Не тільки «Титанік»: 5 ролей Кейт Вінслет, за які ми її обожнюємо

5 жовтня акторка відзначає 48-річчя

Кажемо «Кейт Вінслет» — і перша ж асоціація відносить нас до фільму «Титанік» за участі англійської акторки, який став культовим. Однак у фільмографії зірки є безліч не менш знакових фільмів, які завоювали прихильність як професійної кіноспільности, так і глядачів. В день народження акторки, яка 5 жовтня відзначає 48-річчя, згадуємо найкращі кінострічки за її участі — від кіноадаптації роману легендарної англійської письменниці Джейн Остін «Розум і почуття» до романтичної комедії «Відпустка за обміном».

«Розум і почуття»

Було б дивно, якби у фільмографії англійської акторки не було жодної ролі в кіноадаптації легендарної англійської письменниці Джейн Остін. Фільм «Розум і почуття», знятий Енгом Лі («Тигр підкрадається, дракон ховається», «Горбата гора», «Життя Пі»), розповідає про життя двох сестер-аристократок — стриманої Елінор (Емма Томпсон) та пристрасної Маріанни (Кейт Вінслет). Попри різну вдачу, дівчата, які нещодавно втратили батька та всі свої статки, намагаються налагодити особисте життя й у певний момент обидві постають перед непростим вибором: розум чи почуття... Кінострічка отримала «Оскар», два «Золоті глобуси», три премії BAFTA (Кейт Вінслет отримала нагороду за найкращу жіночу роль другого плану) та головний приз Берлінського кінофестивалю.

«Життя спочатку»

В центрі сюжету драматичного фільму «Життя спочатку», який розгортається в США в середині 50-х років, — чоловік і дружина Френк та Ейпріл Віллер. Вони живуть у провінції, та водночас мріють нарешті зажити тим життям, на яке заслуговують, та переїхати до Парижа. Проте доля підготувала для подружжя безліч випробувань. Чи зможуть Віллери втілити мрії в реальність й залишитись разом? Кінострічка, заснована на однойменній книзі американського письменника Річарда Єйца, об`єднала Кейт Вінслет та Леонардо Дікапріо вперше з часів «Титаніка» й отримала премію «Золотий глобус» за найкращу жіночу роль, три номінації на премію «Оскар» за найкращу чоловіча роль другого плану (Майкл Шеннон), найкращу роботу художника-постановника (Крісті Зі, Дебра Шатт), найкращі костюми (Альберт Вольські), чотири номінації на премію BAFTA — найкраща акторка (Кейт Вінслет), найкращий адаптований сценарій (Джастін Хейт), найкраща робота художника-постановника (Крісті Зі, Дебра Шатт), найкращі костюми (Альберт Вольські) — й не тільки.

«Читець»

Драматичний фільм режисера Стівена Долдрі, заснований на однойменному романі-бестселері письменника Бернхарда Шлінка, який входив до списків найпопулярніших книг газети The New York Times. Сюжет фільму, що розповідає про кохання, таємниці минулого, спокуту та моральні дилеми, розвивається у різних часових площинах. У першій частині фільму дія відбувається в Німеччині після Другої світової війни. Молодий хлопець на ім`я Майкл Берг (Рейф Файнс) починає роман з Ханною Шмідт (Кейт Вінслет), старшою за нього на кілька десятиліть. Ханна приховує своє минуле життя, і Майкл дізнається про нього лише через багато років після того, як вона зникає, — Ханна виявляється підсудною на процесі за звинуваченням у злочинах, скоєних у нацистській Німеччині. Фільм був високо оцінений критиками та приніс Кейт Вінслет премію «Оскар» за найкращу жіночу роль.

«Вічне сяйво чистого розуму»

Фантастична мелодрама «Вічне сяйво чистого розуму» розповідає історію двох закоханих, які вирішили забути одне про одного доволі кардинальним способом — стерти усі спогади один про одного за допомогою спеціальної машини. Проте якщо у випадку Клементини процес пройшов вдало, то Джоель, навпаки, намагається врятувати спогади про кохану та повернути стерті почуття в ній самій. Неймовірний дует зовсім іншого Джима Керрі, якого ми не бачили таким в жодній іншій кінострічці, та глибокий образ Кейт Вінслет зробили фільм справжньою класикою й міцно закріпили за ним найвищі місця у кінотопах.

«Відпустка за обміном»

Романтична комедія про двох жінок — журналістку Айріс Сімпкінс (Кейт Вінслет), яка живе в англійській провінції й страждає від невзаємного кохання, та власницю рекламного агентства Аманду Вудс (Камерон Діаз), яка живе в США й дізнається про зраду коханого. Знайшовши одна одну в соціальних мережах, жінки вирішують змінити своє життя, обмінявшись будинками на період різдвяних свят. Наважуючись на такий експеримент, вони навіть не здогадуються, наскільки зміниться їхня доля після двох тижнів, проведених на різних континентах.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали