власний контроль.

«Ми можемо позбутися залежності від інших людей і потурбуватися про себе, а це наша головна відповідальність у житті». 

Ланді Бенкрофт. «Чому він це робить? Про що думають лихі та деспотичні чоловіки»

Ланді Бенкрофт. «Чому він це робить? Про що думають лихі та деспотичні чоловіки»

Ми вразливі у стосунках і часто платимо за це велику ціну. Мета цієї книжки — наділити жінок здатністю захистити себе фізично і психологічно від лихих та деспотичних чоловіків. 

Вимагач, Містер правий, Інквізитор, Сержант-інструктор, Містер чутливий, Гравець, Рембо, Страждалець, Терорист, Психічно хворий або Алкозалежний тиран — що керує чоловіками, які вчиняють насильство щодо жінок?

Ланді Бенкрофт понад 15 років працював з деспотичними чоловіками. Він пояснює, чому люди починають поводитися як тирани, як проявляється така поведінка і як зрозуміти, що це ось саме той момент, на який потрібно звернути увагу. 

«Найбільшу користь від знання про тиранів і їхнє мислення отримають жінки, яким усе, що я вивчив, допоможе розпізнати, коли їх контролюють або знецінюють у стосунках, знайти способи звільнитися від насильства, якщо воно відбувається, і вміти наступного разу уникнути стосунків з жорстоким чоловіком (або деспотом, або експлуататором)». 

Марк Волінн. «Це почалося не з тебе. Як успадкована родинна травма формує нас і як розірвати це коло»

Марк Волінн. «Це почалося не з тебе. Як успадкована родинна травма формує нас і як розірвати це коло»

Наша історія сповнена протистоянь і випробувань, і, напевно, серед українців нереально знайти бодай одну родину без сімейних травм і потрясінь. Марк Волінн працює з сімейними травмами понад 20 років і переконаний: коло родинних травм та моделей, що передаються з покоління в покоління можна розірвати. І якщо хтось з предків страждав від самотності або переживав якісь страшні моменти — це не означає, що така ж доля судилася і нам. 

«Це почалося не з тебе», — переконаний автор книги. Він сам дійшов до розуміння проблеми, коли мало не втратив зір у 34-річному віці. Іноді достатньо просто усвідомити, в чому саме лежить найбільший страх і чому він виник саме у вашій родині. Іноді потрібно попрацювати серйозніше — для цього Марк Волінн ділиться важливими відкриттями і інструментами. Родинні травми — не той спадок, який ви би хотіли отримати від бабусі, правда? 

«Увесь цей час свого виявлення чекала велика любов. Це любов, передана від тих, хто жив до вас, яка наполягає, щоб ви жили повноцінним життям без повторення страхів та нещасть минулого. Це глибока любов. Це тиха любов поза часом, що поєднує вас з усім та усіма. Це потужні ліки».  

Білл Джордж, Пітер Сімс. «Внутрішній компас: не зраджуй себе — і станеш лідером»

Білл Джордж, Пітер Сімс. «Внутрішній компас: не зраджуй себе — і станеш лідером»

Ще один вимір здорового життя — здорове ставлення до лідерства. Не існує керівників-супергероїв, які можуть пройти цей шлях, не схибивши жодного разу. Чимало хто з тих чоловіків і жінок, яких ми вважаємо природженими лідерами, пройшли шлях з проб і помилок, неодноразово падали та відверто факапили. Але було щось, що примушувало їх підніматися та йти далі.

Білл Джордж та Пітер Сімс зібрали досвід 125 лідерів із різних галузей та виокремили найважливіші моменти, які відрізняють їх від звичайних керівників. Їх вразило те, що у кожного лідера була особиста історія, яка відіграла вирішальну роль у становленні, переломний момент, який все змінив. 

Наприклад, засновник Starbucks Говард Шульц згадував, що, коли йому було 7 років, його життя назавжди змінила звістка про те, що батько, який працював кур’єром, послизнувся на льоду та зламав кісточку на нозі. Це коштувало чоловікові роботи, а його сім’ї — медичного страхування та економічної безпеки. Цей дитячий досвід змусив Шульца створити компанію, в якій його батькові не довелося попрацювати, в якій людину цінували та поважали б незалежно від походження, кольору шкіри чи освіти. Starbucks стала першою американською компанією, яка забезпечила медичне страхування всіх працівників, зокрема й тих, хто має неповний робочий день.

Історії одних лідерів комічні, інших — примушують співчувати. Але всі вони мали щось, що  підштовхнуло їх до лідерства, — внутрішній компас.

Джошуа Філдс Міллберн, Раян Нікодемус. «Людей — любити, речі — використовувати»

Джошуа Філдс Міллберн, Раян Нікодемус. «Людей — любити, речі — використовувати»

«Існує багато речей, які колись принесли в наші життя радість, але в сучасному світі вони більше непотрібні: дискові телефони, дискети, одноразові фотокамери, магнітофонні касети, факси, лазерні програвачі дисків, пейджери тощо. Більшість із нас чіпляється за свої артефакти до глибокої старості — часто з праведного почуття ностальгії. Важливі фрагменти минулого мають дивну властивість чіплятися кігтями за теперішнє. Отак ми й тримаємося мертвою хваткою за свої колекції відеокасет, невживані телефони-розкладачки, джинси оверсайз Bugle Boy, не ремонтуємо й не переробляємо цих речей, а просто зберігаємо їх серед решти незайманих прихованих скарбів», — автори цієї книги пропонують навчитися відпускати речі. Адже це те вміння, яке допоможе впорядкувати свій простір і своє життя.

Джошуа Філдс Міллберн та Раян Нікодемус дописували книгу під час пандемії коронавірусу і бачили, які зміни сталися у свідомості людей, що для них виявилося надважливим, а що — переоціненим. Їхні поради спрямовані на те, щоб допомогти людям спочатку дати раду зовнішньому безладу, а потім зазирнути всередину і усвідомити, що є дійсно важливим.

Ця книга про мінімалізм пропонує дієві інструменти, які дозволять визначити, чи дійсно вам потрібна та чи інша річ, правильно обрати подарунок для близьких, як купувати речі так, щоб не захламлювати простір. 


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали